Jump to content

Fear Factory


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
8 hours ago, Haos sam ja said:

Jel može neko ukratko da opiše oko čega je ovde nastala drama?

Bivsi clanovi Raymond i Christian su tuzili Dina i Burtona jer su sva cetvorica podjednako imali pravo na FF trademark i sve ostalo. Tuzili su ih posebno. Kako se sve zavrsilo ne znam konkretno, ali su ih ojadili za novce, ono, bankrot varijanta. Nakon toga, FF ime je postalo dostupno i kupio ga je Dino (zeleci da i BCB bude tu) a kako sada ispada Burton nije bio zainteresovan za dalju saradnju i zvanicno je, po drugi put, izasao iz benda.

Elem, oni su album koji izlazi (navodno) marta sledece godine snimili jos 2017. ali nisu mogli da ga objave zbog suda. Sada je to moguce i Dino ga sredjuje, odnosno, trenutno je na miksu kod Sneap-a. Ponovo su snimljene gitare, semplovi, klavijature a prvobitno elektronske bubnjeve je sada odsvirao bubnjar Mike Heller, koji sa FF radi poslednjih 7-8 godina i svirao je na poslednjem albumu. Burtonovi vokali ostaju.

I to je otprilike to, Dino je rekao da nece stati nakon svega i da su Burtonu vrata otvorena, barem za sada jer se od neceg i mora ziveti. (Ovde necemo zanemariti cinjenicu da je Dino van sopstvenog benda bio nekoliko godina i da bez njega snimili cak 2 albuma).

Otprilike je to, to, dakle kind of oprostajni album sledece godine (Burton/Dino/Heller) a nakon toga, ko zna. 🙂

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quote

"The departure of the Dry Lung Vocal Martyr"

"Last week Burton C Bell announced his decision to leave Fear Factory.

"We were all saddened and surprised by the news, as it was not discussed with anyone within the Fear Factory camp, as he has not spoken to anyone for well over a year which has made communication difficult. With our upcoming new album penned for a 2021 release, it is sad that he has chosen to do this.

Advertisement. Scroll to continue reading.
 

"There has been a lot of speculation as to why this has happened, with many fans posting negativity and sometimes very hurtful personal comments on all our social media platforms, mainly directed at myself. There are however a lot of inaccuracy’s and inconstancies in Burton’s statement posted on his website, and as always, there are two sides to every story.

"After a long court battle with the two ex-band members, Burton lost his legal rights to own the name Fear Factory. I had the opportunity to do something right and I felt that obtaining the name in full was the right thing to do for the both of us, so after nearly 4 years we can continue as Fear Factory, to make more records and to tour. That is why It is sad to hear that he decided to quit and, in my opinion, for whatever issues he has it seems like it could’ve been worked out.

"I respect his decision although I don’t understand it. I think sometimes people just need to make big changes in their lives. Even though I am getting blamed for his departure I’m not mad because I am a pretty secure and a strong individual. I forgive all the lies, the negativity and the blame that has come from him and from some of the fans, because I don’t really know what he is going through and some people handle a great loss differently to others.

"One thing that will be made clear though, and I will reiterate one more time is the GoFundMe campaign is solely being used to complete the album. As I type this, the mixing and mastering the album has started and we cannot wait for you, the fans to hear it. And yes, even with Burton’s decision to quit Fear Factory, all of his vocals will remain on the album. For those of you who have already contributed to the GoFundMe, we thank you immensely!

Advertisement. Scroll to continue reading.
 

"Burton, I’m going to miss you and after a thirty-year legacy as the frontman for Fear Factory, I can only wish you all the best for all your current and future endeavours and I want to thank you for all of your years of service to Fear Factory.
For now, the door remains open for Burton should he wish to return, but the door won’t stay open forever.

"Whatever happens, Fear Factory is here to stay

"Thank you, Dino Cazares"

A new Fear Factory record is expected in 2021.

https://metalinjection.net/news/fear-factory-issues-statement-on-departure-of-vocalist-burton-c-bell?fbclid=IwAR0T0oP3Hvl4OQYBAw7FKYckHmof2DPMKi5oN3BMW56Tpoqhcnrlw6BX-iY

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim, što se mene tiče, oni su po meni bili svi najznačajniji, reprezentativni i najzanimljiviji u tom nekom razvoju tog futurističkog metal zvuka (Fear Factory meets Meshuggah estetika). Ja sam non-stop slušao prva dva izdanja Mnemica još tamo 2008., tipa 'Liquid', 'Ghost', 'Dreamstate Emergency', 'Door 2.12', 'Deathbox'. Ovi albumi posle toga su imali ok stvari, ali je to za mene zvučalo k'o tenk. Na Sybreed sam naleteo otprilike u isto vreme, recimo moje društvo i ja smo bili pod velikim uticajem kad je treći album izašao, ' The Pulse of Awakening' 2009., obožavali smo taj album i pesme su bile neverovatne, sjajne melodije, harmonije i aranžmani, produkcija takođe, a opet su neki od rifova i delova bili brutalni ('Electronegative', 'I Am Ultraviolence', 'Lucifer Effect, 'Nomenklatura', 'In The Cold Light'...). Čak i prethodni albumi sumi bili k'o tenk, pesme kao 'Dynamic' i 'Permafrost', brate, pa to nije normalno koje je to peglanje. Da sad ne pričam, svaki od albuma je imao svoje momente, ali generalno mislim da je rad tih bendova često zaboravljen i potcenjen u smislu da su itekako nastavili i razvili dalje tu neku estetiku futurističkog metal zvuka sa Fear Factory 'mašinskim' rifovima i bubnjem, kao i vokalni pristup zajedno za poliritam/polimetar tretmanom ritma Meshuggahe. A opet, što se mene tiče, pravili su pesme sa realnim rifovima i melodijama i pamtljivim delovima pre nego što je djent naleteo i sveo mnoge od tih pristupa bukvalno samo na to Meshuggah gitarsko iživljavanje na par žica što su posle nastavili Periphery i Tesseract i sl.

Edited by Flash Gordon

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/9/2020 at 4:06 PM, Flash Gordon said:

Pa mislim, što se mene tiče, oni su po meni bili svi najznačajniji, reprezentativni i najzanimljiviji u tom nekom razvoju tog futurističkog metal zvuka (Fear Factory meets Meshuggah estetika). Ja sam non-stop slušao prva dva izdanja Mnemica još tamo 2008., tipa 'Liquid', 'Ghost', 'Dreamstate Emergency', 'Door 2.12', 'Deathbox'. Ovi albumi posle toga su imali ok stvari, ali je to za mene zvučalo k'o tenk. Na Sybreed sam naleteo otprilike u isto vreme, recimo moje društvo i ja smo bili pod velikim uticajem kad je treći album izašao, ' The Pulse of Awakening' 2009., obožavali smo taj album i pesme su bile neverovatne, sjajne melodije, harmonije i aranžmani, produkcija takođe, a opet su neki od rifova i delova bili brutalni ('Electronegative', 'I Am Ultraviolence', 'Lucifer Effect, 'Nomenklatura', 'In The Cold Light'...). Čak i prethodni albumi sumi bili k'o tenk, pesme kao 'Dynamic' i 'Permafrost', brate, pa to nije normalno koje je to peglanje. Da sad ne pričam, svaki od albuma je imao svoje momente, ali generalno mislim da je rad tih bendova često zaboravljen i potcenjen u smislu da su itekako nastavili i razvili dalje tu neku estetiku futurističkog metal zvuka sa Fear Factory 'mašinskim' rifovima i bubnjem, kao i vokalni pristup zajedno za poliritam/polimetar tretmanom ritma Meshuggahe. A opet, što se mene tiče, pravili su pesme sa realnim rifovima i melodijama i pamtljivim delovima pre nego što je djent naleteo i sveo mnoge od tih pristupa bukvalno samo na to Meshuggah gitarsko iživljavanje na par žica što su posle nastavili Periphery i Tesseract i sl.

Znači bili su uticajni na tebe i tvoju ekipu, pa tako reci, I rest my case. 🙂 Šalu i ukuse na stranu, ja baš mislim da se takva evolucija industrial zvuka baš i nije primila nešto i da je na prelazu u dvehiljadedesete prilično zamrla kao i da takvi bendovi ne da nisu bili uticajni već naprotiv, označavali su nekakav udarac u zid mešanja industrial i modern metal zvuka. Evo nemam pojma da li postoji ijedan relevantan bend da kaže: E na nas je uticao Mnemic ili Sybreed, možda ovo što sad radi Code Orange malo, ali tu je više uticaj NIN nakalemljen na agrarni metalkor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

43 minutes ago, Haos sam ja said:

Znači bili su uticajni na tebe i tvoju ekipu, pa tako reci, I rest my case. 🙂 Šalu i ukuse na stranu, ja baš mislim da se takva evolucija industrial zvuka baš i nije primila nešto i da je na prelazu u dvehiljadedesete prilično zamrla kao i da takvi bendovi ne da nisu bili uticajni već naprotiv, označavali su nekakav udarac u zid mešanja industrial i modern metal zvuka. Evo nemam pojma da li postoji ijedan relevantan bend da kaže: E na nas je uticao Mnemic ili Sybreed, možda ovo što sad radi Code Orange malo, ali tu je više uticaj NIN nakalemljen na agrarni metalkor.

Dobro, znao sam da ćeš da me 'vataš na to da mislim da su bitni jer su meni i mojima bitni. Al' najozbiljnije, možemo mi pričati o nizu bendova koji su imali sličan tretman zvuka, ali znam da je tokom 2000ih definitivno krenuo taj talas bendova sa mešanjem FF/Meshuggah zvuka. Bio je i Synthetic Breed iz Australije, pa onda bendovi k'o Textures, Sikth, bilo je i niza bendova koji nisu 'ajde kao taj Meshuggah trip već više melodeath trip sa Scar Symmetry i sl. bendovima koji su furali taj zvuk. Pa realno, i Devin je sa SYL krenuo sa tim zvukom, još od 'Aliena' pa nadalje, čak i kroz solo rad. Mislim, sada više od benda do benda i da li oni u delovima imaju taj zvuk, ali je ta estetika definitivno bila dosta prisutna kako sam ja posmatrao šta je bilo aktuelno. Kada je Mnemic bio na vrhu popularnosti, 2008. je bio predgrupa Metallici na turneji. Ne kažem ja da su sad uticali na metal scenu da su pomerili planetu, ali što se tog nekog zvuka tiče, znam da su bili definitivno osveženje i naredni korak sa takvim razvojem i pristupom, koji je kasnije otišao još dalje kroz djent i ostalo. Ima sigurno sad gomila benda koje bih mogao navesti u tom nekom stilu, ali ne mogu sad da kopam šta sam sve tog tipa slušao i nalazio u prethodnih petnaestak godina.

Edited by Flash Gordon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam zlu nameru samo sam se uhvatio za tvoju izjavu da su Mnemic i Sybreed bili "nikad uticajniji bendovi" što je daleko od istine. Ja bih pravio razliku između ovih suštinski industrial bendova koji su koristili modern metal podlogu i futurističkih (suštinski progressive) bendova počev od SYL preko pominjanih Sikth i Textures koji meni baš i nisu iz iste žanrovske kategorije sa Mnemic/Sybreed, možda minimalno. Ima sigurno među djenterima fanova FF ali znamo da su to pre svega Meshuggah deca (ili pastorčad), a Mnemic/Sybreed su mi suviše "noviji" i derivativni bendovi da bi sad oni bili nešto uticajni. E da, ima ova Dagoba, to je sličan zvuk ili Mechina koji su meni do jaja, kao FF na steroidima, al nemam pojma da li oni i znaju za Mnemic npr, to su FF, SYL, Godflesh deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve ok, nema frke. Ja samo kažem da mislim da su bili među prvim nekim bendovima tog FF/Meshuggah tipa sa početka milenijuma koji su baš po meni konkretno imali taj 'futuristički' zvuk sa kojim je krenuo taj neki konkretni talas te moderne metalurgije i da su definitivno cepali neke opasne i lude pesme u svoje vreme, realno mi žao što više ne postoje. A kad kažeš noviji, pa sad, ide vreme, prvi albumi tih bendova su sad već stari po 17-18 godina (2003-2004), pa meni to već sad i nije više tako novo, meni i djent sad već gura desetak godina. Da, eto, Dagoba, Mechina, to je sve super, bilo je i onih Wings of Plague, Bleeding Through (mada opet to više upada u neki deathcore/metalcore). Bio je neki bend koji sam slušao koji je imao ili pesmu ili album 'Deleted Memories', 'Digital Memories', ne mogu se setiti. Ako ništa drugo, mislim da su bili novi korak u razvoju te nove moderne metal fuzije gde je to sve pomešano, tu su i elementi industriala, progresiva, death, black, thrash. Mislim, to je mućkalica gde možemo gledati ko više vuče na jednu ili drugu stranu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 10/27/2020 at 11:26 AM, Flash Gordon said:

Ovu listu ko da je Dino pravio, Archetype i Transgression lošiji samo od prva tri albuma..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...