Jump to content

Anime / Manga


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Veceras u SavaC anime - Haurijev pokretni zamak ( valjda se tako zove )

ima projekcija u 23:00 karta je oko 200 din

el ide neko?

SEEERESH !!!!

 

To je bilo kod nas !???! Vec !???!

 

I JA SAM TO PROPUSTIO ????

 

Oce li se opet davati !? GDE !? KADA !!!???

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

/me wants to kill himself

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imam negde Last Exile...nisam ga josh gledao,ali znam da nije losh...

Imam ga i ja, nabavila pre neki dan... jedva cekam da ga vratim, smorio me zestoko... udaviooo. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledala sam Last exile do recimo 17-e epizode. Simpaticno je, al je zaplet suvise slab i otegnut, a da ne kazem da su motivi glavnih likova isuvise bledi i otrcani u odnosu na neku kvalitetniju mangu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se cuvenog Triguna tice... Eto, da bih ispravila moju mozda preuranjenu i nepotrebnu izjavu, odgledala sam ga. Moram reci da ne vidim cemu toliko odusevljenje njime. Simpaticno jeste, i zabavno je za gledati, al cak i ne vuce na to da odgledas do kraja. Ima koliko, 25 epizoda jedne te iste poente. Suvise je... razvodnjen. A i sasvim je nezadovoljavajuci negativac. Serijel je napravljen tako da Knives izgleda kao psihopata... Nepotrebno. Svako iole normalan bi stitio svoju vrstu na isti ili mozda cak i brutalniji nacin kada bi uvideo opasnost za istu. Ljudi to rade stalno. A i okolnosti u kojima je doticni pukao su suvise istrivijalizovane. Ako je vec bila poenta prikazati ga jao jao zlim, barem je zasluzio bolju psiholosku pozadinu. Niko ne postaje zao preko noci... Prosto je iskoristen za nepotrebno maloumno moralisanje deci. Nista u zivotu nije tako crno/belo. Ok je to, praviti lepe i saljive crtace sa plemenitim porukama deci, ali da nije malo smesno loziti se sa tako necim u svojih 20 i nesto godina? Ako ti se vec dopadaju medjurasni konflikti Fiery, sa osvrtom na etiku postovanja zivota, toplo ti preporucujem Elfen Lied. A i moram naglasiti da je previse iskomercijalizovan. Dovoljno je navesti primer: dva druga sa dve drugarice. Zasto bi takav povrsan emotivni naboj bio potreban stvarno dobroj seriji? Nesto mora da drzi decu 20 sati pred tv-om, zar ne biggrin.gif ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je sto Knives nije jako, jako zao. On uopste nije zao. Nije ni psihopata, a nije ni "pukao". I nije mu cilj da stiti svoju vrstu - on je prostom opservacijom dosao do zakljucka da su ljudi generalno posast, da su stetni po okolinu. Posto smatra da je posast najkorisnije ukloniti (cuveni pauk i leptir icon_biggrin.gif), resio je da oslobodi svet (vaseljenu) ljudi.

Donekle razvodnjeno mi je delovao kada sam ga gledao drugi put, zbog toga sto sam znao sta ce se desiti na kraju i ko je tu ko i otkud tu i kako i zasto. A upravo glavni adut citave serije jeste to sto se dobrim delom serije ne zna ko su zapravo ti glavni likovi, i sta su njihovi motivi.

Naravno da ima gomila "decje" filozfije i moralisanja, ali nije to ono sto cini serijal dobrim.

Sto se tice "medjurasnih konflikata", ni jednog trenutka do sada mi nije palo na pamet da zaplet Trigun-a opisem kao takav (pogledaj gornji pasus).

"Komercijalizovan"? Jebote, ovde ce uskoro da se prica i o "kvltnosti" i o "produkciji" icon_smile.gif Sam "romanticni" podzaplet se meni licno nije preterano dopao, ali ne smeta previse. Inace, zasto si uopste mislila da je Trigun neka teska, ozbiljna serija, sa dubokom pricom i jakom psiholoskom osnovom?

Poenta je da je prica ne previse svakidasnja i da je odlicno ispricana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledala sam Last exile do recimo 17-e epizode. Simpaticno je, al je zaplet suvise slab i otegnut, a da ne kazem da su motivi glavnih likova isuvise bledi i otrcani u odnosu na neku kvalitetniju mangu...

Animu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smatra da je posast najkorisnije ukloniti (cuveni pauk i leptir icon_biggrin.gif), resio je da oslobodi svet (vaseljenu) ljudi.

Poenta sa paukom i leptirom nije bila u tome da prikaze ko je posast ili ne, vec da ne postoji stvar kao sto je apsolutno dobro. Ukoliko se umesas, koliko god dobra tvoja namera bila, neko ce od nje stradati. Time sto bi oslobodio leptira bi poremetio zivotne potrebe pauka. To je prosto bila kritika Wash-ove "slabosti".

 

A upravo glavni adut citave serije jeste to sto se dobrim delom serije ne zna ko su zapravo ti glavni likovi, i sta su njihovi motivi.

Taj "glavni adut" je glavna stvar skoro svake anime... Nista ni novo ni interesantno. Po meni to nije dovoljno da te smaraju 20 sati.

 

Inace, zasto si uopste mislila da je Trigun neka teska, ozbiljna serija, sa dubokom pricom i jakom psiholoskom osnovom?

Ti si je takvom predstavio. Kao najvecu i najbolju seriju s kojom se ni Berserk ne poredi. Prosto sam mislila da kao takvu treba i da je tretiram icon_smile.gif !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Animu?

Moja greska... I to svesna. Ja sam pocela da gledam te crtace sa pogresnom informacijom da su to mange. Kako sam ih izrazito zavolela, iako znam sad da su to anime, emotivno sam se vezala cak i za termin... biggrin.gif ! Fala Serb Zmaju sto me objasnjavas laugh.gif !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta sa paukom i leptirom nije bila u tome da prikaze ko je posast ili ne, vec da ne postoji stvar kao sto je apsolutno dobro. Ukoliko se umesas, koliko god dobra tvoja namera bila, neko ce od nje stradati. Time sto bi oslobodio leptira bi poremetio zivotne potrebe pauka. To je prosto bila kritika Wash-ove "slabosti".!

Epizoda sa leptirom i paukom je tu da prikaze razlicite poglede na svet. Knives smatra da se napadaci moraju unistiti da bi se sacuvali napadnuti, dok Vash smatra da svi mogu da koegzistiraju bez konflikta, ako se dovoljno potrude. Knives smatra da neko mora da strada, a Vash je stanovista da svi mogu da prezive. I Vash bi se verovatno slozio da su ljudi u odredjenoj meri "pauci", posast, ali on jednostavno, za razliku od Knivesa, zeli da ih sacuva.

Dobra i zla u seriji jednostavno nema, vec samo pacifizam sa altruizom nasuprot, uslovno receno, surovoj prakticnosti .

 

Taj "glavni adut" je glavna stvar skoro svake anime... Nista ni novo ni interesantno. Po meni to nije dovoljno da te smaraju 20 sati.

Nije kod onih koje sam ja gledao.

 

Ti si je takvom predstavio. Kao najvecu i najbolju seriju s kojom se ni Berserk ne poredi. Prosto sam mislila da kao takvu treba i da je tretiram  icon_smile.gif

Jesam je predstavio kao najvecu i najbolju seriju, i pri tome ostajem, ali ne i kao duboku i tesku seriju. Sa Berserkom je i dalje ne treba porediti, jer nemaju veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledala pre neki dan "Ghost In The Shell" i nista. Prilicno dosadno, akcija? smaraaa... nadala sam se boljoj radnji, mnogo kvalitetnijom, jeb'ga. Uskoro treba da mi stigne i drugi deo... manje vise. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu GITS je ekstra....drugi mi se deo vise svideo, mozda zato sto sam prvi gledao davno i bez prevoda ( tj na engleskom a tada ipak nisam znao engleski kao sad )

Prvi serijal je dobar, umeju malo da smore mozda neke epizode ali svaka manje-vise ima poentu, pricu...

Cekam da se kompletira drugi serijal pa da odgledam i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledala pre neki dan "Ghost In The Shell" i nista. Prilicno dosadno, akcija? smaraaa... nadala sam se boljoj radnji, mnogo kvalitetnijom, jeb'ga. Uskoro treba da mi stigne i drugi deo... manje vise. rolleyes.gif

Ukoliko si mislila na film, ako ti se ne dopada prvi, drugi tek nece... Tema nije ni blizu lepa i komplikovana kao u prvom, ali je dosta natripovanije i cudnije napravljen... Kad smo vec kod toga, ima li ko taj "Paradise Lost" Miltonov?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zene, sta vi znate icon_razz.gificon_biggrin.gif

 

> UnDeaD

second gigs a???polako uskoro bi trebalo <

- Ma sta polako, stigli do 22 epizode i nikako da zavrse, proslo pola godine icon_mad.gif

 

Smorili ste sa Trigunom, moracu da ga pogledam...

 

> Alita

Fala Serb Zmaju sto me objasnjavas ! <

-Ma nema problema, uvek icon_smile.gif

Kakav Paradise Lost ??? to nesto novo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja nesto napishem...

 

Trenutno sam stao oko 30te epizode Juuni Kokki [12 kingdoms] i preterana je anima. Vidi se da je radjena po knjigama jer detalji samo prshte na ekranu... Kad mi komp proradi nastavljam sa gledanjem...

 

U zadnje vreme sam gledao Full Metal Panic? Fumoffu i nije mi se svidelo karikaturisanje svih leekova, pogotovo Sosketa. On jeste miltary freek, al ga ovde preterashe. Orginalni serijal mi je mnogo bolji...

 

Inace, nesto se provlace tracevi da se sprema 2ga sezona berserka, desavace se posle apokalipse i videcemo da li ce se Gatz osvetiti Grifithu...

 

Za jesen je najavljen Robotech - Shadow Chonicles, navodno Hrmony Gold oce da povrati robotech franshizu iz smrti, al smrdi mi da nece uspeti jer se prica nastavlja na aktastrofalno loshe "Robotech masters" i "next generation" serijale... Mada jedina prednost je sto animaciju rade Korejanci a ne ameri...

 

I na kraju my anime favorites:

Fullmetal Alchemist

Scrapped Princess

Gungrave

Naruto

Cowboy Beebop

Samurai Champloo

Gits [ceo]

Tenjou Tenge [pogotovo prvih 10 eps, kraj je aktastrofalno losh]

Robotech - the macross saga

... nemogu se setiti svih... uglavnom su sve anime dobre, samo se ponekad nadje par krsheva...

 

& ako nekog interesuje razmena [oko 550gb], nek me kontaktira za jedno mesec-dva kad kupim novi komp... stari je rikno biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...