Jump to content

Anime / Manga


Recommended Posts

Druga sezona Berserka?! biggreens.gif iii, to ce da bude strava! Ja trenutno citam mangu, koja mi se, moram priznati, vise svidja od serijala...

Evo ja: Paradise Lost je Miltonova knjiga koja se provlaci kroz Angel Sanctuary (pobogu...) i Berserk (kol'ko sam ja cula, nisam stigla dotle) i znamo je po, naravno, istoimenoj grupi.

Bloodlust je jako jako lep... secam se da sam prvi put videla scene u Sok Koridoru i sam' sto se nisam zanesvestila... ona scena na mostu, kad on izlazi iz kocija... icon_cry.gif

E, odgledala sam Bible Black danas... najbolji hentai do sad, po meni... (khm...)

A tih 550GB... icon_biggrin.gif aj poslacu ti spisak (ja ili Alita) kada ga sredim, mada verovatno imas vecinu toga, al' nema veze...

 

Berserk, Berserk... biggreens.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao bi i ja mangu berserk, nego imam neki skrnavi sken, previshe je mala rezolucija... jedva vidim text u baloncicima, a ako zumiram sve se sjebe... no, nema veze....

 

da preporucim i nesto od mange:

 

Addicted to Curry [kuvarska manga, jako je dobra, vrishtao sam od smeha koliko je smesno biggrin.gif]

Gantz [ovo ne treba pojasnjavati... extra...]

Genshiken [strip o drustvu ljubitelja mange/anime/cosplay-a.. po mangi je napravljena anime koja je izabrana za najbolju komediju 2004 (sajt anime reactor)... sve preporuke...]

 

svratite na www.stoptazmo.com ,ima jedno 50tak mangi za download, ne trazi registraciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Addicted to Curry [kuvarska manga, jako je dobra, vrishtao sam od smeha koliko je smesno ]

icon_smile.gif ja ovo moram da imam...

 

svratite na www.stoptazmo.com ,ima jedno 50tak mangi za download, ne trazi registraciju!

Forbidden

You don't have permission to access this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Edited by Atiaran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, evo i mene napokon (jebem ti ispite... pukeface.gif ).

Paradise Lost, kao sto rece moja mila Atiaran, je Miltonova knjiga koja je ocigledno opste obozavana medju tim manga crtacima... Pojavljuje se i u drugom GITS.

Serb Zmaju, ja sam napokon freeeeeeeeee, pa se javi kad god oces i imas vremena da ti prosledim sta god oces... A mislim da ni nemam nista novo od onda... icon_cry.gif . Treba ovih dana da se nadjem sa nekim likom iz unutrasnjosti (he, he biggrin.gif )

Ah DieH@rd, ti si moj novi najbolji drug, jel znas biggrin.gif ! Aj posalji mi na pp ako ti nije frka spisak!

E da, odgledala sam Bakuretsu Tenshi danas do kraja... Ljudi, ako ovo nabavite zaobidjite ga... Boze kakav smor...

E, ako bude Berserk II, znaci... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! laugh.gif !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam se cim ocistim hard....taman kada opeljesis tog lika.. icon_mrgreen.gif Mada nisam uzeo sve od tebe sto nemam.

Treba da nabavim i ja neke stvarcice... icon_mrgreen.gif

Odavno nisam nista gledao...

Uh sto je poruka icon_smile.gif

Znam... Da jesi nesto novo nabavio a da nisi MENI javio, streljala bi te... Mada, i ovako cu da te razbusim na onom sahu... biggrin.gif

Sa tim likom se nalazim (valjda) u petak... Al putujem (isto valjda) u subotu, pa cu da ti se javim kad se vrnem biggrin.gif !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

E, evo mene opet. Vidim ja umrece nam tema, moram malo da pisem. Dakle, nabavila sam brdo kojecega. I kravara Bebopa, za slucaj da ga nisi nabavio. Gledala sam Vision of Escaflowne nedavno, prelep je. Mnogo mi se vise dopada od filma. Radnja je dosta lepsa i atmosfera je mnogo manje misticna i tamna. Vrlo lepo. Preporucujem biggrin.gif !

Spriggan ako vam padne saka, zaobidjite. Mnooogo je sranje. Radnja je kao i ok, al bi mogla da stane na 10 minuta pa da eventualno film bude ok... pukeface.gif ukratko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Anime - Moja jedina slabost.

 

Nikada necu zaboraviti kada sam prvi put ugledao (sada vec karakteristicni) crtez Anime-a. Bese to '92 ili '93 ne secam se. Anime se zvao Sailor Moon. Tada sam ja to zvao "crtani". Elem, odmah cu da predjem na stvar i da kazem da je Dragonball/Z/GT serijal najbolji Anime koji je ikada napravljen. Pre nego sto krenete sa pljuvanjem da objasnim: nijedan drugi Anime nije imao toliko uticaja na sadasnju Anime industriju kao Dragonball. Nijedan drugi Anime ne prati glavnog lika (Son Goku) od najranijeg detinjstva, do najdublje starosti (na kraju DBGT-a, Goku ima vise od 200 godina). Nijedan drugi Anime nema bolje borbene scene. Nijedan drugi Anime nema ovakav razvoj likova (mislim u pozitivnom smislu). I da DB ima i neverovatnu pricu. Bice onih koji ce reci nesto tipa "Aaaa pa to je deciji Anime blah blah *bitch* *moan* *gripe*..". Da to je deciji Anime, i da to je Anime za odrasle takodje. Znam o cemu pricam, odgledao sam oko 500GB Anime-a i medju njima sve koje ste naveli na ovom topic-u.

 

 

Navescu jos i najgori anime koji sam gledao. Elfen Lied. Zasto? Vecini se ovaj Anime svidja, ali taj Anime nema pricu. Nema interesantne likove. Sve sto vredi je "pozajmljeno" od mnogo boljih Anime-a nego sto je EL (recimo Chobits, Gunslinger Girl, Berserk etc). Takodje, EL su pravili ljudi koji su pre njega pravili samo Hentai naslove. Trebali su da nastave sa time. ne osporavam ja Hentai, naprotiv, ali onakvu sprdacinu nisu trebali da rade. Da, jos jedna stvar koja mi se donekle svidja u EL-u: blood & gore. jedino me je to teralo da zavrsim Anime (dobro, zavrsio bih ga i ovako, ali ne odmah iako ima samo 13 ep. + special). Sad ce neko da kaze nesto tipa "Hehe pa nisi gledao PokeMon-e, BeyBlade, DigiMon-e etc". Odgovor: JESAM.

 

Vec sam ovo rekao na jednom forum-u, ali vredi da ponovim; Ne postoji los Anime ili Manga. Svaki Anime/Manga je bolji od bilo cega sto izadje zapadno od Japana.

 

To be continued...

 

 

P.S. Onima kojima se svideo Naruto predlazem da odgledaju Hunter X Hunter. Ako imaju barem malo smisla, videce da je Naruto bez veze u poredjenju sa HXH-om.

 

P.S. Onima kojima se Naruto nije svideo preporucujem Wolf's Rain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...