Jump to content

Astral Doors


Eternal Flame

Recommended Posts

Bend koji zaslužuje veoma velike čestitke bar od mene je Astral Doors. Pored glupog imena za Heavy Metal bend iza njega se krije reinkarnacija vokala R.J.Dio. Pevač je sveđanin po imenu Nils Patrik Johansson koji ubija svojim vokalima.

Prvo kad sam čuo album mislio sam da me neko zajebava da li može da postoji još jedan čovek koji može da peva kao Dio... pa izgleda da može.

Pevač neizgleda ništa posebno (kao ni Dio icon_smile.gificon_smile.gif ) imaju samo jedan album koji se zove Of The Son And The Father.

Ovaj pevač peva još na najnovijem albumu Wuthering Heights - Far From The Madding Crowd i Richard Andersen Space Opera ali drugačijim stilom.

Ako neko hoće ovaj album može da ga naruči od mene i prijatno iznenadi.

 

 

 

PS: Poruka za RNA: kad budeš ovo čuo idemo na piće. icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bend koji zaslužuje veoma velike čestitke bar od mene je Astral Doors. Pored glupog imena za Heavy Metal bend iza njega se krije reinkarnacija vokala R.J.Dio. Pevač je sveđanin po imenu Nils Patrik Johansson koji ubija svojim vokalima.

Prvo kad sam čuo album mislio sam da me neko zajebava da li može da postoji još jedan čovek koji može da peva kao Dio... pa izgleda da može.

Pevač neizgleda ništa posebno (kao ni Dio icon_smile.gificon_smile.gif ) imaju samo jedan album koji se zove Of The Son And The Father.

Ovaj pevač peva još na najnovijem albumu Wuthering Heights - Far From The Madding Crowd i Richard Andersen Space Opera ali drugačijim stilom.

Ako neko hoće ovaj album može da ga naruči od mene i prijatno iznenadi.

 

 

 

PS: Poruka za RNA: kad budeš ovo čuo idemo na piće. icon_rockdevil.gif

E jebiga uvek nešto zaboravim evo ga link imate na sajtu pesmu Cloudbreaker za download pa prosudite sami.

 

 

http://www.astraldoors.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cloudbreaker razvaljuje, ali je i najbolja na albumu...

 

Mnogo su dobri, vise mi lezi ovo da slusam od Lordija... Dio originale glas!

 

uvek Svedska!

 

poz

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cloudbreaker razvaljuje, ali je i najbolja na albumu...

 

Mnogo su dobri, vise mi lezi ovo da slusam od Lordija... Dio originale glas!

 

uvek Svedska!

 

poz

Znaš kako Cloubreaker ti je kao Stand Up And Shout a posle idu sporije melodičnije pesme.Dok su ove prve onako da ti ispraše zadnjicu a ostale da te dokrajče.

 

 

Pozdrav Za Kent-a icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i puno Rainbowa u njihovoj muzici, najveci plus... Ako je Lordi vaskrsnuo Coopera, Twistede i Kiss, ovi su momci oziveli Dia i Rainbow jos bolje... sjajno! Uostalom, evo im recenzije od mene (courtesy of BV#5 icon_smile.gif )

 

ASTRAL DOORS

Of The Son And The Father

Locomotive Music

Hard Rock

 

Holy crap! Numera koja otvara album, efektno nazvana Cloudbreaker, je hard rock bomba koju nisam cuo godinama, ako izuzmem citavo Lordi-jevo ostvarenje Get Heavy! Jos uvek se nisam ni smestio lepo u svoju stolicu, a silina i energija ove pesme je tako mocno strefila, da sam momentalno ustao sa iste. Ovaj najnoviji svedski bend predstavlja izuzetno osvezenje i reinkanira Rainbow, stariju Black Sabbath eru (Tony Martin) i Dio-a na savrsen nacin. Vokalni solista Patrick Johansson je blizanac Ronnie James Dio-a! Medjutim, Of The Son And The Father je otisao i korak dalje, ubacujuci po koje moderne aranzmane cija struktura moze podsetiti na Star One ili Symphony X. Mislim da je u ovom trenutnku sve receno i da bi populacija koja je gadjana ovom recenzijom morala, bez premisljanja, da pojuri u nabavku ovog izdanja, ali istaknucu jos neke pojedinosti. Peter Tägtgren je covek koji je zaduzen za produkciju i miksovanje i zasluzan za kreiranje nostalgicne atmosfere 80.-ih u neponovljivom obliku. 11 epa, 11 himni hard rock-a, catchy, melodicne do bola, dinamicne, srcane, upakovane u razarajuce rifove i bezgresni gitarski rad, sa pojavom specificnih rock « hammond » orgulja (znate kojih ako ste ikada slusali Purple ili Uriah-u) – to vam je ukratko opis izvanrednog debija talentovanih Svedjana. Ako su vam Lordi bili previse saljivi ili Red Aim nedovoljno ubedljivi, Astral Doors-ima necete pronaci zamerke. Nedostaju vam Rising ili Holy Diver? Fear no more... Astral Doors su stigli!

 

poz

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

i puno Rainbowa u njihovoj muzici, najveci plus... Ako je Lordi vaskrsnuo Coopera, Twistede i Kiss, ovi su momci oziveli Dia i Rainbow jos bolje... sjajno! Uostalom, evo im recenzije od mene (cortesy of BV#5 icon_smile.gif )

 

ASTRAL DOORS

Of The Son And The Father

Locomotive Music

Hard Rock

 

Holy crap! Numera koja otvara album, efektno nazvana Cloudbreaker, je hard rock bomba koju nisam cuo godinama, ako izuzmem citavo Lordi-jevo ostvarenje Get Heavy! Jos uvek se nisam ni smestio lepo u svoju stolicu, a silina i energija ove pesme je tako mocno strefila, da sam momentalno ustao sa iste. Ovaj najnoviji svedski bend predstavlja izuzetno osvezenje i reinkanira Rainbow, stariju Black Sabbath eru (Tony Martin) i Dio-a na savrsen nacin. Vokalni solista Patrick Johansson je blizanac Ronnie James Dio-a! Medjutim, Of The Son And The Father je otisao i korak dalje, ubacujuci po koje moderne aranzmane cija struktura moze podsetiti na Star One ili Symphony X. Mislim da je u ovom trenutnku sve receno i da bi populacija koja je gadjana ovom recenzijom morala, bez premisljanja, da pojuri u nabavku ovog izdanja, ali istaknucu jos neke pojedinosti. Peter Tägtgren je covek koji je zaduzen za produkciju i miksovanje i zasluzan za kreiranje nostalgicne atmosfere 80.-ih u neponovljivom obliku. 11 epa, 11 himni hard rock-a, catchy, melodicne do bola, dinamicne, srcane, upakovane u razarajuce rifove i bezgresni gitarski rad, sa pojavom specificnih rock « hammond » orgulja (znate kojih ako ste ikada slusali Purple ili Uriah-u) – to vam je ukratko opis izvanrednog debija talentovanih Svedjana. Ako su vam Lordi bili previse saljivi ili Red Aim nedovoljno ubedljivi, Astral Doors-ima necete pronaci zamerke. Nedostaju vam Rising ili Holy Diver? Fear no more... Astral Doors su stigli!

 

poz

Upravu si ima dosta Rainbow-a čak su i nazivi pesama u tom fazonu.Neznam da li si primetio da pevač u nekim delovima skida i Tony Martina... ovaj čovek je neverovatan jedva čekam da čuje drugi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i puno Rainbowa u njihovoj muzici, najveci plus... Ako je Lordi vaskrsnuo Coopera, Twistede i Kiss, ovi su momci oziveli Dia i Rainbow jos bolje... sjajno! Uostalom, evo im recenzije od mene (courtesy of BV#5 icon_smile.gif )

 

ASTRAL DOORS

Of The Son And The Father

Locomotive Music

Hard Rock

 

Holy crap! Numera koja otvara album, efektno nazvana Cloudbreaker, je hard rock bomba koju nisam cuo godinama, ako izuzmem citavo Lordi-jevo ostvarenje Get Heavy! Jos uvek se nisam ni smestio lepo u svoju stolicu, a silina i energija ove pesme je tako mocno strefila, da sam momentalno ustao sa iste. Ovaj najnoviji svedski bend predstavlja izuzetno osvezenje i reinkanira Rainbow, stariju Black Sabbath eru (Tony Martin) i Dio-a na savrsen nacin. Vokalni solista Patrick Johansson je blizanac Ronnie James Dio-a! Medjutim, Of The Son And The Father je otisao i korak dalje, ubacujuci po koje moderne aranzmane cija struktura moze podsetiti na Star One ili Symphony X. Mislim da je u ovom trenutnku sve receno i da bi populacija koja je gadjana ovom recenzijom morala, bez premisljanja, da pojuri u nabavku ovog izdanja, ali istaknucu jos neke pojedinosti. Peter Tägtgren je covek koji je zaduzen za produkciju i miksovanje i zasluzan za kreiranje nostalgicne atmosfere 80.-ih u neponovljivom obliku. 11 epa, 11 himni hard rock-a, catchy, melodicne do bola, dinamicne, srcane, upakovane u razarajuce rifove i bezgresni gitarski rad, sa pojavom specificnih rock « hammond » orgulja (znate kojih ako ste ikada slusali Purple ili Uriah-u) – to vam je ukratko opis izvanrednog debija talentovanih Svedjana. Ako su vam Lordi bili previse saljivi ili Red Aim nedovoljno ubedljivi, Astral Doors-ima necete pronaci zamerke. Nedostaju vam Rising ili Holy Diver? Fear no more... Astral Doors su stigli!

 

poz

Preduhitrio si me za Tony Matina. Pročitao sam recenziju odlična je trebali bi tebe da ubace u Metal Express a ne da čitam one gluposti od recenzija tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima je u Butcherian Vibeu... ne moze niko drugi da je uzme icon_smile.gif

Pazi trebalo bi da nabavim neke neobavljene stvari od benda za koji dan, živo me zanima našta liči.

Neznam da lis čuo da je pevao kod Richard Andersena na njegovom solo albumu gde je pravio kombinaciju DIO, Tony Martin i još jednog vokala isto razbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam da je pevao na onoj svemirskoj odiseji, ali mi ona ide na zivce... prepoznao sam ga, mada je drugaciji stil nego u astralu...

 

koje su to neobjavljene stvari? sa nekog demo izdanja ili?

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam da je pevao na onoj svemirskoj odiseji, ali mi ona ide na zivce... prepoznao sam ga, mada je drugaciji stil nego u astralu...

 

koje su to neobjavljene stvari? sa nekog demo izdanja ili?

Da demo stvari i mislim bonus pesme sa Japanske verzije... jebiga mislim definitivno vredi imati.

Pa da vokal je malo drugačiji a i radi se o progress/power kombinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако тај певач пева на новом Wuthering Heights албуму, онда знам како звучи. Добар је, дефинитивно најбољи од свега што може да се чује на том албуму јер је музика до јаја запетљана. Али, не слажем се да је бољи од Дија. Мада, Wuthering Heights није право окружење за њега. Даћу још коментара кад чујем овај бенд.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако тај певач пева на новом Wuthering Heights албуму, онда знам како звучи. Добар је, дефинитивно најбољи од свега што може да се чује на том албуму јер је музика до јаја запетљана. Али, не слажем се да је бољи од Дија. Мада, Wuthering Heights није право окружење за њега. Даћу још коментара кад чујем овај бенд.

U Wuthering Heights nepeva kao Dio, ako ni u ostalim projekt bendovima, pa bilo bi i možda glupo. Astral Doors pored glupog naziva ima odličnog pevača videćemo jer će to unovčiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Evil Is Forever New Album 2005!!!!!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Ljudi evo već 2 nedelje vrtim album ovo je odlično. Plašio sam se da li će uspeti da ponove uspeh prvog albuma ali ovo je veličanstveno.

Znači produkcija,vokal,gitare,melodije strašno!!!Ima 11 pesama na albumu a nijedna nije osrednja znači raaazbija!!!!

 

Ovo uzeti na nekoj mp3 krdži bi bilo pravo bogohuljenje... 7 dana nemojte jesti leba i kupite original vredi više od svega.

 

 

Astral Doors icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Patric J. je reinkarnacija Dio-a!

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ste zapeli za mp3 krdzu !!!!! 192 do 256 VBR kod mene peva ko blesavo icon_smile.gif Malo staromodan fazon za moj uqs, ali je bar zvuk dobar icon_smile.gif Sad, ko voli, uvek je bolje uzeti original i postenije je prema bendu, ali ako neko nema za oridjinal uvek na berzi moze da nadje album. Zvuk je odlican !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo tebi nek peva!

Imam ja u ponudi CD ali iskreno ovo vredi svakog evra, zato moja preporuka original i kompletni doživljaj! mrred.gif

Zvuk je kombinacija starog heavy-a i modernog power metala tako da je odlično uklopljeno a kroz ceo album imate onaj Dio-vski filing.

 

Evo upravo slušam... mrak rifovi... svaka im dala! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...