Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
SPAM:

 

gledam tako ja danas idiot box (tachnije vishe kroz njega) kad ono cujem zvuk mio mom nervnom sistemu.....sta se desilo? reklama za variola veru (onaj nas matori film, samo je sad reizdanje na dvd-u).......

 

don't see a point?

 

ok, muzika u pozadini....................LATERALUS!!!

 

mislim da sam u trenutku neobjashnjivo zadrhtao od srece.....ne znam zasto icon_mrgreen.gif

ovo je cini se postao sablon. video sam sinoc reklamu za neki manje-vise nepoznat domaci film na dvd-ju, a muzicka podloga je bila 46 & 2 icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah....Lateralus....1-1-2-3-5-8....(1)black/(1)then/(2)white-are/(3)all-I-see/(5)in-my-in-fan-cy/(8)red and ye-llow then came to be....plus bubanj u tom istom ritmu slogova.

evo vam matematicari, ako vam je dosadno

 

http://www.mcs.surrey.ac.uk/Personal/R.Kno...onacci/fib.html

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Lateralus

http://www.peteofthestreet.net/sayz/C1151806467/E1494764863/

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some time after Lateralus was released a minor flurry of interpretive activity arose around the album. In particular, Carey told an interviewer about Keenan's remark that the time signatures of the main riff in "Lateralus" (9-8-7) also represented a step in the Fibonacci sequence (the sixteenth step, as it turns out). This led some Tool fans to suggest that the tracks on Lateralus can be listened to in spiral-like orders: 6,7,5,8,4,9,3,10,2,11,1,12,13 ("The Lateralus Prophecy") or 6,7,5,8,4,9,13,1,12,2,11,3,10 ("The Holy Gift"). Both arrangements produce different story-lines for the album.

 

On the ninth track of the album, "Lateralus", Keenan's vocals during the verses coincide with the Fibonacci sequence by syllable.

 

The cover is translucent and flips open to reveal the different layers of the human body, including a spiritual layer representing vrajna, the transcendental wisdom of enlightenment or union with the divine. Partially obscured in the brain matter on the final layer is the word "God".

 

The vocal on "Faaip de Oiad" is of a 1997 caller to Art Bell's radio program, who claimed to have been employed at Area 51.

 

"Eon Blue Apocalypse" is said to be about Adam Jones' Great Dane named Eon, that had cancer and died, according to an interview with Danny Carey.

 

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je bila slicna reakcija. Prvih par momenata nisam mogao da se fokusiram ni na sta drugo sem da okusam da shvatim da vidim logo Pinka i da cujem Tool u isto vreme... A sto je najgore, taj rif je savrseno legao na insert iz filma... Da im posaljemo film, mozda im se svidi... icon_mrgreen.gif

eee bas to biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam to samo ja kome se to čini ili je zaista fakat da se devojčice naizgled primaju na pesmice TOOL-a koje imaju izvesne...khm....sado-mazo...ili barem sexualno explicitne konotacije? Stinkfist,Pushit... ph34r.gif Then again,većina pesama može u tu kategoriju icon_razz.gif

 

icon_wink.gif

 

Me on the other hand....favorit mi je bila i ostala,prva među jednakima parabol/parabola. Dobro,tu su i H,AEnima,Hooker with a penis, The Grudge, Sober,Prison Sex, Lateralus....uhhh!!!!! icon_rockdevil.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

drugari mora se znati ko su TR00 fanovi toola

evo slike sa prve tool vecheri

 

ovaj magarac u prvom planu je Primeval Jah Guardian

a onaj vo iza (isto u tool majici) sam ja

 

user posted image

 

p.s. obe majice su moje icon_razz.gif i ne pozajmljujte majice PJGu jer ima tendenciju da ih ne vracja po 2 meseca icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se i ja te prve Tool veceri icon_smile.gif

Ali,dodjavola,sta se dogodilo 'Tiji na ovoj slici icon_smile.gif ?

P.S.Ne brini nece on vise pozajmljivati od tebe Tool majice,jer je zahvaljujuci Ani VH i mojoj malenkosti postao i sam ponosni vlasnik iste icon_razz.gif (iako je jos uvek nije preuzeo)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tool je savrsenstvo...apc mi je malo smarajuci, mada imaju dosta dobrih pesama...

Porediti Tool i APC je kao porediti... Panteru i Blur... Ljudi ih stalno trpaju zajedno zbog Maynarda ali to su u esenciji razliciti bendovi...

Preporuka fanovima Toola je da slusaju Dead Soul Tribe, pogotovu album A Murder Of Crows (ako je neko zainteresovan imam ja sve).

 

 

Inace, ne znam da li mi je omiljeniji album Aenima ili Lateralus... Ne mogu da odlucim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si brate ljakse sviras bas ritam ne znas.... icon_razz.gif

 

neparno ne znaci tesko samo po sebi, nije tesko sklapati neparne ritmove, tesko je generalno napraviti dobar riff, i pomenuti death koji je bolji bend od toola nema nista posebno zajebano za sviranje - ko hoce da se lozi na 'zajebano' neka se zeza sa jazzom, a ne sa necim shto je polusurogat surogatovog surogata, dosta je te bedne neuke 'progressive' price kada se u progresivne trpaju svi bendovi koji ubace smrdljivih 7/8 u deonicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za progresivnost jeste tachno i tuzno...

A sto se price tice, imaju jedinstvenu, zanimljivu i dobru ritmichku strukturu (KOJA IMA SMISLA), isto kao i Death... Nisam ja pricao nista o zajebanosti... Kad se naviknes na neparno nije nikakav problem svirati.

A jazz je za folirante icon_mrgreen.gif

 

A na konto price Tool vs. Death prednost dajem Toolu jer je mnogo raznovrsniji bend, Death na momente zna da smori, a i da se ne lazemo samo zadnja tri albuma valjaju, (a i Toolove najbolje pesme su pojedinacno bolje od najboljih pesama Deatha), kao muzicari su svi tu negde...

Mada nije lako da poredim ovako dva benda koja volim i cenim, pogotovu sto nisu ni u istom fazonu...

 

(btw. ne javljam ti se za dzem jer sam uzeo da lovim uslov pa sam se asocijalizovao... a i tegle nisam nabavio icon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...