Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

E ovako ide moja prica...

 

Kad sam bio u trecem osnovne, keva mi je predlozila da krenem u

muzicku skolu (violoncelo). Ona mnogo voli zvuk violoncela pa je

bila u onom tripu "moram da od svog sina napravim celistu" icon_smile.gif a

meni je bilo zanimljivo da probam. Tako sam krenuo u nizu muzicku

skolu "Petar Konjovic". Ipak, u cetvrtoj godini sve to me je malo

smorilo i posle zavrsene cetvrte godine sam se ispisao. Ali, 2000.

godine cale koji je inace gitarista mi je predlozio da me nauci

da sviram gitaru. U pitanju je bila cisto varijanta za drustvo.

Malo pre toga sam poceo da slusam rok i metal. I onda sam naucio

akorde a gitarom se inficirao i nastavio da je sviram do dan-danas.

 

Dakle, vec deset godina se bavim muzikom doduse sa manjim prekidima.

 

Od uzora bih mogao da navedem dosta njih: Paco, Di Meola, Django,

Metheny, Wylde, Slash, Clapton, Henndrix, Tocak, Petrucci, Vlatko...

 

Sve u svemu, hvala mojim roditeljima na usmeravanju! (kakva slinava

izjava, zar ne icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

he he pa zato shto sam se oduvek lozio na ono kad samo vidish prste kako lete na sve strane a to josh i lici na nesto (ima mnoooogo muzichara shto samo lupaju tonove bez imalo osecanja) i tako zeleo sam da svoja osecanja pretocim u neshta drugo a posto je ipak gitara nekako najpristupacniji instrument je se latio toga musik19.gif

 

PS. nemam bash neke uzore ali jako volim Jazz i Blues muzichare

B.B.King, Steve Vai, ali naravno ogromna cast Chaku R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesovalo me je (i i dalje me interesuje) da izvedem malo od onoga sto gledam i slusam. A bubnjevi su mi bili "najprijemciviji" za samostalno ucenje. I uz manje truda mogu da dodjem do nivoa koji mi je interesantan, posto mi je to samo zanimacija, a ne zivotna posvecenost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, evoga, poceo sam da sviram gitaru (elektricnu odma') sa 5 godina (hm.. to je bilo .... da pre 16 godina) zato sto je moj otac svirao u bendu (davno pre toga) i ja sam video njegovu sliku iz '71 na kojoj ima dugu kosu i drzi gitaru koju je licno napravio (tad nije slushao narodnjake), i svirao sam par godina, pa sam je batalio skroz icon_confused.gif , ali nastavio sam sa 14 godina da sviram, samo u pitanju je klavijatura, i sviram je do dan danas....

P.S. mnogo mi je zao sto nisam isao u muzicku skolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno, kad sam bila mala, u nekom krsu nasla sam tatinu gitaru, pa sam ga mucila da me uci... Posle toga, kad sam malo porasla icon_smile.gif krenula sam da upisem muzicku skolu, kad ono, ja imam 11, a gitara moze da se upise do 10 godina, i tako upisem flautu, posle koje sam se, opet ( u prvom srednje) vratila gitari. Sad sprecavam sebe da sviram pustajuci nokte, jer moram da ucim icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U osnovnoj skoli moji ortaci odlucili da prave grupu i da sviraju domaci rok pukeface.gif , ali naime nedostajao im je bubnjar. Pitali su mene da im uletim kao bubnjar jer smo se intenzivno druzili, tu ja i pristanem. Ubrzo zatim vidim na filmu "Green Card" jedno crnce sto lupa u kantu za farbu i odusevim se kad sam saznao mogucnosti bubnjeva. Naravno odmah sam se iscimao da dovucem jeftinije bubnjeve iz Rumunije i da ih sviram na gajbi.

 

Savet svim buducim bubnjarima:

Dobro zapamtite koji od murkana iz vaseg reona pije sladju a ko gorcu kafu, i uvek imajte nesto slatko u kuci. mhihi.gif

Posle sedme prijave za remecenje javnog reda i mira, sam se zgotivio sa policajcima i posle nije bilo frke, mada su bubnjevi u stambenoj zgradi stvarno napast za komsiluk. Kad se okolina navikne, nema frke ako svirate od 5h do 10h.

Za pocetak je kanta za farbu genijalno resenje, verujte mi. icon_rockdevil.gif

Edited by BALROG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je naci uzora medju flautistima.............a flauta je divan instrument... icon_da.gif

poslusaj Jethro Tull i vidi kako svira cika Ian Anderson, pa ces odma naci uzor icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam kao klinac nashao kod ujka neku klasicnu i poceo da drndam. posle mi se svidelo pa sam upisao muzichku ( dodushe ne gitaru ). I tako , do dan danas sviram gitaru, a skoro cu da predjem na BASS!!

Uzor mi je Benny Goodman(klarinet)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pa prvo sam upisao muzichku shkolu i to violinu.Negde pred kraj muzichke sam otkrio gitaru i to je bilo do jaja pa sam pocheo da je sviram. icon_rolleyes.gif Onda su neki moji ortaci napravili bend pa sam ja vezhbao kao stoka da bi svirao sa njima,i sad mi se to ispunilo.Istina trenutno imam neku jamahu,ali uskoro kupujem Ibanez RG550,pa ce sve biti lepshe.Najveci uzori su mi Vai i Satriani kao i Haris,a Malmstina bash i ne volim. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je moj drug svirao gitaru i meni se svideo sjecaj kada drzim gitaru u ruka govorio sam stalno da cu i ja da pocnem ali tek kada sam poceo slusat maiden sam poceo da sviram !prvo sam poceo sam akustarom!!U to vrijeme sam otkrio za malmsteena i kupio sam sebi elektricnu gitaru i poceo da skidam malmsteenove pjesme!!Ali kada sam cuo za jason beckera sve se odjednom promenilo!!Popusti sam u skoli,nisam izlazio nigde nego samo sam svirao(otprilike od 5 do 12 sati na dan) musik19.gifmusik19.gif

Moji uzori su:Jason Becker,Yngwie,Marty friedman,Vai,Satriani,Michael Angelo,Paul Gilbert,Vivaldi,Meola i Paco

i to je to!! biggrin.gif

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif ´

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...