Jump to content

Suicidal Tendencies


Avro

Recommended Posts

Baš me čudi da su Suicidal ovoliko čekali da reaguju na thrash revival. Bili su čak i u Get Thrashed kao jedan od najznačajnijih bendova iz onih vremena. Evo tek sad sa ovom novom pesmom pokazuju da su rešili da ponovo pređu na metalsku stranu i da uzmu nešto parica na konto trenutnih trendova. Očekivao sam to od njih mnogo ranije, ali izgelda da se ostarelo.

Oni su meni jedan od najboljih bendova (njihov zlatni period 86-90) ali činjenica je da su se vazda okretali kako vetar duva.

Počeli su kao punk/hardcore početkom 80tih kada je punk bio ultra popularan. Majk je tada izgledao kao da je u Pistolsima

Pa su se vrlo brzo prebacili na čist brzi hardcore jer je '83 to bilo in. Tada su krenuli i sa imidžom latino bandi jer je i to postalo in u LA.

Sredinom 80tih već prelaze na crossover, a zatim i na thrash, jer je hardcore/punk u to vreme puko a metal zavladao.

Početkom 90tih su se ubacili u alternativu a kroz infectious grooves i u fank/metal, a svi dobro znako koliko su grunge i RHCP bili tada popularni.

Krajem 90tih punk-rock postaje trend i ST ga naravno sviraju, a od 2000 ga kombinuju sa fankom i tako se razvlače do skora.

Ne znam šta su čekali do sada ail ova nova stvar ima malo trešerske gitare tako da evo njih opet na našu stranu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spot je ludilo a i stvar je skroz bolesna. Prvo onaj šizofrenični brrrllll brrrrlll bas i onda upada ona nemilosrdna thrash rifcina. Nenormalno! Meni njihov ubedljivo najbolji album taj treći GFC

 

Nažalost samo taj rif i vredi, mnogo bolje to rade Scatterbrain,hail to Ludichrist crew!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Suicidal Tendencies - No Mercy Fool! / The Suicidal Family (2010)

 

Features re-recorded tracks from Suicidal Tendencies' second album, "Join the Army", as well as tunes from the second full-length from No Mercy, Suicidal Tendencies' guitarist Mike Clark's speed metal band (which found Suicidal Tendencies vocalist Mike Muir on vocals) from 1986.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...