Jump to content

Pozorište


Recommended Posts

mnjeh, Leka je tu malo zapravo i smorio, gledah to prosle godine

 

Mene nije, jer je fenomenalno odglumio klinicku sliku psihoticne depresivne epizode, pa su i neke radnje bile upravo u toj svrsi, ali opet ja volim te tripove, zapazam takve detalje pa me nije moglo smoriti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Ok... upravo sam došla sa predstave Ana Karenjina u madlenianumu i mogu reći WTF?!

 

Avangardni, moderna drama fazon, nema nikakve veze sa onim vremenom iz knjige. Priča je obučena u ruho sadašnjice gde je totalni hit kada stefan (brat od ane), bude svestenik na vencanju i odjednom se pretvori u Antihrista i ostane u gaćama a u pozadini ide neki ruski hard core bend...

Kroz prdstavu se provlace muzika EKV-a, sto je lepo upakovano.

Matorci koji su ocekivali raskosnu scenu, su bili zateceni golotinjom, ljubakanjem i slicno... Kontam da su prvi redovi ublazili erektilnu disfunkciju a zene vaginalnu atrofiju menopauze, jerbo se bilo skidanja samo tako :haha:

U sustini preporucujem, svakako jedno neobicno iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao rozmerzholm (ibzen) u madjarskom pozoristu. nema bolje blek metal pozorisne voznje verujte mi na rec. norveska? check. duh? check. samoubistvo? check. unistavanje hriscanstva i svakog idealizma? check. referenca na severnjacku mitologiju/folklor? check. naturalisticka scenografija neveselog kolorita namestena za prosecan immortal spot? check. madjarski jezik? check. (nije norveski ali svakako prikladnije nego srpski) neoklasicna klavirska temica? check. sise? check.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

yum podrzava frljica

 

Frljić razljutio poljske konzervativce: Predstava prijavljena tužiteljstvu zbog - povrede vjerskih osjećaja

 

Nekoliko gradskih vijećnika i jedna parlamentarna zastupnica našli se uvrijeđeni nakon gledanja predstave na festivalu u gradu Bydgoszczu pa su podnijeli prijavu tužiteljstvu

RIJEKA Predstava »Naše nasilje i vaše nasilje« redatelja Olivera Frljića i dramaturga Marina Blaževića, prijavljena je poljskom tužiteljstvu zbog navodne povrede vjerskih osjećaja, kao i vrijeđanja poljskih nacionalnih simbola koji su se dogodili na festivalu u gradu Bydgoszczu. Prijavu tužiteljstvu podnijelo je nekoliko gradskih vijećnika i jedna parlamentarna zastupnica iz konzervativne vladajuće stranke Pravo i pravednost.

Kako je tim povodom za Poljski radio izjavila gradska vijećnica Grazyna Szabelska, gledajući Frljićevu predstavu osjetila se uvrijeđena: kao vjernica, Poljakinja i Europljanka. Vjerske i nacionalne osjećaje nekoliko gradskih vijećnika u Poljskoj povrijedila je najviše scena u kojoj naga žena glave pokrivene hidžabom iz spolovila izvlači poljsku zastavu; potom erotizirani ples uz melodiju »Tihe noći« i motiv Isusa Krista koji silazi s križa i siluje ženu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 7 months later...

Pomislim na glumacku patetiku i premirotinu

 

Narocito ako im zivot ne znace a muckaju svako malo tu frazu po ustima :D

 

Mada vidis, nije da "neam nista protiv", nije ni da imam, ali npr. u filmu ponasanje glumaca moze da bude vise necural jer imas ceo setting i ta sranja, u pozoristu nastup mora da bude over the top ("teatralan", je l'), da se ta emocija dobaci do 10. reda, jebiga

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...