Jump to content

Trzalice


Silver_Moon

Recommended Posts

Ja od skora koristim onu shto mi je Trujillo bacio na koncertu, chini mi se da je kalibra 0,88, ne pishe nishta na njoj... u principu preferiram shto tanje icon_smile.gif S debeljucama se mnogo teze snalazim, ipak ne drndam bass, vetj obicnu akustaru!

J Ja sam uhvatio Jamesovu,sa njom je svirao Sanitarium ali sam samo jednom otsvirao nesto sa njom cisto da mogu da kazem da sam svirao sa Jamesovom trzalicom,a sad mi stoji uramljena zajedno sa kartama sa koncerata Maidena,Metallice,Deep Purple,G3...

Edited by Edward the Great

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja vec preko 20 godina sviram razne zicane instrumente pa ne koristim trzalicu osim u jako retkim slucajevima kad mi se sviraju neki rifovi (mada i njih mogu bez trzalice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze Paco, ali se i generalno moze prstima postici brzina koja je u rangu trzalice, samo sto je potrebno mnogo vezbati, a bolje je ustedeti vreme i krenuti odmah sa trzalicom icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja vec preko 20 godina sviram razne zicane instrumente pa ne koristim trzalicu osim u jako retkim slucajevima kad mi se sviraju neki rifovi (mada i njih mogu bez trzalice)

Pa, svaka ti cast...

 

U svakom slucaju vezbom se moze postici sve, ali zasto se muciti, kad postoji laksi nacin-trzalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko od vas heavy gitarista sa yum-a da svira prstima (ali onako, "skolski" icon_mrgreen.gif )? Ja sam pokusao ali ne ide pa sam batalio i ostao za svagda veran plektrumu icon_smile.gif

Znam ja, ali ne "skolski", kako kazes...

Mislim, ne znam koji elementi cine "skolsko" sviranje prstima icon_biggrin.gif

 

Korisno je u nekim momentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako si naucio?

Pa tako sam poceo...tacnije prvih godinu dana sam samo svirao klasicnu gitaru...i isao na casove kod jednog profesora...izmedju ostalog idem jos uvek...a tek sam posle poceo uporedo da radim i sa elektricnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja, ali ne "skolski", kako kazes...

Mislim, ne znam koji elementi cine "skolsko" sviranje prstima icon_biggrin.gif

 

Korisno je u nekim momentima.

Pa pod "skolski" podrazumevam ono sto se uci u skoli (p i m a icon_mrgreen.gif )

 

Marty, sta ti mislis, jel potrebno znati svirati prstima? Ja sam uzeo da radim klasiku od Jovicica (onu "Skolu gitare" sa zutim koricama) i smorila me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono sta znam...elektricnu gitaru nikad nisam svirao prstima...eventualno prstima i trazlicom ali i to retko radim...cisto kad sam u nekom Bluegrass raspolozenju icon_biggrin.gif ...jedino ako te zanima klasicna gitara...jer je glupo svirati klasicnu gitaru trzalicom...barem meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pod "skolski" podrazumevam ono sto se uci u skoli (p i m a icon_mrgreen.gif )

 

Marty, sta ti mislis, jel potrebno znati svirati prstima? Ja sam uzeo da radim klasiku od Jovicica (onu "Skolu gitare" sa zutim koricama) i smorila me...

ako ti ne osecas veliku zelju da naucish da svirash prstima onda nije ni potrebno... tako je i sa vecinom stvari u zivotu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, drage kolege icon_da.gif

 

Odlucio sam: ako bas budem bio dokon, naucicu da sviram klasicnu gitaru icon_da.gif

 

Nego, Marko, kada cemo da razmenjujemo resurse? Aj javi se na pp pa da se izdogovaramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...