Jump to content

Kuga


Darken

Recommended Posts

Upravo je na myspace stranici grupe postvljena jedna stara zaboravljena pesma grupe Kuga . Rec je o pesmi Zloba - to je ujedno i prva stvar grupe, a i prvi tekst , i ta pesma nastala je pocetkom 2003 .

 

Ta pesma je sa demo snimka iz druge polovine 2004 koji sadrzi ukupno 4 pesme ,a to su Zloba , Time Has Come , Rising Dead , Najcrnje Noci ( instrumental)

 

 

 

Posedujemo sledece demo snimke : Demo 2003 ; live Dom omladine Demo januar 2004 ; Demo 2004 , Live demo Katastrofa splav jun 2004,Live demo 2006 , Sile zla jun 2008 .

Snimci nisu najboljeg kvaliteta , pa je to razlog sto nisu objavljivani .

Sa evidentnim razvojem domaceg thrash metala u zadnjih 2-3 godine , primorani smo da obelodanimo neke od ovih snimaka , i dokazemo kako i sta smo svirali 2003-2004 , u vremenu u kom niko osim nas nije radio takvu autorsku muziku.

Svi ovi snimci naci ce se na jednom cd-u , koji ce se zvati KUGA-demo kolekcija .

 

SVET U KOM SE NALAZIM PUN JE MRZNJE I ZLA ...ZLOBA...SLOBA.... NEVERUJ NIKOM...ZLOBA .....ZLOBA...NEVERUJ NIKOM SAD TI.

 

 

 

Uskoro informacija vezana za nas Prvi album Najcrnje Noci 2009.

Edited by Spaskerock

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zloba" rastura. :rockdevil:

Bilo bi lepo da je odsvirate na nekoj sledećoj svirci.

 

Drago mi je da ti se svidja Zloba , onda cemo staviti jos jednu staru, malo satanisticku pesmicu , Time has Come sa demo snimka iz 2004 , a pesma je takodnje nastala 2003 i snimljena je i na prvom demo snimku iz 2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa evidentnim razvojem domaceg thrash metala u zadnjih 2-3 godine , primorani smo da obelodanimo neke od ovih snimaka , i dokazemo kako i sta smo svirali 2003-2004 , u vremenu u kom niko osim nas nije radio takvu autorsku muziku.

 

 

A Bojane,kome to dokazujete? Zasto ste primorani? Ovo stvarno ne razumem. :confused:

Svi znamo od kad svirate i koliko ste doprineli razvitku scene.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Bojane,kome to dokazujete? Zasto ste primorani? Ovo stvarno ne razumem. :confused:

Svi znamo od kad svirate i koliko ste doprineli razvitku scene.

 

Drago mi je sto znas od kad sviramo , ali neverujem da svi znaju .

 

Mada ipak te nisam vidjao na koncertima grupe Kuga 2003-2004-2005. Pesma Zloba zadnji put uzivo je izvedena 2005 u Novom sadu , a pre toga zadnji put u Bg-u u Skc-u u martu 2005 kad smo bili predgrupa grupi Bloody Sign iz Francuske,ni tad te nisam video.

Ako ti nisi cuo pesmu Zloba , kako mislis da je pesmu cuo neko mladji 2-3 godine od tebe ko voli grupu Kuga.Kad smo mi pocinjali 2003 , tada nije postojala prava thrash publika kao danasnja , uglavnom su ljudi slusali Black -Dead metal, i oblacili se u kombat lone , crna majica ,martinke ,vjetnamke . Pocetkom 2000-ih nisi mogao videti thrashera sa belim patikama i sa prisivacima( iz razloga sto su to furali ranije stariji , koji vise ne izlaze ,tad Thrash imidz nije bio u modi kod nas , a trece i najvaznije nisu ni imali da se kupe prisivaci , jer je lokal kod bezistana u prolazu zatvoren 98'-99'. Tek negde od 2005-2006 u Feliksu u Bg-u su se pojavili prisivaci, i danas imamo prave thrash fanove sa tonom prisivaca na sebi.

 

 

Ako si pravi fan grupe Kuga , trebalo bi da ti je drago sto cemo obelodaniti neke stare snimke grupe, a ne da ti to smeta . A ove pesme prikazijemo i dokazujemo nasim mladim fanovima , koji nisu imali priliku da nas cuju uzivo tokom od 2003 do 2005 , sta smo tada svirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto znas od kad sviramo , ali neverujem da svi znaju .

 

Mada ipak te nisam vidjao na koncertima grupe Kuga 2003-2004-2005. Pesma Zloba zadnji put uzivo je izvedena 2005 u Novom sadu , a pre toga zadnji put u Bg-u u Skc-u u martu 2005 kad smo bili predgrupa grupi Bloody Sign iz Francuske,ni tad te nisam video.

Ako ti nisi cuo pesmu Zloba , kako mislis da je pesmu cuo neko mladji 2-3 godine od tebe ko voli grupu Kuga.Kad smo mi pocinjali 2003 , tada nije postojala prava thrash publika kao danasnja , uglavnom su ljudi slusali Black -Dead metal, i oblacili se u kombat lone , crna majica ,martinke ,vjetnamke . Pocetkom 2000-ih nisi mogao videti thrashera sa belim patikama i sa prisivacima( iz razloga sto su to furali ranije stariji , koji vise ne izlaze ,tad Thrash imidz nije bio u modi kod nas , a trece i najvaznije nisu ni imali da se kupe prisivaci , jer je lokal kod bezistana u prolazu zatvoren 98'-99'. Tek negde od 2005-2006 u Feliksu u Bg-u su se pojavili prisivaci, i danas imamo prave thrash fanove sa tonom prisivaca na sebi.

 

 

Ako si pravi fan grupe Kuga , trebalo bi da ti je drago sto cemo obelodaniti neke stare snimke grupe, a ne da ti to smeta . A ove pesme prikazijemo i dokazujemo nasim mladim fanovima , koji nisu imali priliku da nas cuju uzivo tokom od 2003 do 2005 , sta smo tada svirali.

 

 

Jaoj bre,ne izvrci stvar odmah... Naravno da mi je drago,to nisam ni spomenuo.

Nije mi bila jasna jedna recenica iz tvog post-a i to je sve.

Ali cini mi se da sam ostao uskracen odgovora,kome se vi to dokazujete.. Cak naprotiv,bend koji postoji toliko na sceni ne treba nikom da se dokazuje.

Pa da... Nisi me video.. Mozda sam imao 13-14 god?!

Maaa,nema veze,zaboravi.. Nisam imao lose namere uopste. Samo napred! Srecno sa albumom! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno zaboravim na ovu temu kako nije u thrash podforumu... :(

 

Ka' ćete izdati album?

 

Što se tiče ovih starih snimaka, ja se sećam 2004. kad sam gledao plakate Kuga i bio u fazonu: "U, postoji neki domaći thrash bend!". x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ego radi malo. :) Pa sta sada treba da bude kao te 2000-2003, da bude samo par thrashera i ti medju njima? Umesto da budes srecan sto nas sve vise mladih! :) thrashera ima, ti prozivas iste. A jbg, nisam ja kriv sto sam se rodio '90te, pa tek '04 poceo sa pravom muzikom da se upoznajem. Naravno da ce i bendova onda biti vise i treba im bas ta podrska od starije ekipe, a ne neko nadkurivanje. Rivalstvo ce uvek biti i treba da bude. Ne znam, osecam se prozvanim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si upravu. Vecini muzicara radi ego .Mada nisi me bas sve najbolje razumeo , meni je izuzetno drago sto danas imas gomilu thrashera u pravom fazonu iz 80-ih. Kad imam svirku i vidim ljude tako obucene ,meni je puno srce.Voleo bi da je metal u Srbiji muzika broj 1. Voleo bi da samo metalci idiu ulicama , a ne da bude gomila sabana ,i likova sa fudbalerskim imidzom. Netreba da se osecas prozvanim . Ja sam samo rekao kako je bilo ranije , bar ja imam takvo vidjenje . Nebitno je dal imas 4 banke i nosis prisivace , ili ako imas 15 godina i tek si poceo.Bio bi srecan kad bi svaki grad u Srbiji imao po par radnji sa prisivacima, metal diskovima plocama , kad bi u Srbiji bilo 100.000 Thrash metalaca , koji furaju imidz 80'-ih. Jedna je istina a bezbroj lazi ( text pesme Ljudski Olos) . Vazno je da volis thrash i da to osecas u srcu .Dodji na neki koncert Kuge , da popijes pivo sa nama da vidis da je razlika u godinama nebitna vazno je samo da si pravi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde boki,ne pricaj mnogo tu po forumu,nego zovi da idemo na pivo i da proslavimo novi album kuge!Ja ono sto sam cuo one noci u kafani...ODVALJUJE !!!!!

 

Ajde da se to izda sto pre ,pa da locemo do zore!

 

SUPPORT!!!

 

Vandal

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah,thrash je sranje,speed je govno.....:))),inace kad bi bilo jato i krdo thrash metalaca,i svi bili odprilike isti,ne bi bilo toliko dobro i zanimljivo,ne bi bio underground,koji mu daje poseban vlaz!

scena nam je zalosna,sto bendovi sto ljudi koji ih slusaju,sto nema ko da pogura to na neki visi nivo,neka muzicka kuca.mozda je neko nesto izdo za nekog,al to nema onaj pravi znacaj,nego eto tako cisto da bude izdato,bar za svoju dusu:(

realno stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah,thrash je sranje,speed je govno..... :) )),inace kad bi bilo jato i krdo thrash metalaca,i svi bili odprilike isti,ne bi bilo toliko dobro i zanimljivo,ne bi bio underground,koji mu daje poseban vlaz!

scena nam je zalosna,sto bendovi sto ljudi koji ih slusaju,sto nema ko da pogura to na neki visi nivo,neka muzicka kuca.mozda je neko nesto izdo za nekog,al to nema onaj pravi znacaj,nego eto tako cisto da bude izdato,bar za svoju dusu:(

realno stanje

 

I uvek nam je neko drugi kriv, losa publika, ne zainteresovanost izdavackih kuca, slaba poseta, a nikako da se prvo pocisti u svom dvoristu!!

 

Cinjenica je da u danasnje vreme svaki dan ima neka metal svirka( danguba, living room, kuglas....) + koncert nekog stranog metal benda vikendom!!Kad ima kvantiteta to se automatski odrazi na kvalitet i ljudima je dosadilo da posecuju svakakve svirke.Metal scena je po meni prenatrpana koncertnim desavanjima i bilo je samo pitanje vremena kad ce jedan legacy festival ili castle da omane sa posetom.Zao mi je sto je propalo ali jednostavno Srbija nije toliko veliko trziste.

 

Drugo: Po meni danas ima dosta nekvalitetnih bendova koji prave svirke posle 3,5 probe i veliki broj je ljudi koji imaju po nekoliko bendova, sto ce reci da bendova ima mnogo vise nego muzicara a samim tim isti ne mogu da se kvalitetno posvete maticnom bendu i stvaranju kvaliteta sto muzickog sto navezbanosti.Evo bas gledam po forumu i vise ne znam ko s kim svira.A i danas gitara kosta 100e sa sve pojacalom i svako je danas muzicar.Uvatim gitaru dzdz i ja sam gitaros.

 

A i sto je po meni isto tako zalosno je postojanje ogromne sujete bendova prema drugim bendovima, te neka pljuvanja po forumu..........

 

Ali doci ce neki vedriji dani valjda po celu scenu, samo da zakon malo stupi na snagu, a znajuci kako zakoni rade u Srbiji...........:):(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...