Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

Uf.

Meni ovo zvuci kao da su od ovih 13 godina 12,5 prosle u izdrkavanjima svake vrste i onda se selo jedan dan i momci rekli ''e ajd mogli smo napisati nesto na brzaka, kricemo omot, da se snima nesto, dizacemo misteriju da budemo pametni''.

Svaki album do sad je imao nesto svoje, okej zvuci ovo kao Tool ali vise kao vezba u Tool zvuku, nema mi onog udarca u stomak i wtf momenata.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podeljena su mi i mišljenja i osećanja. Ocenu svakako obara sam kontekst grotesknog iščekivanja i činjenica da nema ovde previše novina u zvuku, ako uopšte. Takođe, ovi instrumentali su potpuno nebitni, pre ubijaju flow albuma nego što mu pomažu. Ok, Danny dere na Chocolate Chip Trip ali malo šta tu još ima interesantnog u onome što mu daje podlogu. Isto tako, produkcija mi je previše plastificirana, Maynard je malo skrajnut. 

Sa druge strane, činjenica je da mi je svakim slušanjem album sve bolji i da sam od stava da je Adam Jones ovo odradio na autopilotu sad skloniji da tvrdim da se baš dobro ritmički poigravao i da ovde ima i mehanike i melodije sasvim dovoljno. Sve je jako upeglano i tight as fuck, a najviše mi se sviđaju momenti kad Justin dobije prostora da obogati priču. Danny je monstruozno odradio svoj deo, mada u okviru svog prepoznatljivog stila. 

Suma sumarum, potrebno je vremena da se ovo fino vari i ne treba holivudska veličina ili pompa oko albuma da bude prepreka da se on konzumira postepeno i studiozno, kao svako Tool izdanje. Favoriti su mi Invincible i 7empest ali ovo zahteva još dosta obrtanja.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,  najgori album pored Undertow i Salival.

Zanimljivo sto se coveku ama bas nista sa Descending ne svidja, a meni je to u top 5 njihovih pesama, bas pogadja gde zelim.

Instrumentali su totalni krs. Fali ovde jos neka pesma i da se makazama skrate dosadni delovi, ali i ovako mi se album svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Undertow i Salival su pojam za ovaj album. Celavi on point, sve je rekao sto bi ja rekao. Cudno sam se osecao citajuci izjave ljudi po internetu kako je ovo odlican album i kako ga ne treba porediti sa starijima, vec je to neka dimenzija za sebe i slicna proseravanja. Svakim narednim slusanjem sve mi je teze, bukvalno iz postovanja prema njima na silu vrtim u nadi da ce isplivati jos neko parce albuma koje ce mi se dopasti a to je najtuznije zapravo. Ne postoji ni jedna cela pesma koja mi se dopada i funkcionise samo eventualno parcici koji su razbacani po albumu. Album zvuci kao album kojeg su morali da snime zbog ugovorne obaveze sto i jeste verovatno glavni razlog zasto su ga snimili. Mozda ljudi to ne znaju ali ovo su informacije :

Tool is contractually obligated to one more album.

renderTimingPixel.png

From Toolshed...

In late 1997, Volcano Records filed suit against Tool, claiming the band had violated their contract by seeking / entertaining offers from other labels. Tool filed suit against Volcano, saying that the label had failed to exercise a renewal option in their contract, and so they were free to leave. This ugly deadlock lasted for over a year, when finally, at the last minute, both parties agreed to terms (including a three-record deal), rather than going to court. 

 Lateralus i 10000 days su dva, ovaj je treci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, zao mi je sto vam se ne svidja, meni skroz odgovara. Bas mi prija sto je Maynard u pozadini.

Inace, Tool fanovi su najveci retardi. Neki lik u recenziji albuma napisao da su rifovi u Tempest bolji od cele Meshuggah diskografije 🙂 .

Meni ti meshuggah-lite rifovi nisu bolji ni od Octane Twisted.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam slušao album pijan i to preporučujem i vama da uradite. Kao što rekoh, meni je album sve bolji svakim novim slušanjem. Sad mi se recimo jako sviđa naslovna pesma, refren je božanstven i čitav build up, veoma koherentan komad. Sklon sam da tvrdim da su ljudi uradili totalnu inverziju na ovom albumu, bubnjevi su ovde solo instrument, maltene melodijsku ulogu imaju, dok je gitara pre svega ritmička komponenta. Ima ovde reciklaže svakako, ali recikliraju sebe i još uvek zvuče 100 puta bolje nego bilo kakav klon plus imaju tog Maynarda, jebo sliku svoju, čak iako ne briljira ovde niti ima glavnu ulogu, niko nema takav začin. Možda je i to malo kontra ovim bendovima gde pevač pojede ostatak benda (npr Tesseract, Leprous itd), ako ih je uopšte briga za to. Preveliki su jebiga plus jedan od najboljih marketinga i aure oko benda u istoriji rokenrola. Najveća zamerka ovde mi je sistematika albuma, trebalo je to malo drugačije da slože, a ne 7 dugih pesama u kojima definitivno ima praznog hoda plus ovi besmisleni instrumentali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...