Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

Baš je zanimljivo koliko se pseudo-obrazovanih muzičara napalilo na moju polu-ozbiljnu tvrdnju da je mocart dosadan. :meshuggah: Pogotovo onaj lik koji tvrdi da je , zamislite to, Paganini, čijih 93% kompozicija su sinonim za dosadno drkanje violine, sa izuzetkom 24. Caprice i La Campanelle, i Rahmanjinov zanimljiviji od Mocarta. :udri: Kao prvo, ja i ne mislim da je MOcart toliko dosadan, ali dosadan je taj jeftini elitizam kod likova koji misle da su obrazovani i da se razumeju u muziku zato što znaju da nabroje nekoliko likova kao Rahmanjinova i neke ostale selje koji su se stalno ponavljali. Metalci uobičajeno počnu da seru, da pljuju po nekom bendu, ako taj bend izda neki album koji nije toliko kreativan kao prošli albumi, jer jebote, to je bre sramota da kopiraju druge bendove ili da kopiraju sami sebe, ali slabo se kad čuje da će neko reći da je neki klasični ili barok kompozitor selja i da se stalno ponavlja. Eto, jedan primjer: Bah je se u 70% svojih kompozicija ponavljao kao ni nijedan najenekreativniji metal bend, pa opet svi misle da ako počnu da kenjaju kako je on bio toliko od Boga nadareni genije da je to automatski dokaz da se oni razumeju u muziku.

Zato, Fuck Off!

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova logika = megafail

Jer da se tako ide, mogao bi da kazes "reci da je Metallica dosadna je isto sto i reci da je Metal dosadan, jer je Metallica sinonim Metala."

 

sad si se ukakio tako da ti trebaju dve rolne toalet papira da se obrises! :lol:

ovo poredjenje je gluopst! po cemu je to govntallica sinonim za metal? ja recimo smatram da su Maideni bog i batina za metallicu, ali to je moje misljenje! ali to ne moze da se kaze i za mocarta! pored mocarta to se moze reci i za betovena, suberta, cajkovskog i mnoge druge velike kompozitore, ali oni na neki nacin spadaju u istu grupu (nemojte da shvatite doslovno!) ali znam ljude koji metallicu i ceo taj jbni tres ne smatraju metalom...

 

a da, muzicki sam potkovan, zavrsio sam osnovnu muzicku za tamburu, a sad idem za violinu, tako da dobro znam sta pricam! a vi koji klasiku ne slusate zato sto nije metal, samo pokazujete koliko blage veze sa muzikom nemate! obicne pozercine! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Baš je zanimljivo koliko se pseudo-obrazovanih muzičara napalilo na moju polu-ozbiljnu tvrdnju da je mocart dosadan.

 

2. Pogotovo onaj lik koji tvrdi da je , zamislite to, Paganini, čijih 93% kompozicija su sinonim za dosadno drkanje violine, sa izuzetkom 24. Caprice i La Campanelle, i Rahmanjinov zanimljiviji od Mocarta.

 

3. Kao prvo, ja i ne mislim da je MOcart toliko dosadan, ali dosadan je taj jeftini elitizam kod likova koji misle da su obrazovani i da se razumeju u muziku zato što znaju da nabroje nekoliko likova kao Rahmanjinova i neke ostale selje koji su se stalno ponavljali.

 

4. Eto, jedan primjer: Bah je se u 70% svojih kompozicija ponavljao kao ni nijedan najenekreativniji metal bend, pa opet svi misle da ako počnu da kenjaju kako je on bio toliko od Boga nadareni genije da je to automatski dokaz da se oni razumeju u muziku.

 

5. Zato, Fuck Off!

1. Čim se nađeš prozvan, odmah je tvrdnja poluozbiljna i odmah se ti u stvari razumeš u klasiku više nego iko ovde i tako imaš pravo da kažeš kako je Mocart dosadan.

 

2. Gde si samo našao 93%, leba ti? Odjebi od mog muzičkog ukusa. Meni lično su i Paganini i Rahmanjinov zanimljiviji od Mocarta koji je suviše veseo za moj ukus (sa izuzetkom Rekvijema, za koji je pitanje koliko je uopšte njegovo delo). Sad se ti gađaš nekim procentima i nabrajaš dve najpoznatije Paganinijeve kompozicije kako bi ispalo da se ne znam koliko razumeš.

 

3. Kao prvo, ne verujem da si ikad čuo neko delo Rahmanjinova dok tvrdiš da se stalno ponavljao. Kao drugo, meni je dosadan taj elitizam nadrkanih metalaca kojima je sve što nije metal sranje i dosadno, ali u sve se razumeju jer su najpametniji na svetu.

 

4. Toliko o tome kako se ti razumeš, a tu su i procenti da potkrepe tvoju tvrdnju. Evo, spustiću se na tvoj "metal" nivo. To "ponavljanje" o kome ti stalno pričaš zove se "varijacija na temu". Ekvivalent današnjeg "albuma" pre 250 godina zvao se "opus". Onda imaš bendove koji naprave album koji ima neki koncept i muzičku priču, pa se određeni motivi s vremena na vreme ponavljaju. Tako je isto i Bah komponovao opuse u kojima se određeni motivi ponavljaju, i to je radio svesno. Ako misliš da se slučajno ponavljao, budala si.

 

5. Idi ori njivu, seljačino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dosadan mu je Mozart, kada svira tri akorda od cepelina :)

 

 

Pa nije mi jasno....jedino verujem da mu je dosadan ako može da odsvira

K.331 Rondo Alla Turca onako iz peechke, kao William Kanengiser.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EPP0_va2krc

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad si se ukakio tako da ti trebaju dve rolne toalet papira da se obrises! :lol:

ovo poredjenje je gluopst! po cemu je to govntallica sinonim za metal?

Po cemu je Mozart sinonim za klasiku? Nemoj da govoris jer je poznat i da sve ljude asocira na klasiku, daj konkretan argument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad si se ukakio tako da ti trebaju dve rolne toalet papira da se obrises! :lol:

ovo poredjenje je gluopst! po cemu je to govntallica sinonim za metal? ja recimo smatram da su Maideni bog i batina za metallicu, ali to je moje misljenje! ali to ne moze da se kaze i za mocarta! pored mocarta to se moze reci i za betovena, suberta, cajkovskog i mnoge druge velike kompozitore, ali oni na neki nacin spadaju u istu grupu (nemojte da shvatite doslovno!) ali znam ljude koji metallicu i ceo taj jbni tres ne smatraju metalom...

 

A ja znam jednu babu koja ide ulicom i viče: "Videćete vi kad si Tito vrati!" :cool:

 

a da, muzicki sam potkovan, zavrsio sam osnovnu muzicku za tamburu, a sad idem za violinu, tako da dobro znam sta pricam! a vi koji klasiku ne slusate zato sto nije metal, samo pokazujete koliko blage veze sa muzikom nemate! obicne pozercine! :evotigana:

 

Ah izvinjavam se, ovaj čovek je upravo napisao da je završio muzičku školu, što znači bilo kakvo sranje koje napiše vezano za muziku je apsolut! :razz:

Ajde stvarno nemoj da smaraš, već si počeo da uplivavaš u gluposti, just let go :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRavo pitanje a sto vam je dosadno?Ja znam milion likova narocito iz bga kojima je sve dosadno i razmazeni su i nikad nisu seli i potrudili se da nadju nesto zanimljivo u albumu ili bilo cemu drugom...nego ono skine novi i ako nije direktno inovativan i nije probudio odma neke slike mora da je losh....Ljudi koji se od malena uce da traze i prave slike normalno je da se uce na laksim stvarima tipa Mocart pa tek onda Rachmaniov(pogledati moj avatar:P)Normalno neki ljudi nikad nisu slushali Mocarta i nisu isli tim putem nego su sami razvili svoju kreativnost i nikako nekom ko svira 30 godina nemogu da budu interesante slike Mocarta koje on zna da naslika vec poslednjih 15 godina sviranja.Ali ja smatram da je jako bitno da ako 30 muzicara koje postujete ili koje ne postujete ali svesni ste da su ''muzicari'' kazu za nekog da je zanimljiv i stvara dobre slike treba poslushati to i udubiti se ...pa nije Mocart pop pesmica gde sve imas za gotovo...Ili slika gole zene koja je svakom zanimljiva mora da se gleda i trazi.Treba cuti sto vishe muzike ali senzibilitet je kod svakog razliciti ali se isto tako razvija i sto vishe muzike POZNAJEMO (znamo zasto i kako i koj kurac ovaj svira E posle D)vishe i bolje mozemo i sami da slikamo i jebemo keve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah izvinjavam se, ovaj čovek je upravo napisao da je završio muzičku školu, što znači bilo kakvo sranje koje napiše vezano za muziku je apsolut!

 

daleko od toga, ali neko ko kaze da mu je klasika uopste dosadna i da je ne slusa zato sto "to nije metal" , nema pravo (ni meni niti nekim drugim likovima ovde) da bilo sta kaze vezano za muziku... o tome moze da prica sa drugima koji tako razmisljaju, ali hudiniju, meni i ostalim istomisljenicima moze samo da lize tabane! :evil: prema tome, ti sa pentagramom od viljusaka nemoj da seres! nauci nesto o muzici pa onda pricaj sta hoces!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Lukijan Mušicki

 

Nemaš nikakve vidne osnove koje bi opravdale tvoj bezobrazluk. Mogao bi i ti nešto da naučiš o ostalim sferama komunikacije osim muzike, pre no što kreneš da pričaš šta hoćeš.

 

...a i po pitanju same muzike da se upotpuniš malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da kažem, nego sam rekao.

No, mogu da pojasnim:

Koliko god da se osećaš kompetentnim da namećeš svoje mišljenje ili omalovažavaš tuđe, to ne znači da to i treba da radiš, pogotovo ne na način, i stilom kojim ti to činiš.

Postoje načini da izneseš mišljenje razičito od mišljanja drugih o nekoj stvari/temi, a da to sve ne bude uvrdljivo. Takođe je i nekako normalno da kad izneseš neki stav u nekoj raspravi, da ga i argumentuješ. Bez argumenta to zvuči kao klinačko "moj brat je jači od tvoga".

Nisi ti prvi koji je napisao ovde neku neargumentovanu, subjektivnu pljuvačinu, ali učestalost, i nadmen ton kojim to radiš govore u suprot slici obrazovanog maldića kakvim se predstavljaš.

 

Možda se to tako radi u nižoj muzičkoj na tamburici, ne znam, nisam nikad išao u nižu muzičku. U stvari lažem, upisali su me na klarinet, ali nikad nisam otišao, jer mi se nije sviđao taj instrument.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da kažem, nego sam rekao.

No, mogu da pojasnim:

Koliko god da se osećaš kompetentnim da namećeš svoje mišljenje ili omalovažavaš tuđe, to ne znači da to i treba da radiš, pogotovo ne na način, i stilom kojim ti to činiš.

Postoje načini da izneseš mišljenje razičito od mišljanja drugih o nekoj stvari/temi, a da to sve ne bude uvrdljivo. Takođe je i nekako normalno da kad izneseš neki stav u nekoj raspravi, da ga i argumentuješ. Bez argumenta to zvuči kao klinačko "moj brat je jači od tvoga".

Nisi ti prvi koji je napisao ovde neku neargumentovanu, subjektivnu pljuvačinu, ali učestalost, i nadmen ton kojim to radiš govore u suprot slici obrazovanog maldića kakvim se predstavljaš.

 

Možda se to tako radi u nižoj muzičkoj na tamburici, ne znam, nisam nikad išao u nižu muzičku. U stvari lažem, upisali su me na klarinet, ali nikad nisam otišao, jer mi se nije sviđao taj instrument.

 

:pivopije:

 

Svaka cast.Lepse je sa kulturom.

Edited by teodorica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

ja sam tek poceo da sviram........a razlog je od malena(od 5-e godine)............jako sam voleo gitaru......(tj jos uvek volim naravno i ne odvajam se od nje) jednostavno je jako volim i volim taj zvuk gitare.........eto to je to......

mislim nije nista posebno...........ali eto........ i da voleo bi da imam band (ali to tek kada naucim da sviram ko covek naravno) ziveli :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...