Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sviram za svoju dusu.posto sam mator da sviram u grupi(31),a relativno sam kasno i poceo,sa 16.Zao mi je sto nisam imao nekog pravog ucitelja vec nekiog lika koji mi je pokazao par akorda i neke prostije rifove tako da je sve ostalo na skidanju po sluhu.Sad mi gitara dodje kao odmor,ali kad sviram imam osecaj da sam kao hipnotisan-moze kuca da se srusi a mene boli uvo-prava anestezija mozga.Poceo sam sa Leadc star kopijom strata i Baby Marshall-om(onim sto se kaci za pojas) i nikad necu prezaliti sto sam prodao tu gitaru i kupio govno od Kramera sa floydom.Sa tom gitarom mi se smucilo sviranje,ali hvala bogu resio sam je se.Sad imam Yamahu sa fix bridge-om koju nema teorije da menjam jer mi stvarno odgovara savrseno.

A sto sam poceo da sviram,mozda bolji naslov teme-Zasto ste nastavili da svirate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram za svoju dusu.posto sam mator da sviram u grupi(31),

!? što mator brate pa evo ja imam isto 31 pa se i dalje ložim na svirku, treba uskoro da kupim novu džitru, ponovo idem na časove i to mi časove daje jedan forumaš sa ovog foruma koji je mlađi od mene 7 godina :zeleni: Sve se svodi na jedno a to je da li ti je mnogo stalo do svirke ili ti je mnogo važnija tvoja profesija, faks koji si završio, brak i porodica ako si je zasnovao. Meni je ovo prvo, mada vrlo je moguće da sam u žešćoj zabludi ali nema sad vrdanja :da: Eto, zar te nisam utešio? :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kao klinac isao na casove, ali mi je to prekurcilo jer niko od njih nije hteo da mi pokazuje ono sto je mene zanimalo. Vecito su se vadili u fazonu, kao moram prvo da naucim akusticnu, moram da sviram jazz i blues i sl. Stare ''profesorske'' fore. A koji ce meni to kurac? Stvar je u tome da oni nisu znali da mi pokazu to sto je meni trebalo, ali ipak im je zinulo dupe za pare, pa su mi prodavali neke fore da bih nastavio da idem. I isao sam negde do 15 - 16 godine, dok nisam i sam naucio da meni ne trebaju casovi da bih svirao to sto me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

!? što mator brate pa evo ja imam isto 31 pa se i dalje ložim na svirku, treba uskoro da kupim novu džitru, ponovo idem na časove i to mi časove daje jedan forumaš sa ovog foruma koji je mlađi od mene 7 godina :zeleni: Sve se svodi na jedno a to je da li ti je mnogo stalo do svirke ili ti je mnogo važnija tvoja profesija, faks koji si završio, brak i porodica ako si je zasnovao. Meni je ovo prvo, mada vrlo je moguće da sam u žešćoj zabludi ali nema sad vrdanja :da: Eto, zar te nisam utešio? :meshuggah:

 

Hvala na utehi,ali to vreme sa 15 god. nosi svoje razmisljanje,a ovo sad sa 31 svoje.To kad zivis od roditelja se mnogo razlikuje od ovoga sad kad sam sljakas za sebe i porodicu.Prvu gitaru koju sam dobio,i kad je ogrebes ne boli puno,ali kad sam puknes zaradjeni kes,koliko god da kosta,drugacije gledas.Meni licno profesija nedozvoljava puno slobodnog vremena za neko usavrsavanje,ali i ovo koliko znam da sviram dovoljno mi je da uzivam u muzici.

Iskreno,rezon ti je dobar,samo je malo drugacije u praksi

Edited by teodorica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
prepotentno proseravanje?! hahha hudini jel to on mene zajebava? hahaha! stvarno, pitanje je da li je on ikad cuo i jednu mocartovu kompoziciju!

 

Ne mentoli, nisam, nemam pojma šta je to, ja ne slušam klasiku jer ona nije METAL :rolleyes:

Zaista, pa ja mislim da je teže ne čuti nikad Mocarta nego znati barem tri njegove kompozicije...

 

Mislim, stvarno se postavljate ko debili, šta kao, to je klasika i ko to ne voli je čudan?

Pa i u okvirima klasične muzike ima stvari koje su mnogo bolje od Mocarta, pa je skroz ok reći da je dosadan i ograničavajući se samo na klasiku, a da ne pominjem u širim okvirima.

Čak i gledajući sa vaše strane priče ne možete tako da kenjate čoveku, nije on rek'o da su ljudi koji vole Mocarta debili, niti da neće da ga čuje zato što nije tru.

A kažem, da vi tu glumite neku prepotenciju braneći jednog od 3 najpoznatija kompozitora svih vremena, sad ste vi kao mnogo obrazovani i muzički kompetentni... :rolleyes:

Šta bi bilo tek da vam je rek'o nešto za Beatles-e? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reći da je Mocart dosadan je isto što i reći da je klasika dosadna, jer Mocart je sinonim klasike. A reći da je klasika dosadna je isto što i reći da je muzika dosadna, jer da nije bilo klasike ne bi bilo između ostalog ni ni metala. Klasika je u to vreme bila ono što je danas rok i metal.

 

Slažem se kad neko kaže da je Mocart dosadan u poređenju sa Paganinijem, Rahmanjinovim, Čajkovskim, Klandestrinom, da ne nabrajam dalje, ali reći da je Mocart dosadan iz čista mira je totalna glupost, pogotovo kad to kaže neko ko sigurno u životu nije čuo više od dve Mocartove kompozicije, a braniti takvog lika je još gluplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Slažem se kad neko kaže da je Mocart dosadan u poređenju sa Paganinijem, Rahmanjinovim, Čajkovskim, Klandestrinom, da ne nabrajam dalje...

 

Jebote, ovi su tek nenadjebivo dosadni, s tim da bih izuzeo sa liste Čajkovskog i ubacio naravno Sibeliusa i eventualno Vagnera, kraljeve dosade :spava: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reći da je Mocart dosadan je isto što i reći da je klasika dosadna, jer Mocart je sinonim klasike.

ova logika = megafail

Jer da se tako ide, mogao bi da kazes "reci da je Metallica dosadna je isto sto i reci da je Metal dosadan, jer je Metallica sinonim Metala."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...