Jump to content

Kuga


Darken

Recommended Posts

Ja bih Kugu vise okarakterisao kao speed/heavy metal nego kao cisto thrash metal..

 

Pa sad...postoje tu neke pesme na granici tih zanrova , a ja sam jos od pocetka Kuge govorio da smo mi heavy/speed/thrash metal bend pod uticajem takvog metala iz 80-ih godina , mada ja volim i stari power metal i stari punk i ostalo...U svakom slucaju nisi pogresio ,i hvala na komentaru .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala svima koji su pre neki dan bili u Lukavcu i Bosni na koncertu grupa Kuga , Contusio , Hellac . Hvala ljudima koji su dosli iz Mostara , Sarajeva , Bijeljine ,iz Hrvatske ,domacinima ,i svim ostalima na podrsci i gostoprimstvu .

 

http://www.youtube.com/watch?v=ySPWIIyCxhQ&feature=youtu.be

 

 

 

Takodje izasao je i trejler za domaci visokobudzetni film ''Crna Zorica ''u kom se pojavljuje i Kuga sa pesmom Lost Soul . Intresantno je da se u filmu za jednog od glavnih glumaca smatra da je satanista , a on je ustvari pevac grupe koja peva pesmu Lost Soul ...tj Kuge ( zaboravio sam kako se zovemo u filmu ) .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=oD9f920yl_Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga i intervju za Bosanske medije , imamo i jedan poklon poster od ljudi koji su nas fotografisali u Lukavcu .

Sledeci koncert Kuge je u Sofiju u Bugarskoj gde nastupamo komletni -kao petorka , sa domacim bendom Toxic Trace i bugarskom Eufobiom.

416326_323597567679053_100000864366053_938206_1670578407_o.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=ClHIFIOfz9I&feature=related

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vratili smo se iz Sofije pre par sati putujuci po izuzetno teskom vremenu za voznju i tamo i nazad . Dva metal benda iz Srbije po ruznom vremenu privukla su svega 40 -ak ljudi u Sofiji . Ulaznica za koncert iznosila je 5 eur .Uprkos tome atmosfera i gostoprimstvo dpmacina bili su na najvisem nivou .

 

http://www.youtube.com/watch?v=eSRt0cI2XUU

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala puno ako ti se svidja nas prvi album ''Najcrnje Noci '' ,koji je izasao pre nesto vise od pola godine . Sto se tice drugog albuma , krajem aprila planiramo da udjemo u studio i da krenemo sa snimanjem drugog albuma .Ostalo je jos da definisemo aranzmane i tekstove za nekoliko najnovijih pesama i da se bacimo na posao katrajem aprila -pocetkom maja .

Konacno je odrzana i premijera domaceg visokobudzetnog filma ''Crna Zorica'' u kom se pojavljuje grupa Kuga sa pesmama Lost Soul i U Svetu prevara .Na premijeri filma u Sava Centru pojavili smo se na bini zajedno sa glavnim akterima filma . http://nadlanu.com/pocetna/zabava/foto-albumi/quotCrna-Zoricaquot-stigla-medj-Beogradjane.g-1673921.143.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=eSRt0cI2XUU&feature=youtu.be

Edited by Spaskerock
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav ljudi link za Kuga - Live 2006 ne radi zadnjih pola godine , izgleda da je istekao ili ga je izbrisao onaj koji ga je i postavio na internet. Evo ja kao predstavnik benda postavljam novi link Kuga -Live 2006 sa kasetnom naslovnom stranom i bonus singl pesmom Sile Zla iz 2008 , rizikujuci tako da nam ovo nikada ne izadje oficijalno . Nema veze , vazno je da je album izasao . Izvolite link. Pesme Kuga ''rani dani''- demo snimci 2003-2005 postoje na you tubeu samo za sada , a kada to kvalitetno prebacimo u digitalni format i obradimo postavicemo i te snimke . Ti snimci su i dalje na kasetama i ja sam snimao kamerom zvuk sa kasetofona , dakle bez kabla . Evo linka za live 2006 http://www.4shared.com/rar/qJAc7R-Q/kUGA-LIVE_2006SILE_ZLA_2008_MP.html

My link

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nema na cemu za demo !!!

 

Evo izasla je i nasa recenzija u Poljskoj za magazin Hardrocker , gospodin Vlad Nowajczyk je uradio recenziju . Izuzetno smo zadovoljni recenzijom - tj. samim tekstom i poredjenjem sa kultnim grupama Anvil , Exciter a i takodje sto nas je poredio sa najpopularnjim Ceskim bendom tokom osamdesetih grupom ''Arakain'' . Meni takodje imponuje sto me je poredio sa njihovim pevacem ( Honza Toužimský). Nismo zadovoljni sa sledecim jer je covek po nasem misljenju dao nesto nizu ocenu za nas album . Po onome sto sam video to je da neki snimci Nuclear aSSAulta i Runing wild-a su jako slabo ocenjeni , dok su ekstremno visoko ocenjeni neki moderniji noviji strani thrash - death bendovi . Takodje svi koji furaju neki stariji heavy /power /thrash zvuk nemaju bas neke visoke ocene . Sigurno da nas album nije savrsen , i da ima mana pogotovo sto se tice snimka , produkcije ...ali to je to ,to je nas prvenac . MI ostajemo dosledni nasem starom Kuga zvuku , pa cemo poslati i drugi cd uskoro na recenziju i nadamo se vecoj oceni za drugi cd . Covek nam se sam obratio i zamolio da mu posljemno cd da recenzira , pa mu se mi zahvaljujemo na vremenu koje je izdvojio .Evo sta je on napisao :

 

KUGA „Najcrnje Noći”

 

http://vladrocker.blogspot.com/search?updated-max=2012-05-04T16:54:00-07:00&max-results=10&reverse-paginate=true

 

Sade Records

Brzmi jak: wczesne Anvil i Exciter zmieszane z Arakainem

Już spieszę z wyjaśnieniami. Dlaczego z Arakainem? Nie ze względu na podobieństwo serbskiego narzecza do czeskiego. Barwa wokalu Bojana Ljiljaka jest po prostu niemal identyczna jak u Jana Toužimskiego. W komplecie ze zbliżoną manierą, skojarzenie było nieuchronne. Warstwa instrumentalna zaś to pre-thrash oparty na najlepszych wzorcach z początku lat 80-tych. Słyszalne są echa Thin Lizzy i cała paleta motywów z wczesnych lat NWOBHM. Kuga nie kopie jednak w ryj, poprzestaje na średnich tempach, brakuje ich muzyce mocy. Wydaje się bezpieczna, bez typowej dla gatunku jazdy po krawędzi. Kolejny zatem punkt styczny z Arakainem, który jednak na możliwość stępienia pazura pracował wiele lat. Jest nad czym się pobiedzić, bowiem swym spóźnionym debiutem Kuga z pewnością nie powiedziała ostatniego słowa. Więcej na www.kugaofficial.com

 

Vlad Nowajczyk [5.5]

Autor: Vlad Nowajczyk o 16:16 0 komentarze

http://www.youtube.com/watch?v=skgSGeDBpHkhttp://www.youtube.com/watch?v=Sro2P7Dy82A&feature=relmfu

 

Evo dobre svirke uskoro , pogledajte ko sve svira pored Kuge :

plakat-27.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=IYOacZ2hPK4

Edited by Spaskerock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Hvala na podrsci i lepim recima , evo nas opet u Bg-u , HM Festival broj 2 , ne propustite ....

A nakon ovoga pocetkom 2013 sledi 10 godina autorskog rada i zivih nastupa benda KUGA ! Nadam se da cemo do tada zavrsiti nas drugi album !

 

Evo i najave za festival 18 novembra ...

 

 

Drugi po redu Heavy metal festival ‘’Beograd’’ odrzace se u nedelju 18.novembra u beogradskom klubu Danguba sa pocetkom u 21 h .Na festivalu ce nastupiti Granulom (Sofija), War-Head (Osijek) , Alister (Jagodina) , Kuga (Beograd) ,a cast da otvori festival imace mladi i perspektivni thrash metal bend Total Desolation iz Velike Plane.

Podsetimo, pre svega, da su na prethodnom festivalu nastupili Toxic Death , Forever Storm , Kuga , Bogamber i Deadly Mosh , i da je ceo dogadjaj protekao u izuzetnoj atmosferi , te da je bio solidno posecen .

Ono sto donosi festival pod rednim brojem dva je svakako veca doza izvornog i tradicionalnog heavy zvuka, u odnosu na prvi . Vazno je napomenuti da su i ovog puta odabrane kvalitetne grupe kako iz Srbije tako i vrhunske metal grupe iz regiona .

 

Granulom je kultna heavy metal grupa iz Sofije i postoje gotovo 20 godina . Predvodjeni su izuzetnim zenskim vokalom Nadjom , a uz njihov tradicionalni Hard&Heavy zvuk sa elementima Thrash-a osecacete se kao da ste na nekom heavy metal spektaklu daleke 1987 godine .U njihovoj zemlji otvarali su koncerte ispred imena kao sto su :Motorhead, W.A.S.P. , Megadeath , Grave Digger , Sodom…

 

War-Head iz Osijeka je veoma kvalitetan Thrash/Death metal sastav, koji se trenutno nalzazi na turneji, gde nastupaju kao glavna grupa. Prethodnu turneju odsvirali su sa aktuelnim svetski poznatim thrash metal bendom ,grupom Violator . Moze se reci da su War-Head jedna od najozbiljnijih ekstremnih metal grupa iz susedne Hrvatske .

 

Ne treba posebno predstavljati Alister iz Jagodine ,koji sigurno spada u red najboljih srpskih Heavy/Thrash metal bendova . Nije zahvalno odrediti tacan zanr na kom se bazira njihov zvuk , jer je rec o kombinaciji Heavy/Thrash/Progresive…,ali ako niste culi njihovu pesmu Gavran ,predlazemo da je poslusate i pogledate spot i tako se uverite u karakter i prepoznatljisvost koju gaji ovaj bend .

 

Kuga ,inace domacin ovog festivala, jedan je od znacjnijih Thrash metal bendova u Srbiji u proteklih 10 godina . Na festivalu ce uz pojedine pesme sa prvog albuma , predstaviti i nove pesme , koje ce se uskoro naci na drugom albumu grupe .

 

Total Desolation je grupa iz Velike Plane koja ce imati cast da otvori ovaj festival . Rec je o perspektivnom Heavy/Speed/Thrash metal bendu , koji je upravo zavrsio snimanje svog prvog mini albuma.

 

Postoji mogucnost da ceo dogadjaj bude zabelezen kamerom .

Cena karte za ovaj dogadjaj iznosice 300 dinara .

 

Predvidjena satnica :

Total Desolation : 21:00 – 21:45

Alister : 22:00 – 22: 45

Kuga : 22: 45 – 23:30

Granulom : 23:30 – 00:30

Warhead : 00:30 – 01:30

 

Edited by Spaskerock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Obavestenje za fanove Kuge : polako kompletiramo stvari koje ce se naci na drugom albumu , planiramo da udjemo u studio za koji mesec . ( necete cekati 8 godina kao za prvi - obecavamo ). Takodje na prolece ocekujte koncert povodom 10 godina koncertne aktivnosti grupe Kuga . ( u biografiji smo promasili datum naseg prvog koncerta , nije jun vec 1 . Maj 2003 godine - prvi nastup Kuge - pivnica Holiday )

 

I veoma vazno , mladi gitarista Daca koji je sa nama u bendu proveo godinu i po dana izasao je iz benda zbog bolje ponude koja se ne odbija , pa mu zelimo srecu u daljoj karijeri , a mi trenutno tragamo za novim gitaristom koji smatra da moze da odgovori zadatku sviranja u grupi Kuga . Zainteresovani , javite se , ili ovde ili negde na faceboku , lako cete naci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...