Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

Ej pazi malo druze nek moj drug odsvira Nothing else matters od metallica a ja

Serranu od jason beckera sta mislis sta ce da se svidi nekoj curi vise???da da znam da znas

Nothing else matters naravno !!!znacija se mucim ko konj da to odsviram a neki baja(kao sto marty rece) svira nothing else matters!!!!

to je realnost,ali tesko da ces pred ribama da sviras pesmu koja ima vise od 3 akorda,u suprotnom ne nadaj se uspehu mhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he da si ti ziv i zdrav...moj moto je oduvek glasio "Ako je neko debil ti ga onda zajebavaj do iznemoglosti" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...ne mislim samo na ritam gitariste...

A shto su ritam gitaristi debili? To je kao da kazhesh da su djubretari debili, zato shto je to posao takav kakav je, ali da nema njih, ulice bi bile pretrpane tetrapacima od jogurta i korama od banana icon_mrgreen.gif Nije mi neko poredjenje, ali nemoj da omalovazhavash ritmadzhije, mora neko i to da radi icon_smile.gif

 

A ja sam se josh od prvog osnovne lozhio na Metallicu pod uticajem keve i caleta icon_razz.gif I bio neshvacen 4 godine jer su svi ostali slushali Spice Girls, Backstreet Boys i ne znam shta je vec bilo popularno tada... I onda u petom razredu u moje odeljenje doshao jedan Milan koji je isto gotivio Metallicu i svirao opako gitaru. I ja se sa njim uortachio i on video da ja imam gitaru kuci. Kevinu gitaru, koja je na danashnji dan stara preko 30 godina (mozhda chak i 31). I cimao me da nauchim neshto i nauchio me Nothing Else Matters (prva stvar koju sam znao da odsviram na gitari icon_mrgreen.gif), i onda me i keva uchila neke akorde i tako ja pocheo da sviram. I 1999. dobio prvu elektrichnu. Bilo mi kul sve to i hteo sam da budem baja kao Kirk (taj chovek je mnogim ljudima bio inspiracija, pa je kasnije prestao da bude icon_mrgreen.gif), mada ja ne mislim sada da je on shupak i tako to, i nemam nameru da ga prozivam kao svi ostali. icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobogu covek nemoj da se ljutis...taj termin "ritam gitarista" koji ja i Mustaine koristimo nije ono sto mislis...kada upotrebimo taj termin mi mislimo na ljude koji znaju 3-4 akorda, sviraju samo domacu muziku i to sve posle 3-4 godine svirackog iskustva icon_uhoh.gif ...a to je ipak bedno moras priznati icon_smile.gificon_smile.gif ...i pritom kada ih neko pita sta sviraju oni odgovaraju "Ritam Brate" ili nesto u tom fazonu, da se sada ne ponavljam...i posle svega oni se jos usudjuju da sebe nazivaju gitaristima no.gif ...nemam ja nista protiv pravih "ritmasa", a zaista i ne vidim razlog zbog cega bi ih neko mrzeo...dok sa druge strane ove druge...icon_smile.gif ...znas postoje ritmasi i "ritmasi" , if you catch my drift sto bi rekli Ameri icon_smile.gificon_da.gif ...ima jedna jako zanimljiva prica oko svega toga, tj. kako je sve to pocelo ali sam sada suvise umoran da je prepricavam...evo moze Mustaine da je preprica ako ga ne mrzi icon_smile.gif ...poz icon_wink.gifpivopije.gif

 

P.S. Kada vec spomenu Hammet-a icon_smile.gif ...njega sam oduvek prezirao cak i kada nisam svirao gitaru zato sto me je nervirao njegov izgled i celokupni nastup...ruku na srce nisam ni voleo njegove solaze...izuzev par dobrih koje mu je James napisao icon_smile.gif ...a posle kada sam poceo da sviram istog trena sam (kao i svi ostali icon_smile.gif ) provalio "koliko je sati" icon_smile.gif ...preterah veceras sa ovim metaforama icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne ljutim se bre, samo sam te pogreshno shvatio, mada malo ko "sa strane" mozhe da shvati neke interne fore icon_biggrin.gif

 

A Hammetta shto se tiche... biggrin.gif

Ja sam oduvek gotivio nafurani fazon gitariste (ja kontam - ako neko mozhe da se folira - why not?), pa mi je Kirk bio nekako interesantan josh pre nego shto sam pocheo sa sviranjem, a posle toga mi je bilo do jaja kako on "opako" cepa solazhe icon_mrgreen.gif U stvari, mnogo sam se ja lozhio na solazhe iako nisam imao pojma shta je teshko a shta ne, jer mi je na pochetku sve bilo teshko icon_smile.gif

 

Sad sam mudriji i stariji i slusham Barry White_a icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...