Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

Ja sam pevach pa se nadam da mi netjesh zameriti ako se ja ubacim u prichu.Ako sam celoga zhivota neshto znao to je da pevam i jednom prilikom moj qm je doshao meni da se hvali kako je nashao bend i ja ga upitao da se raspita ima li za mene mesta u tom bendu.Kada sam saznao da ima bio sam odushevljen i evo me tu gde sam.Tome ima sada vetj neshto vishe od godinu i po dana.Hteo sam da pevam zato shto sam oduvek zheleo da poput Dickinsona izadjem na binu i pevam zajedno sa masom koja bi se gubila ispred mene.To sanjam celog zhivota i taj san se delimichno i ostvario.

Iako sam pocheo ugledajutji se na Bruce-a sada prosto uchim gledajutji druge koji su daleko isqsniji od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a ja sam sasvim sluchajno pocheo da sviram gitaaaaru... Nashao sam kod burazera neki krsh (krsh=Melodija Mengesh TROO GITARA) sa 4 zice i krenuo da drndam u nekom svom tripu i shtimu...a onda sam kupio prvi komplet zica icon_smile.gif a onda je sve krenulo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam krenuo zbog Master Of Puppets albuma, koji je inace moj prvi metal album koji sam slusao ikada, jednostavno sam zeleo da sviram kao James (YEEEAHHH!) i Kirk( wallbash.gif -dobro bio sam peti razred), ali mi roditelji nikako nisu mogli dati pare za akustaru, tako da sam ja sakupljao pare, i sakupljao dok na kraju nisam sakupio i kupio moju prvu gitaru (akustaru), i eto u prvoj godini ja poceh da sviram, da bih na letnjem raspustu kupio prvu elektricnu gitaru i od tada samo nju peglam!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

 

 

p.s. i postacu slavan! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala sam (i jos uvek imam) akusticnu gitaru, i bukvalno svi u kuci su znali da odsviraju poneki rif, pa je bilo nekako logicno da se i ja prihvatim tog instrumenta. U stvari, glavni razlog je bila moja zelja da naucim da sviram Stairway To Heaven koju sam nekada obozavala. icon_da.gif

Edited by Angel of desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

e lepa tema... sta da kazem,moj prijatelj je svirao gitaru jer je hteo da da kontru ostalima koji svi "nesto sviraju" gitaru...

 

pa me je terao da ja pocnem,jer sam imao gitaru koja je čamila.. i eto...

 

user posted image

 

tako sam threshovao sa akustarom user posted image

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale svira dugi niz godina klasichnu gitaru, pa je logichno da i njegov sin (tj. JA) nauci da svira vec pomenuti instrument.

Nakon zasvrshene nize muzichke shkole batalio sam klasichnu gitaru i uvatio se za elektrichnu koju do dan danas ucim da sviram, jer se sviranje uchi dok je chovek ziv. musik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

I I

I I

I I

\ /

\/

Edited by Silver_Moon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... Sviram da bih jednog dana imao bend na koji ce se loziti puno riba i moci cu da ih menjam svake veceri, i da pijem i padam u nesvest a da ljudi prokomentarisu to sa "joj kakav je on lik", umesto uobicajenog "joj kakav je on kreten!" i da posle par godina napravim album o tome kako sam se opametio i vise ne pijem i da na njemu bude neka balada koja ce svima uci u usi i imati prost text ali ce se svi tripovati da ima skriveno znacenje.

Da, i da zaradim puno para...

musik19.gif

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali s'obzirom da se ne moz' najest leba od muzike, verovatno sviram zato sto mi je gotiva, opusta me i kreativno ispunjava ( pukeface.gif). Nalozio sam se na bas zbog RATM-a, i zbog spooky zvuka koji se njime obicno postize, zao mi je sto nisam poceo ranije, ali kad sam bio mali nismo bash imali love za tako jednu skuplju stvar kao sto je bas gitara (jebiga), no k'o sto vele mnogi nikad nije kasno...

musik19.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da sviram gitaru kada mi je ortak pustio Live After Death VHS icon_smile.gif ...nisam mogao da spavam nedelju dana...posle toga sam otkrio Satch-a i odlucio da batalim skolu i da je se 100% posvetim gitari...najveci uzori su mi Joe Satriani,Dave Murray,Marty Friedman i Steve Vai...a sa druge strane Paco De Lucia i Django Reinhardt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje price:Poceo ja 1999. da slusam metal (Iron maiden,Metallica) u drugom razredu gimnazije,za vreme bombardovanja.Tada sam vec provalio koji istrumenti postoje i da bas nije deo bubnja kako sam ranije mislio.U cetvrtom gimnazije na zimskom raspustu sam nesto blejao kod ortaka i tada jedan drug iz osnovne koji je nedelju dana pre toga uzeo da kao "svira" bubnjeve predlozi da osnujemo bend.Ovaj lik kod koga smo bili je znao par akorada na gitari.Falio im je basista.E,sad posto sam jedini bio tu kazu oni meni ajde da sviras bas ,to ti je lako.Pokaze meni "bubnjar" par tonova na basu (u stvari na pozajmljenoj gitari-tad jos nisam video bas uzivo) i krenusmo da skidamo prvu pesmu,mislim da je bilo od Azre-Balkan.Tu pade odluka da zakazemo probu ,posto je ortak ove dvojice iz gimnazije imao vec bend pa nam dade jedan svoj termin.Mi svi,jadni,napaljeni odosmo u studio na (kao) probu.Iznajmim ja bas u studiu i provalim da nisam u stanju da pohvatam ritam na bubnju( mozda zato sto bubnjar nije imao pojma) i vidim da nece ici sve kako sam zamisljao.Naravno na probu je doslo oko 5-6 ortaka koji su doneli pivo i onda smo svi tandrkali po instrumentima i drali se u mikrofon...Gajbi sam vezbao pesme na akustari.U to vreme moj brat poce da svira gitaru i zameni ovog naseg gitaristu u bendu.Tu je pala i prva autorska pesma i pocetna lozenja su prerasla u euforiju-mnogo smo dobri-fazon.na kraju cetvrtog razreda gimnazije kupila mi je keva prvi bas za vrlo dobar uspeh.

Vezbao sam od tada,napravio sa burazerom bend koji ce da svira metal (slusanje metala je uzelo maha) i nazvasmo ga Acid Rain.That's where story begins... musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo prvi komsija da svira harmoniku i da me ubija u pojam - I ja puknem i opkladim se s njim da cu ja pre njega nauciti da sviram gitaru. I komsa prestane posle 2 meseca a ja njega i dalje ubijam u pojam.

Uzori HMMMMM samo da setim:

dr. Andres Segovia

dr. Jovan Jovicic

David Gilmour

Kai Hansen

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno sam video neki jako veliki instrument sa 4 zice za koji su mi rekli da se zove kontrabas. I ja reko da cu da naucim da ga sviram. I naucio sam icon_smile.gif

A buduci da nemam doticni, zadovoljavam se obicnom bass gitarom icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno sam video neki jako veliki instrument sa 4 zice za koji su mi rekli da se zove kontrabas. I ja reko da cu da naucim da ga sviram. I naucio sam icon_smile.gif

A buduci da nemam doticni, zadovoljavam se obicnom bass gitarom icon_smile.gif

jednostavno sam imao dosta ambicija kao klinac... krenuo sam u muzicku skolu ... odsek klavir... bio najbolji i kada sam shvatio da mi je profesorka lezbejka to me je izfrustriralo...znate..ipak sam bio dete... do srednje skole sam napravio pauzu par godina...i poceo da sviram gitaru cisto da bi ortaku dokazao da mogu bolje da sviram od njega... pronasao sam sebe u tom instrumentu... i mnogo mi znaci ... i za paljenje i za sviranje kasno u noc i za lep provod sa drustvom... za sve... mnogo volim taj intrument...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre oko 18 godina (ako sam dobro izracunao icon_smile.gif ) su me upisali u muzicku skolu. sve sam ja to lepo zavrsio i onda batalio, jer mi profani nisu dali da sviram kako ja mislim da treba nego su me terali da sviram po njihovom. esnaf profesora je bio toliko jak da su njihova deca za duplo losije sviranje od mene i ostalih, dobijala bolje ocene. e, posto mene nepravda pogadja, cela ta stvar sa muzickom skolom mi se smucila. odoleo sam svim ubedjivanjima i nisam upisao srednju. doduse, oduvek sam voleo solfedjo. icon_smile.gif

 

i tako je vreme prolazilo.. onda sam pred kraj osnove i na pocetku srednje skole, shvatio da se na zurkama ribe najvise lepe za tipove koji uzmu akusticnu gitaru. ne bih li i ja nesto uhavtio na tu foru poceo sam da "sviram", a posto nisam imao svoju gitaru visio sam kod komsije svaki dan. onda mi se sve to smucilo zato sto mi je bilo mnogo dosadno da sviram te pesme na koje ribe padaju (corba, balasevic i ostali hitovi).

 

tako se zavrsila i ta faza, a onda sam shvatio da meni treba elektricna gitara. nakon kukanja i zapomaganja, dobio sam svoju prvu elektricnu gitaru i pojacalo. secam se kao da je danas bilo: te dve stvari sam dobio u petak predvece, a nisam imao KABL! secam se da sam popizdeo jer nisam imao gde da kupim kabl preko vikenda. icon_smile.gificon_smile.gif

 

tako, to mu dodje neki pocetak.. icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...