Jump to content

Fear Factory


Recommended Posts

Guest nesa_brus

Pogiboh bre trazeci FF na forumu! Ali, isplatilo se! generalno FF mi se svidjaju zbog svojih vizionarskih stavova, cini mi se da nema benda sa slicnom tematikom. Inace, Burton C. Bell slovi za pravog genijalca u muzickim krugovima i zesceg sledbenika neke da kazem nihilisticke filozofije. Muzika je naravno odlicna. Nemam bas favorite medju pesmama ali izdvojicu ipak Descent, Replica, New breed i Scumgrief.

Ako se ne varam, Dino Cazares je u grupi Brujeria u kojo je cak i Bill Gould (Ex-Faith no more)?!? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kako bi bilo lepo kad bi se ponovo cuo onaj stariji i tvrdji zvuk Fear Factory-a, a kako vec najavljuju to bi i trebalo da se desi...nadam se...

 

Najvise me interesuje kako ce to zvucati bubnjevi, kad kazu da ce Demanufacture biti smujurija za razliku od ovog novog....

 

...i ko ce da ceka jos pola godine... :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TakeTheRedPill

Ako se ne varam, Dino Cazares je u grupi Brujeria u kojo je cak i Bill Gould (Ex-Faith no more)?!?

 

koliko se meni cini ne varas se, ali nisam znao da brujeria jos postoji, znam za njih s pocetka devedesetih...matando gueros mmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kako bi bilo lepo kad bi se ponovo cuo onaj stariji i tvrdji zvuk Fear Factory-a, a kako vec najavljuju to bi i trebalo da se desi...nadam se...

 

Najvise me interesuje kako ce to zvucati bubnjevi, kad kazu da ce Demanufacture biti smujurija za razliku od ovog novog....

 

...i ko ce da ceka jos pola godine... :evil:

 

pa nisu se valjda FF ponovo sastavili ? 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest TakeTheRedPill

pretpostavljam da ce biti dobar album jer su sutnuli cazaresa koji je sad u totalno nu metal fazonu, remixovani archetype(cini mi se da sam cuo, ali nisam siguran) se nalazi u nekom od nastavaka texas chainsaw massacre-a, svi kazu da je odlican, moze se negdje naci na netu, valjda, ali ja nisam pokusavao...

logo je sranje, sto ne naprave neki interesantan logo u nekom industrial/corporate fazonu, ovaj je bas za djecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da... novi album... evo novog klipa "cyberwaste" pjesme:

http://www.fearfactoryforums.com/audio/cybertease.mp3

 

obećava biggrin.gifa: spremaju se za finalno mixanje albuma u januaru/februaru, a on će biti odrađen u 5.1 surround formatu! inače snimaće i neke koncerte i zajebancije - obećavaju novi DVD... biće i video spot po običaju... i dolaze ovdje! buahah idem gledati biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

"Speaking about hungry, Raymond ate a $20 dollar hamburger the other day, the size of this head! He gained a lot of respect in that burger joint! Hahah! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

i got itttttttt biggrin.gif

bolji od "digimortal" zasigurno! ne bih rekao da je najbolje fear factory izdanje do sada, ali je samo za nijansu slabije od "demanufacture" i "obsolete"... uglavnom, što sam uspio da shvatim je to da je ovo neka vrsta obilaska svih dosadašnjih eksperimenata - iskreno - nećete čuti skoro ništa novo... brutalnost je i dalje tu, i čini mi se da demanu-duh živi u njima biggrin.gifa: hererra još uvijek razvaljuje bubnjeve. ritam sekcija je poprilično jaka... pogotovo pjesma "cyberwaste" koja je kao da je sišla sa "soul of the new machine"... ima čak i death elemenata, svjetlostnih kečeva... razaračina 8O

"Archetype", naslovnica na primjer nosi veliku količinu melodije i gotovo mi je favorit na albumu iako je malo mainstream smile.gif

"Bonescraper", "Corporate Cloning", "Act Of God" i "Drones" su najjače pjesme, ne nose u sebi toliko melodije, već jaku ritam sekciju i dosta mračnu atmosferu... bolestan dio albuma, ako mene pitate

"Bite The Hand That Bleeds" je u stilu "invisible wounds"/"timelessness", neka laganica sa izraženijim refrenima...

"Default Judgement" je obasjana tamom - odlična pjesma! melodična, ali nevjerovatno snažna... "Undercurrent" je tu i tamo, samo me malo nerviraju (kao i na još par pjesama) izletanja u pretjeranu melodičnost (x-faktor sranja sa prošlog albuma), ali ga je mnogo manje nego na digi-ju

christian je dobro zamjenio dinu... mislio sam da neće biti čovijek za ovaj posao, ali ipak se dokazao kao i više nego dostojna zamjena... naravno, da sam na njegovom mjestu udarao bih malo više palm mutinga smile.gif ali, više nego dobro... byron, stara njuška je dobro odsvirao bas, nema šta da se puno priča...

 

elektronike je mnogo manje, i to baš mnogo... recimo da je imao kao i na "demanufacture", znači samo u ponekim trenucima, dok se klavijature koriste u dobijanju melodičnosti

 

FF ludaci (kao ja smile.gif ) bi trebali ovo da čuju zasigurno... najočekivanije izdanje u ovoj godini što se mene tiče - i nisu usrali stvar biggrin.gifa: ne perfektan, najbolji - ali zasigurno jedan vrlo dobar Fear Factory album i još jedna lekcija u tr-tr-tr-trrrrrrrr ritmovima :mrgreen:

end of transmission...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
i ja ga imam... icon_smile.gif ...pa super je album...mnogo bolji od digimortala...ma jebano bolji od svih bre icon_smile.gif ....ne moram nista vise da pisem sci je sve objasnio

ne bih se baš složio... "archetype" ne može premašiti remek djela kao što su "demanufacture" i "obsolete"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest TakeTheRedPill

cuo sam sest pjesama ukljucujuci cyberwaste, bonescraper i archetype i vec mi je bolji od digimortala i obzolita, ali ne i od demanufacture-a...zvuk gitare mi je dosta slab

Share this post


Link to post
Share on other sites

koska je trrrr-trrr-trr do jaja icon_smile.gif ta pjesma predstavlja kako bi 'digimortal' trebao da izgleda icon_da.gif

 

Naslovna numera "Archetype" može komotno da bude neki hitić na TV-u ako urade spot.

fazon je što su spot uradili za najbrutalniju numeru "cyberwaste" icon_da.gif ima da se ljudi začude za "archetype" kad kupe album icon_smile.gif ali doduše na svakom albumu imaju bar po jednu, dve melodične stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...