Jump to content

Suicidal Tendencies


Avro

Recommended Posts

thrash iz L.A.

Crnja svira gitaru,latino bubanj - pravi nazi/thrash band icon_smile.gif

ali moram priznati stvarno su do jaja!

 

 

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

------------------------------------------------------------------

mozda sam pogresio negde u pisanju............ wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

O Suicidal Tendenciesu smo raspravljeli malo shire ranije. Rec je o kultnom bendu. Tesko ih je podvesti pod bilo koji zanr. U najsirem smislu reci to je hard core, mada smo tako zvali sve bendove koje nismo mogli nigde da smestimo .. cak se nekad i faith No More svrstavao iu hard core icon_smile.gif

 

1983 - Suicidal Tendencies - Prvi album ... cisti punk/hc iz prve polovine 80ih ...prepun bunta i energije. Meni se mnogo svidja ...

 

1987 - Join The Army - gubi punk elemente i postaje cistiji hard core ... mnogima je to najbolji ST album. Kultne pesme su istoimena Join the Army i Possesssed to Skate ... svojevrsna skaterska himna onog vremena.

 

1988 - How Will I Laugh Tomorrow - Vrhunski album za ljubitelje hard Corea/Crossovera, filovano perfektnim solazama Rockyja Georgea ludackim bassom Roba Trujilla i pepoznatljivim vokalom Mike Muira. Po meni ovo je najkomplexniji album benda. More muzickih uticaja ...

 

1989 - Controlled by Hatred\Feel Like Shit - cudna izdanja, sa cudnom produkcijom .. sve je mnogo bucnije a vokal je u drugom planu ... ipak, meni se i ova ostvarenja mnogo svidjaju.

 

1990 - Lights, Cammera...Revolution - Smak sveta!!! Pesma You Can\t Bring Me Down postaje apsolutni megahit a bend dostize vrhunac slave i popularnosti. Uticaj thrash metala na ovom albumu je najjaci, sto ih dovodi na Clash Of the Titans turneju, sa Slayer, Megadeth i Testament ... ima genijalnih hitova, ali meni nije najbolji album. Bubnjeve je svirao De Grasso, koji je kasnije radio i sa Megadethom.

 

1992 - Art Of Rebellion - Sto se mene tice, pocetak kraja .. za mnoge je ovo dobar album, ali meni je dosadan ... odlicna balada Nobody Hears se izdvaja. U bendu vise nije svirao Rocky George, koji je bio na neki nachin dusha benda. Mike sa Robom radi u Infectious Grooves i sve nekako pocinje da se raspada ...Tu negde Rob odlazi da svira sa Ozzyjem .. kao i bubnjar faith No More...

 

Sledi Stil Cyco After All These Years , sa ponovo odradjenim stvarima sa prva dva albumam u novom fazonu, zatim Friends Anf family, Freedumb, Free Your Soul i F&F Pt.2 ... Mike Muir je imao i projekat Cyco Miko ... sve ovo mi je vuklo na neki preterani fanki ili sta vec .. skupio je nekoliko crnaca koji nisu mogli da nadomeste genijalnost Rockyja koji je svirao i u Cro Mags, Roba koji se zanimao sa Ozzyjem, De Grassa koji je bio bog zna gde ... ... Bend i dalje postoji, mislim da nesto rade , ali sto se mene tice od 1990 za mene su polumrtvi ...

 

 

 

 

Lights, Cammera, ... toliko od mene mada mislim da sam slicnu biografiju napisao i prosli put kad je tema bila tu negde icon_smile.gif

Edited by solicitor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni se zlatni period Suicidala zavrsio razlazom benda posle albuma Suicidal For Life (1994) posle je Mike okupljao neke desete ekipe i nisu mi losi ni oni kasniji albumi, imaju svojih momenata ali slazem se da je Rocky George bio jako mudo u bendu....

 

negde sam procitao da su i dalje aktivni.... ali nista nisu izdali od 2000-te (Free your soul & save my mind)...

 

sve u svemu odlican bend, slava im!

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni se zlatni period Suicidala zavrsio razlazom benda posle albuma Suicidal For Life (1994) posle je Mike okupljao neke desete ekipe i nisu mi losi ni oni kasniji albumi, imaju svojih momenata ali slazem se da je Rocky George bio jako mudo u bendu....

 

negde sam procitao da su i dalje aktivni.... ali nista nisu izdali od 2000-te (Free your soul & save my mind)...

 

sve u svemu odlican bend, slava im!

Upravo su izdali novi album,ne znam kako se zove ali je odlican.

Gitarista im jebe kevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гитариста им је увек јебао кеву, ако мислиш на оног црнца. Једном су га због тог јебања кеве умало избацили из бенда! icon_smile.gificon_smile.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како су кренули, тако и сад свирају. НС, мање или више. Само су ухватили треш талас кад је био популаран.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Suicadali su legende. Art Of Rebellion mi je najjači album. Tako zreo, dobra produkcija, muzički uradjen...savršenstvo! Oni su carevi i treba ih ceniti. Od rockyja, do cyka, do trujilla, do mike clarka do svih. Mnogo gotivan i pozitivan bend. Rocky je jedan od najjačih gitarista u metal i punku, tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Ја преферирам трешерскија издања овог бенда, посебно песму 'How Will I Laugh Tomorrow' и то ону верзију где пред крај има генијална солажа. Црња је мајстор!

Ако ме сећање добро служи, Electric Terror Child су на својој последњој свирци свирали 'You Can't Bring Me Down'. Волео бих да сам то чуо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...