Jump to content

Trzalice


Silver_Moon

Recommended Posts

Menjam FENDER JAZZ TRZALICU za GNX4 ili pak nesto od ovoga :

 

Maxon and Guyatone Pedal Effects

Maxon Overdrive OD808

Maxon Distortion Pro DS830

Maxon Stereo Chorus CS550

Maxon Tube Compressor RCP660

Guyatone Tube Overdrive Flip ODX

Guyatone Micro Digital Delay MD3

Guyatone Fuzz 2000

Jacques Mercer Box

Jacques BatFuzz

 

icon_smile.gif Sala ljudi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li videh ovu temu ranije ili sta ???

 

svejedno........gotivim crnu ibanez...heavy.....onu malu.....volim kad jedva viri iz prstiju.....ili Dunlop sharp......ljubicasta.....ne znam tacno koja je debljina ali ta ljubicasta je negde na oko pola......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Liri na NBG Blok 19a da se kupi Pickboy trzalice od karbon-najlona. Kostaju 1 evro\komad ali vredi meni traje jedna kao ceo komplet zica, s tim sto je doostravam 5 puta smirglom. Odlican zvuk, vec na debljini od 1.14 ali ima i 2.0 koja je isto solidna. Daju malo mutniji zvuk, imaju nesto hrapaviju povrsinu (hrapaviju od plastikanera i najlona). Najvise podsecaju na Jazz III ali su vece (bolje =] ). Jos jedna stvar imaju reljefno prikazan list kanabisa sa obe strane, ne govorim ovo zbog estetike vec zbog funkcionalnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao sam 20 dana sa njom

Trebalo ti je 20 DANA? wallbash.gif

 

...i onda sam shvatio da je odlicna za ciscenje zuba posle jela .

 

To gde ti turash trzalice je tvoja privatna stvar icon_smile.gif

 

ili moze da posluzi kao neki kalup za kolace

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ја као и увек, свирам са првом трзалицом која ми је при руци. Никад нисам правио разлику, осим код оних мега-меканих, што рече неко одозго, опуштено могу да ишчачкам зубе њоме. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusajte tuznu pricu moju, dobio sam trzalicu od najboljeg prijatelja kada sam po prvi put u ruke uzeo gitaru bese to neka crvena dunlop-ovai neki ruski akusticni raspad, i tako ja svirao tom trzalicom dugu, dugo . E onda sam je jednog dana zagubio i tako svaka trzalica mi bi bezveze i ja poceo da sviram prstima...

I nakon tri godine nadjem ja moju davno izgubljenu trzalicu, ali prsti ne trpe nikakvu plastiku medju njima, i bas se pitam dana ovih dali da se trudim da opet naucim da koristim parce plastike ili da nastavim ovako...

Jebem li ga!?

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusajte tuznu pricu moju, dobio sam trzalicu od najboljeg prijatelja kada sam po prvi put u ruke uzeo gitaru bese to neka crvena dunlop-ovai neki ruski akusticni raspad, i tako ja svirao tom trzalicom dugu, dugo . E onda sam je jednog dana zagubio i tako svaka trzalica mi bi bezveze i ja poceo da sviram prstima...

I nakon tri godine nadjem ja moju davno izgubljenu trzalicu, ali prsti ne trpe nikakvu plastiku medju njima, i bas se pitam dana ovih dali da se trudim da opet naucim da koristim parce plastike ili da nastavim ovako...

Ako ti ide dobro prstima, sto bi se cimao oko ponovnog ucenja s trzalicom?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sto se trzalica tice, uglavnom Dunlop Nylon (1mm) jer se ne trose. Od ostalih, posle tri pesme prsti mi budu sareni, a trzalica tupa. Moze i prstima, al ne preporucujem. Na 300W i ne osecas da ti iz prsta siklja krv.

 

PS.

 

veliki sam protivnik sviranja klasicne gitare trzalicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

 

veliki sam protivnik sviranja klasicne gitare trzalicom

 

Stvarno? Ja sam veliki protivnik sviranja klasicne gitare. Sa ili bez trzalice. I takodje veliki protivnik klina. I sviranja elektricne prstima. Megadeth zakon... musik20.gif

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno? Ja sam veliki protivnik sviranja klasicne gitare. Sa ili bez trzalice. I takodje veliki protivnik klina. I sviranja elektricne prstima. Megadeth zakon... musik20.gif

pukeface.gif

Sigurno i mlataras kosom dok sviras, i pravis face, i plazis jezik.

pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Kolko cesto menjas zice?

Da pogodim:

Korisris hum bucker, Ibanez gitaru, zice debljine 12, marshal pojacala, odvrces do daske bass i treable a middle utisavas do kraja. Jel sam u pravu.

 

A Megadeth je ok sve dok neko bezuspesno ne pokusa da ga kopira.

I jos jedna stvar. Sve pesme se prvo prave na klinu, snimaju na klinu, a onda se na sve to lepi distorzija, i provlaci kroz equilaizere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NAVY

Na 300W i ne osecas da ti iz prsta siklja krv.

 

Nisam dosad imao takva iskustva, da bar jesam potrudio bih se, a ovako krenem trzalicom i ona brzo zavrsi medju zubima, a posle ko zna gde. A onda se setim posle par dana da sam pokusao trzalicom. Navika Jbg.

A bili mi nekad cudni ljudi koji elektricnu prstima prze. no.gif

A sto se tice klina ne volim bas klin-klin, nego nesto tipa cemetary gates, ili circles satrianija, sa malo chorusa i malo delaya.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto se tice tog sviranja bez trzalice, jednom na svirci mi je ispala u sred pesme, pa nisam omgo da prekinem.

Kad se pesma zavrsila, gitara mi je bila skroz isprskana od krvi.

A to i ne osetis kad se uzivis.

Za klin svaka cast, i ja volim klin sa chorusom,reverbom, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...