Jump to content

Drum 'n' Bass


Recommended Posts

domaci zadatak za sve one koji pljuju drum :

 

konflict - messiah

kemal - plan b

concord down - apollo 13

Bulletproof And Concord Dawn - 12 Gauge

Cause 4 Concern & Fierce - Bermuda

Concord Dawn - Take Me Away

Black Sun Empire - Dark Girl

Black Sun Empire & Stu[C4C] - Swipe

Matrix - Temperament

Dj Shadow - Six Days (Bad Company Vs. Fresh mix

Ed Rush & Optical - Why

John B - Up All Night

Bad Company - Sentient

DJ Marky feat. MC Stamina - LK (Carolina Carol Bela)

 

i nemojte vise da pominjete goldi-a i ltj-a to je ko da ja kazem da su najbolji metal bendovi limp bizkit i korn.....(nema veze sa zivotom)

Edited by Poison Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum je moja prva ljubav sto se tice elktronske muzike. Znaci bash sam ga mnogo slushao.. Najvishe mi se svideo sto me je podsetio na Punk .. jer mi je nekako kod sve elektronike on nekako bio naj underground i uvek mi je zvucao tako buntovnicki.

Sad se licno vishe lozim na Brazilian dram sto se drama tice i to mi mnooogo vishe odgovara od onog HC drama, posebno kad sam gajbi. Ali i dalje volim da odem na zurku da se iskacem ko besan. Posebno kad rade Toxic i Phase.

Ipak definitvno najbolja Dram zurka ikada na ovim prostorima je bio KAOS na exitu 2002. I ako sam bio na zilion Dram zurki .. ne pamtim takvu atmosferu...sledece godine Ed Rush i Optical su bili odlicni ali ipak .. ni priblizno. Mozda jedina zurka koja moze da se stavi u rang sa KAOS-om je Roni Size na Exitu 2001 kad je prvi put bio ovde.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drum je moja prva ljubav sto se tice elktronske muzike. Znaci bash sam ga mnogo slushao.. Najvishe mi se svideo sto me je podsetio na Punk .. jer mi je nekako kod sve elektronike on nekako bio naj underground i uvek mi je zvucao tako buntovnicki.

Sad se licno vishe lozim na Brazilian dram sto se drama tice  i to mi mnooogo vishe odgovara od onog HC drama, posebno kad sam gajbi. Ali i dalje volim da odem na zurku da se iskacem ko besan. Posebno kad rade Toxic i Phase.

  Ipak definitvno najbolja Dram zurka ikada na ovim prostorima je bio KAOS na exitu 2002. I ako sam bio na zilion Dram zurki .. ne pamtim takvu atmosferu...sledece godine Ed Rush i Optical su bili odlicni ali ipak .. ni priblizno. Mozda jedina zurka koja moze da se stavi u rang sa KAOS-om je Roni Size na Exitu 2001 kad je prvi put bio ovde.

ko zna , zna.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo za vas ljubitelje drumba:

 

drum'n'bass neuropank, IMPULSE [ Sinthetix, Corrupt Souls, Movig Shadow, Renegade Hardware...]. Atlanta USA. AKADEMIJA 08.OKTOBAR 2005.

 

inace, jedino od drumba sto sam cuo bio je soundtrack domaceg rolerskog filma 'all these years', i ok je. kad budem saznao sta je zapravo bilo na tom sdtracku napisacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Drum n' Bass је једна од ретких врста електронске музике коју готивим и коју чујем са времена на време ...

Имам 2 нека mp3-а са овим форама и није лоше или је бар избор добар ...

Како сам bass-freak ово је тотално мој фазон музике јер, за разлику од техна, мени има неког смисла и није само тубц-тубц-тубц-тубц већ има и сасвим ОК мелодија и линија.

И ова музика има обичај да, врло често, буде баш тамна и психоделична (ах, дивоте! laugh.gif) ...

Неки од фаворита:

 

Ram Trilogy

Dom & Roland

Grooverider

Moo Kee

Ed Rush (наравно, тата ...)

Optical (такође ...)

Photek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta trenutno slusam..mada mozda nesto i nije drum.. icon_rolleyes.gif

 

Alex Reece

Aphrodite

Goldie

Lemon D

Krome & Time

DJ Patife ( drum sa zivim instrumentima musik19.gif )

+ jos mnogo toga, dosta toga sam " izgubio " a sve mi je to od bivseg cimera koji je bio pravi drum fanatik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, imam strpljenja ali nemam poverenja ...

U PTT-u mogu i slona negde da zagube ili zguzvaju ...

A tu muziku samo zamisljam!

I inace mi je taj Brazil-Electro FANTASTICAN!

Mnogo talentovani ti Brazilci za muziku, covece ...

Ajde kad budes dolazio u BG mi narezi to a ja cu tebi ono sto sam ti obecao, onaj Dark Ambiental ...

Ali PRAVI Dark Ambiental a ne neko blesavljenje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, imam strpljenja ali nemam poverenja ...

U PTT-u mogu i slona negde da zagube ili zguzvaju ...

A tu muziku samo zamisljam!

I inace mi je taj Brazil-Electro FANTASTICAN!

Mnogo talentovani ti Brazilci za muziku, covece ...

Ajde kad budes dolazio u BG mi narezi to a ja cu tebi ono sto sam ti obecao, onaj Dark Ambiental ...

Ali PRAVI Dark Ambiental a ne neko blesavljenje ...

E znam za taj problematicni PTT..vec nekoliko dogovora na ovom forumu mi je propalo zbog njih. no.gif

 

Trebalo bi da svratim u BG ovog leta ( pozdrav Kveld icon_smile.gifpivopije.gif ) pa cemo se dogovoriti.

 

EDIT:Inace, neces poverovati kakva je ovo opustencija..prava letnja muzika uz pivce. pivopije.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...