Jump to content

Vaša prva gitara


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Moja prva gitara je bila Burns SplitSonic... napravljena i kupljena u Londonu negde '65-'66... nije losa, mada ima siromasan zvuk...a i vreme je malo pregazilo... ono, kriv vrat, izlizani pragovi... sad skuplja prasinu jer je nemoguce svirati a cale ne da da se nosi na popravku...

 

Sad imam Fender Stratocaster Standard i Ibanez RG370DX...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja prva jelektrichna gitara je bila neko rusko sranje sa 4 magneta, 5 pota i 7 prekidacha.

Bila je stereo, imala je pot za panovanje. Imala je poseban kabal sa tri zice i stereo dzek na jedno kraju i onaj stari prikljuchak sa 5 pinova na drugom (taj se boo u gitaru).

I toliko je bilo zica unutra, da je postojalo mag. polje koje je pravilo smetnje i na kraju sam sve povadio i povezao samo dva magneta (pokushavajucji da dobije humbucker efekat) direktno na ulaz.

Da ne prichao o iskrivljenom vratu, ochajnom zvuku, itd...

Ma vi sa jolanam i melodijama nemate pojma shta je patnja.

To je bre pravi underground icon_smile.gif

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva jelektrichna gitara je bila neko rusko sranje sa 4 magneta, 5 pota i 7 prekidacha.

Bila je stereo, imala je pot za panovanje. Imala je poseban kabal sa tri zice i stereo dzek na jedno kraju i onaj stari prikljuchak sa 5 pinova na drugom (taj se boo u gitaru).

I toliko je bilo zica unutra, da je postojalo mag. polje koje je pravilo smetnje i na kraju sam sve povadio i povezao samo dva magneta (pokushavajucji da dobije humbucker efekat) direktno na ulaz.

Da ne prichao o iskrivljenom vratu, ochajnom zvuku, itd...

Ma vi sa jolanam i melodijama nemate pojma shta je patnja.

To je bre pravi underground icon_smile.gif

Брате, ШИБНИ СЛИКУУУУ!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva jelektrichna gitara je bila neko rusko sranje sa 4 magneta, 5 pota i 7 prekidacha.

Bila je stereo, imala je pot za panovanje. Imala je poseban kabal sa tri zice i stereo dzek na jedno kraju i onaj stari prikljuchak sa 5 pinova na drugom (taj se boo u gitaru).

I toliko je bilo zica unutra, da je postojalo mag. polje koje je pravilo smetnje i na kraju sam sve povadio i povezao samo dva magneta (pokushavajucji da dobije humbucker efekat) direktno na ulaz.

Da ne prichao o iskrivljenom vratu, ochajnom zvuku, itd...

Ma vi sa jolanam i melodijama nemate pojma shta je patnja.

To je bre pravi underground icon_smile.gif

Ovo mora da je nesto bizarno! musik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicna Hohner HC 06 mozda malo preplacena pre 3 godine a el. Squier Bullet by Fender (nem pojma kako se tacno zove) al je volim mnogo...

 

I meni je dobra iako ne znam da je sviram.Al kad budem znala kupujem pravi Stratocaster i rockanje!

Edited by greenenn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva elektrika je bila Melodija model sa rezonantnom kutijom i tri singl magneta , neka kopija izmedju Gibsona es-335 i Gretsch gitara , a malo kasnije sam imao Jolanu i najveceg sina bugarske muzicke industrije Orfej solo , znaci to treba doziveti garantovano niko nikada nemoze da skine to sto se na njoj odsvira.Pre neki dan videh svoj decacki san Musimu DeLux ona je vazila za ekstra profi gitaru u istocnom bloku , a moj favorit je Tonika , definitivno najruznija gitara na svetu ruske proizvodnje.Nasao mi je jedan prijatelj u Rusiji ali bacuska trazi 350 dolara pa sam mu reko da si je.. mater.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Брате, ШИБНИ СЛИКУУУУ!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

slika

 

ista maska, ista kobilica, jedan pot, magnet i prekidach vishe, malo drugachiji magneti i oblik tela i glave, ali to je najpribliznije shto sam mogao da nadjem... svoju ne mogu da slikam jer sam je dao ortaku da uchi da svira...

 

slika je mnogo velika pa sam zato stavio kao link...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isuse kakva gitara! icon_smile.gificon_smile.gificon_rockdevil.gif

Reci koji zmaj, jos je lik na svojoj imao magnet i potenciometar vise icon_smile.gif svemirski brod jebem ti. Kontam da su drvo za ovakve dzitre obarali osudjenici po gulazima, a metalni delovi su verovatno rucno birani sa sovjetskih vojnih otpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci koji zmaj, jos je lik na svojoj imao magnet i potenciometar vise icon_smile.gif

Hehehe, a kontam da je mog'o da se vrti beskonacno i kad ga otkacis provalis da nije povezan ni sa chim icon_smile.gif

A od ostala tri kontam da si trebao da napravis neku kombinaciju da bi pojacao gitaru na maximum... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...