Jump to content

Anime / Manga


Recommended Posts

41Q43379MPL._SL500_AA300_.jpg

 

Odgledah juče ovaj film, čoveče kakva priča. :ph34r: Prvih 20-tak minuta filma pomisila sam "jeeee, šta sam našla ovo da gledam" jer je bilo skroz neko tripovanje što se tiče likova koji su nacrtani (svaka im čast na maštovotosti :)), ali posle ispade solidna priča i radnja. Preporučujem da pogledate ovo ako ste dokoni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao da, Totoro...njega sam gledala pre 5 godina, sad sam i zaboravila kakva je radnja, ali se sećam da je isto bio pomalo utripovan ali dobar. :)

Ovo mi je sledeće za gledanje.

220px-Grave_of_the_Fireflies_DVDcover.jpg

Edited by Masha
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Gungrave

 

Длеује интересантно, може ли малчице спојлера? :bigblue:

 

Ју Ју Хакушо је одличан. Врло лако се провукао и остао незапажен. Поготово видео игра за сегу, одлична је... ;]

Edited by c1k4_ml3kc3

Share this post


Link to post
Share on other sites

anime koji je mene preobratio u to sto sam sad je definitivno death note. Odgledala sam serijal s 10 godina i posle dvadesetak epizoda ( pazite, opp i endinzi su sve metal )

pocela sam da slusam maximum the hormone i children of bodom... :rockdevil: a pre toga mi je omiljena pesma bila "barbie girl" :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Када се има довољно времена, изгледа овако :

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qy9hiWlk8yk

 

---

 

Мислим да сам одавно писао но у међувремену сам одгледао још неколико серијала.

 

Пре свега - Наруто. Многи не воле овај аниме, мисле да је за децу. Ипак, у њему се налазе све оне људске врлине и мане, све што краси људска осећања, а исто тако пружа и донекле филозофију о животу за оне који довољно озбиљно приступају овом аниме-у. Могу слободно рећи да ми је то један од најомиљенијих и најдражих аниме-а. Изнад осталог, нема типичног "Good guys, bad guys" / само реално, а то је - свако се бори за оно шта воли. Свако има своје разлоге. Упркос томе што у Шипудену нема много акције, прича добија на тежини. Читав свет је одлично одрађен и једноставно наводи на то да се запиташ, да размотриш где, ко и шта. Постоје и нелогичности типа - електрична струја у одређеним градовима, ТВ пренос и слично томе али поново је то одрађено на један уникатан начин.

Многи које познајем нису издржали и морали су да читају мангу. Па када су завршили мангу, пребацили су се на гледање Bleach-a. Након истог су прешли на One piece.

 

Након сваке епизоде Нарута ја и девојка остајемо депресивни. Недељу дана чекања за двадесет минута епизоде... страшно је то. Додуше, комбинујемо Supernatural, Naruto, Bleach + рандом аниме типа Kaicho-wa maid sama (смејање)

 

Блич је одличан, али ни приближно испуњен попут аниме-а "Наруто". Блич уме бити изузетно комичан, а поново изузетно баналан. И то је одлично, барем ја тако видим.

 

И, један јако тужан Аниме, али одличан Opening и одлична анимација - Basilisk

 

http://www.youtube.com/watch?v=PS5bU5VuB8c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре свега - Наруто. Многи не воле овај аниме, мисле да је за децу. Ипак, у њему се налазе све оне људске врлине и мане, све што краси људска осећања, а исто тако пружа и донекле филозофију о животу за оне који довољно озбиљно приступају овом аниме-у. Могу слободно рећи да ми је то један од најомиљенијих и најдражих аниме-а. Изнад осталог, нема типичног "Good guys, bad guys" / само реално, а то је - свако се бори за оно шта воли. Свако има своје разлоге. Упркос томе што у Шипудену нема много акције, прича добија на тежини. Читав свет је одлично одрађен и једноставно наводи на то да се запиташ, да размотриш где, ко и шта. Постоје и нелогичности типа - електрична струја у одређеним градовима, ТВ пренос и слично томе али поново је то одрађено на један уникатан начин.

 

 

ne mogu da se slozim vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

anime koji je mene preobratio u to sto sam sad je definitivno death note. Odgledala sam serijal s 10 godina i posle dvadesetak epizoda ( pazite, opp i endinzi su sve metal )

pocela sam da slusam maximum the hormone i children of bodom... :rockdevil: a pre toga mi je omiljena pesma bila "barbie girl" :udri:

 

Sad imas 13 godina?

 

Uglavnom

Ajd' neka preporuka, neki fantasy/horror, vampire-free, zombie-free, nazi-zombie-free...

Share this post


Link to post
Share on other sites

anime koji je mene preobratio u to sto sam sad je definitivno death note. Odgledala sam serijal s 10 godina i posle dvadesetak epizoda ( pazite, opp i endinzi su sve metal )

pocela sam da slusam maximum the hormone i children of bodom... :rockdevil: a pre toga mi je omiljena pesma bila "barbie girl" :udri:

Ala si ti mlada :D Meni Death note dodje jedan od onih novijih serijala koje sam odgledala :D Eh lete godine, osecam se mnogo matoro trenutno XD

 

Elem trenutno sam u haosu (radovi u kuci, novi posao, putovanja) pa ne stizem nista da gledam, tuga me hvata kad pomislim na one piece i bleach koji izlaze i izlaze a ja propustam :(

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mhm i to je isto staro a dobro, naplakala sam se gledajuci ga. Sve preporuke za to.

 

Najzad sam pogledala Grave of the Fireflies...uffff..stvarno je teška priča, ali valjana i ja preporučujem da pogledate ovo.

Tanya, preporuči nešto za gledanje.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, pored ovih serijala koji se stalno ovde pominju, 12kingdoms (cini mi se da ga ne preporucuju koliko bi trebalo), hack:/ serijali, read or die, vandread, genshiken, video girl ai, ...

a ako nisi u toku sa kultovima koje ovde stalno velicamo onda za mene shaman king i one piece prvi uvek, onda hellsing, evangelion, flcl, bleach, berserk, full metal alchemist, gungrave, zoe, rahzephon, sve od ghibli-a , escaflowne... mnogo ih je, :D

prelistaj temu, stalno mi nesto postujemo sta novo (ili staro) odgledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :) Pogledala sam već neke od ovih koje si nabrojala (full metal alchemist - sjajan), mogla bih Bleach da pogledam o njemu svi pričaju a ja nikako da se nakanim da vidim o čemu je reč. Cheers :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest c1k4_ml3kc3

Ја живим за те дане када ћу добити дете и када ћу видети да ли Кенпачи има Банкаи...

 

Мислим се, Кенпачи јесте Кенпачијев Банкаи...

 

http://www.youtube.com/watch?v=CWVRBq2wOcM

 

Yooosh! Hontoni, hontoni ^_^

 

1:36 +

 

---

 

http://www.youtube.com/watch?v=fqrrqgEQOS8&feature=related

 

:mhihi::mhihi::mhihi:

Edited by c1k4_ml3kc3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jao da, Totoro...njega sam gledala pre 5 godina, sad sam i zaboravila kakva je radnja, ali se sećam da je isto bio pomalo utripovan ali dobar. :)

Ovo mi je sledeće za gledanje.

220px-Grave_of_the_Fireflies_DVDcover.jpg

 

Ovo je genijalan anime, ali nije za svakog podosta je depresivan. Ako oćeš da gledaš dva sata mizerije i tuge sa trunkama sreće i detinjstva.

 

Što se tiče Bleacha samo Isshin Kurosaki!

Isshin-Kurosaki.png

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...