Jump to content

Trzalice


Silver_Moon

Recommended Posts

trenutno koristim PRS 0.88 i nije losa trzalica.tj malo je bilo cudno preci sa ibanezovih malih grip trzalica na ove malo duze ali dobro posle par dana naviknes se..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubičasta je ali nema nikakvo ulubljenje. Prilično je mala i ako ti to ne smeta onda je super za sviranje jer recimo kad radiš sweep klizi po žicama, al' dobro to te ne zanima ako si početnik. (nisam ni ja ništa bolji) Meni je nezgodna kad mi se oznoje prsti...

 

Osim nje koristim neku veću tanku plastičnu koja ima kao onu malu "šmirglicu" pa ne može da klizi... Al' ta se već raspada, moram kupiti novu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kakva je za sviranje ? Jel ta debljina ok za pocetnike ili je za malo iskusnije ?

 

za pochetnike i nije loshe da trzalica bude malo deblja...al ne toliko...znahci jazz 3 ili neki deblji tortex bi bio just fine...oko 1mm debljine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Na svetlu se kao malo sija tj providi...

Pa ona i nije nesto sem ako ti treba za sweep ili 2-3zicni blek tremolo (da zvuci kompaktno). Za dz je nula, nemas rezak zvuk, plus joj je mala povrsina. Do jaja je za te "blek" tremolo deonice, ali za dz ritam i nije namenjena. Za to kopanje je onaj tortex zelembac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uzeo Ibanezove Sand Grip

 

ibanez_sand.jpg

 

Manje su od standarnih , zaboravio sam debljinu i ne klize sto je najbolje.

 

Dunlop 3 mm , ove skroz desno sam probao

 

14796.jpg

 

Iako sam pocetnik , vec sam shvatio da mi manje trzalice bolje prijanjaju i ova dunlop mi je veoma udobna jel ti se palac nasloni na to udubljenje i nema gde da pobegne :)

 

Ali zasad sam na Ibanez Sand Gripu

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam šta hoćeš da kažeš ali nije mi jasno kako je (ako je) Sanders svirao njome. Ako neko ima dž zvuk onda je to Nile...

 

Otići ću u radnju pa ću videti šta ima... Nisam još nikada izgubio ni jednu trzalicu al' sam zato podelio nekoliko i sad imam samo 3...

Mozda i nije. Mada oni i nemaju neki tojt zvuk, dosta se rasipa, ali je to i zbog stima, magneta, i samog drveta...

 

Ja dosta cesto gubim trzalice, i to uglavnom na probama, ili kad odem do drugova :)

Svako malo odem do Marica na Slaviji, i zagrabim 5-6 dzezerki i 2-3 tortexa, i onda ih giljam par meseci :)

 

win:

DunlopTortexGreen.jpg

367396jpg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Defiant

Pozdrav kolege muzicari :)

Interesuje me da li u ovoj nasoj "zemlji cuda" u nekom gradu, u nekoj radnji mogu da se nadju "fingerpick" trzalice (one koje se navlace na prste) - u skoro svakoj radnji mogu da se nadju "thumbpick" trzalice (za palac) a ostali prsti su mi nekako zanemareni... Smorih se do smrti odrzavanjem noktiju, a to ne mogu da nadjem nigde - Vidim na netu da (npr) Dunlop ima razne modele i metalne i plasticne, ali kod nas to nigde nisam uspeo da nadjem...

Unapred hvala

 

P.S. A koristim ja i Stubby 3mm (ljubicaste) tamo gde nokti ne mogu da zavrse pos'o :))

 

Edited by Defiant

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Jim Dunlop 1.14 ali iskljucivo ove koje svetle u mraku...

Mlogo se tesko nalaze ali od kada sam prvu pazario iz zajebancije mlogo su mi se svidele za svirku, i sto je najbolje posle 3 godine jos uvek imam prvu a drugu sam kupio jer ih nigde vise nema pa da nasledi ovu prvu ako ikada odluci da pocne da se trosi, kontam da kriptonit stavljaju u plastiku... ;)

PK446-53.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nije. Mada oni i nemaju neki tojt zvuk, dosta se rasipa, ali je to i zbog stima, magneta, i samog drveta...

 

Ja dosta cesto gubim trzalice, i to uglavnom na probama, ili kad odem do drugova :)

Svako malo odem do Marica na Slaviji, i zagrabim 5-6 dzezerki i 2-3 tortexa, i onda ih giljam par meseci :)

 

win:

DunlopTortexGreen.jpg

367396jpg.jpg

jos pride:

 

 

 

 

35059_l.jpg

 

 

i:

 

 

stubby3.jpg

 

kako mi dje treba.zeleni tortex za laganije riljanje,gey tortex za tesko riljanje,jazz III za klin finese i naravno stabi za artifisl harmonike.neprevazidjena trza za tu rabotu.laki 13 moze za zamijeni dzez,palo mi saka par komada a nije mi se cimalo da trazim dzez.

Edited by IvoryCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Stubby je keva, ja imam razne debljine i boje (vecu i manju), ali problem je sto su glatke pa cesto klizaju. Nekako su mi zbog toga vise za snimanje npr., dok je, po meni, za zivu rabotu neprevazidjena crna Jazz III. Ne kliza uopste :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...