Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

Ma evo moj ortak planira da kupi neku drndavu akustaru i nauci da odsvira 3 akorda, za nas planirani projekat :mhihi: neofolk medieval experimental ansambl :) :)

Tu je najvaznija atmosfera, nikakva preterana tehnika sviranja.

 

Ne ide to baš tako lako.

 

 

ne

mozda da uzmes i da vezbas i da nabijes tehniku i sa trideset god

treba ti jedno godinu dana sviranja po nekoliko sati i moz da budes pravi drkos

e sad manjak kreativnosti i ritma i sluha to je nesto drugo

 

To sa nekoliko sati sviranja dnevno je najlakše reći, a najteže sprovesti. To može onaj koji će živeti od muzike, tj. zarađivati baveći se njome, a onda metal ne dolazi u obzir, naročito u Srbiji. Ako za novac radiš nešto drugo, a muzikom se baviš kao hobijem, onda nema ništa od preteranog sviranja, osim ako ne misliš da sve svoje slobodno vreme posvećuješ tome, ali onda nemaš život. Ja ne mogu da zamislim sebe da osam sati radim, osam sati sviram/pevam, a osam sati spavam.

 

Definitivno dobar gitarista nije samo onaj ko ume da svira ultra brzo. Biti dobar gitarista znači najpre savladati osnovne stvari. Treba da umeš da naštimuješ i preštimuješ gitaru, što zahteva dobar sluh. Treba da znaš osnovne akorde, skale i arpeđa i to da umeš da ih sviraš bez greške, a ne da ti od loših hvatova žice škripe i da ih promašuješ. Zato je dobro početi na akustičnoj gitari. To su stvari koje jednostavno moraju da se znaju i nikakav Guitar pro i slične skalamerije ne mogu da te učine dobrim gitaristom, ako osnovne stvari ne barataš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u svoje kompozicije redovno ubacujem etno melodije. Mračne su, vrlo lako se uklapaju u metal. Oni koji su slušali znaju. :bigblue:

 

aj okaci nesto da cujemo...

 

 

Hvala druže.

Imam dosta toga u CuBase-u u midiju.

Evo nešto što sam iskomponovao dok sam išao u srednjoj, pa sam sada samo prebacio u midi, a inače mi je želje da ovo bude odsvirano klavirom i nekim moćnim violončelom. :)

 

http://www.zshare.net/audio/200942495c5493c0/

 

Reci ako hoćeš još ponešto da čuješ.

A kačite i vi ostali svoje stvari. :da:

 

cool je i ovo... :pivopije:

 

stvarno imas osecaj za taj epic/dark ambiental...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj link se nalazi na nekoliko mesta na forumu, uključujući i moj profil.

 

http://www.myspace.com/grbavetange

 

A ovde etno melodije najviše dolaze do izražaja. Eksperimentisao sam dosta, pod uticajem Dargorona, i nije baš najbolje ispalo, ali evo:

 

http://rapidshare.com/files/93388875/01_Tangadam.mp3.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 years later...

da ja nesto izjavim za dnevnik:

khm,2000.-e videh ovog ciku sa moje slike i cuh taj omamljujuci "dzrrrrr" C# shtima pa sam prelomio da se okanem elektronike i privatim djitre.nisam je nabavio do 2002.-e,akustara je bila u pitanju,prilicno nestandardna,tanka i sa uskim vratom,skroz dostupnim 20im pragom.i tako je to krenulo.prvo skidanje:"Always with me.." by Satch

Uzor (i muzicki i generalno) i dan danas,naravno-Wes Borland :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Зато што сам врућ.

General+Two.jpg

 

Нисам сигуран зашто сам почео да свирам,али од петог разреда ме је фасцинирао тај инструмент,мислим да чак нисам тад ни слушао Хеви метал музику,ваљда сам имао представу како је то дојаја бити гитариста и како то чини са се осећаш добро у вези себе,можда чак да си мало и узвишенији у друштву.

Сад се кајем,јер сам схватио да девојке воле армуникаше и ДиЏејеве...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Zasto Ste Poceli Da Svirate ?

 

A zasto da ne??

 

 

 

Ja sam počeo svirati, jer sam vidio druge kako sviraju i poželio da i ja naučim. Na početku mi je bio Jimi Hendrix, a sad mi je više Alexi Laiho muzički uzor.

 

Auuu, mnogo ti je bolje bilo na pocetku... Mada, ovo je bilo pre 4 godine, mozda ti je sad neko drugi muzicki uzor, npr. Srdjan Brankovic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u svoje kompozicije redovno ubacujem etno melodije. Mračne su, vrlo lako se uklapaju u metal. Oni koji su slušali znaju. icon_biggrin.gif

 

koje. bre, tvoje kompozicije, šta sereš?

zvezda potkrovlja i suterena? plavi slon? tu nemaš autoska prava, džudžo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje. bre, tvoje kompozicije, šta sereš?

zvezda potkrovlja i suterena? plavi slon? tu nemaš autoska prava, džudžo.

 

Normana Bejtsa nisi slushao, ne huli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 years later...

Ja reko da se zapljunem na temu posle ovoliko vremena od zadnjeg posta.

Ova viruščina i lokdaun su me naterali da ponovo počnem da sviram aktivno, pa sam pazario neki begginer setap u medjuvremenu.

Podsetio sam se koliko je lepo svirati.

Polako sredjujem garažu i planiram da stavim akustičnu penu.

Već vidim kako će svi hteti da se druže samnom.

Svirajte gitare, nemojte ih zapostavljati.

 

  • Like 3
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...