Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Nastavak price, relevantan samo Marty F-u.

 

Preselih se ja u Playa del Rey, to je neki beach community u L.A.-jo. Upozna moja draga nekog lika Chrisa, kaze cool je lik, zivi tu u kraju, svira tip, djitrista.

Odem ja do njega jednog dana, prava muzicarska gajba, udarimo po pivu i pricama. Krenemo malo da dzemujemo, pita on da li znam neku pesmu od Megadeth-a. 'Di ne znam. Opicim mi Tornado Of Souls i slicne marifetluke, kad ce on, 'jel' znas neku raniju pesmu?'. Aj' reko 'Peace Sells...'. Sedimo mi tako neko vreme, ulazi/izlazi ekipa, dunulo se sta li, kaze on meni, evo imam novi bend (Damn The Machine) evo ti promo CD. Pogledam ja malo bolje, i skapiram najzad, med kakav jesam, Chris je Chris Poland, prvi Megadeth djitrista. A ja se nasrao kako Marty ovo, Marty ono, kida, jebes Megadeth bez Marty-ja. Blahm :ph34r: . Druzili se anyway jedno godin' dana, potom se on odselio u neznanom pravcu.

Genijalno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavak price, relevantan samo Marty F-u.

 

Preselih se ja u Playa del Rey, to je neki beach community u L.A.-jo. Upozna moja draga nekog lika Chrisa, kaze cool je lik, zivi tu u kraju, svira tip, djitrista.

Odem ja do njega jednog dana, prava muzicarska gajba, udarimo po pivu i pricama. Krenemo malo da dzemujemo, pita on da li znam neku pesmu od Megadeth-a. 'Di ne znam. Opicim mi Tornado Of Souls i slicne marifetluke, kad ce on, 'jel' znas neku raniju pesmu?'. Aj' reko 'Peace Sells...'. Sedimo mi tako neko vreme, ulazi/izlazi ekipa, dunulo se sta li, kaze on meni, evo imam novi bend (Damn The Machine) evo ti promo CD. Pogledam ja malo bolje, i skapiram najzad, med kakav jesam, Chris je Chris Poland, prvi Megadeth djitrista. A ja se nasrao kako Marty ovo, Marty ono, kida, jebes Megadeth bez Marty-ja. Blahm ph34r.gif . Druzili se anyway jedno godin' dana, potom se on odselio u neznanom pravcu.

Hahahahaha genijalno indeed! :lol: :lol:

 

Mogu da mislim kakvu si facu napravio kad si ukapirao ko je on :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preselih se ja u Playa del Rey, to je neki beach community u L.A.-jo. Upozna moja draga nekog lika Chrisa, kaze cool je lik, zivi tu u kraju, svira tip, djitrista.

Odem ja do njega jednog dana, prava muzicarska gajba, udarimo po pivu i pricama. Krenemo malo da dzemujemo, pita on da li znam neku pesmu od Megadeth-a. 'Di ne znam. Opicim mi Tornado Of Souls i slicne marifetluke, kad ce on, 'jel' znas neku raniju pesmu?'. Aj' reko 'Peace Sells...'. Sedimo mi tako neko vreme, ulazi/izlazi ekipa, dunulo se sta li, kaze on meni, evo imam novi bend (Damn The Machine) evo ti promo CD. Pogledam ja malo bolje, i skapiram najzad, med kakav jesam, Chris je Chris Poland, prvi Megadeth djitrista. A ja se nasrao kako Marty ovo, Marty ono, kida, jebes Megadeth bez Marty-ja. Blahm . Druzili se anyway jedno godin' dana, potom se on odselio u neznanom pravcu.

 

hahaha..................

ovo je super...................... :pivopije::rockdevil:

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, matorci mi uzeli neki soc Fujitone sintisajzer kad sam bio klinac i tad sam se nalozio. Vec 4 godine sviram gitaru, pre toga 2 godine bas, da ne spominjem kakav sam iskusni "flautash" bio u osnovnoj :)

Edited by TotalWar

Share this post


Link to post
Share on other sites

dugo godina sam imao zhelju da sviram gitaru i bubnjeve,zhao mi je shto nisam pocheo ranije,al jbg zajebani roditelji..pocheo sam da sviram jer mi se svidja muzika i ko shto rekoh dugo godina sam imao zhelju da neshto sviram aktivno tj svakog dana hteo sam i gitaru i bubnjeve al poshto nisam bash imao za bubnjeve qpih gitaru..a nesviram zbog riba i alkohola nije mi bend josh tolko popularan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da sviram zato sto mi se bas kao instrument mnogo svideo, sto po zvuku, sto po izgledu...

 

Vidim bile su neke rasprave o Mocartu? Pa ja sam probao ove njegove cokoladne kuglice, ali ove Rahmanjinov nisam jos.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zasto sam poceo da sviram...hmmm....osim toga sto se devojke pale na muzicare razlog mi je bio to sto me je drug terao da pravimo bend...salim se to je jedan mali razlog,ali zapravo sam poceo zbog sebe,zato sto mi se svidjala zamisao da sviram instrument i da stvaram muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da kažem nešto ovde. :)

Počeo sam na nekom krš kineskom sintisajzeru koji mi je teča kupio dok je bio negde u inostranstvu. Prvo sam nabadao "Na kraj sela" zbog čega su moji pomislili da imam talenta za muziku, pa su počeli da plaćaju "učitelja" koji mi je pokazivao narodna kola i tako to... :) Pošto sam brzo napredovao i zajebao i učitelja upisaše me u muzičku gde sam gulio harmoniku 4 godine. Inače, muzičku sam pohađao kao vanredni učenik pa sam za te 4 dao svih 6. :D Posle toga sam počeo da razmišljam svojom glavom i shvatio da mi se to baš i ne sviđa, pa sam polako prestajao vadeći se na školu i druge obaveze.

A onda mi dođe pre oko 6 meseci da hoću da sviram gitaru. I kupim akustaru koju eto sad kao sviram. Učim sam, oslanjajući se na internet i svoju inteligenciju. Ne ide loše. Jedino što je gitara krš pa planiram da uzmem neku normalnu u skorije vreme. A onda, kad malo bolje naučim, možda padne i neka električna. :D

 

A razlog je što volim muziku, štaviše ne mogu da živim bez muzike. Zato sam rešio da ne budem samo pasivni slušalac. :)

Edited by ~Highlander~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ja sam pre 5 i po godina počeo da sviram gitaru, jer sam mislio da mogu dobro da naučim. Pokazalo se da je tačno da je u mojim godinama bilo kasno početi. Jednostavno, ne možeš da stekneš osećaj i ako hoćeš da postaneš dobar muzičar, moraš početi ŠTO RANIJE, ako je moguće još kao dete, i to ne samo da sviraš, već da dobro savladaš i teoriju muzike. Sa pevanjem je situacija komplikovanija, tu me drugi razlozi ograničavaju, taj instrument je ipak prirodan, ne možeš da zavrneš čivije da bi naštimovao glasne žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam hteo da samo slusam te rifove,solaze,arpedja,tapinge...

Apsolutno isti slučaj sa mnom. :da::pivopije:

Kad sam odvalio po prvi put distorziju na pojačalu i opalio kvintu, prajsles!

 

Takođe sam uvek hteo da imam bend, ali ništa od toga, barem dok ne dodjem u BG da živim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno isti slučaj sa mnom. :da::pivopije:

Kad sam odvalio po prvi put distorziju na pojačalu i opalio kvintu, prajsles!

 

Takođe sam uvek hteo da imam bend, ali ništa od toga, barem dok ne dodjem u BG da živim.

 

ma dok sam u Cacku,van Bg-a,dovoljan mi i ortak sa gitarom za jam-ovanje...

 

samo da se svira heavy,steram im ga kevi!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo govori da je bend lakše sastaviti u malom gradu, nego u Beogradu. Da ne govorim o tome koliko je lakše zakazati svirku. E sad, pitanje kvaliteta tog benda se naknadno postavlja.

 

ma dobro,ako kvalitet dodje,dobro dosao,ako ne fuck him!

 

pa i nije bas lako sastaviti heavy metal bend u Cacku npr...tamo ima trojica bubnjara i krdo Azra,EKV,Riblja Corba gitarista i tu i tamo neki Manowar ludak...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...