Jump to content

Pozorište


Recommended Posts

Svaka cast za otvaranje ove teme!!

 

“Shine” nisam gledala jer sam iz pouzdanih izvora saznala da je sranje, a sranja zaobilazim.

Ono sto ja mogu da vam preporucim da gledate (od sledece sezone, posto je sada vec kraj):

“Zlatno runo” (vracamo se malo u burnu proslost), “Vinsent” (za sve neshvacene umetnike i mizantrope) i “Lepotica Linejna” (nisam sigurna da li su je izbacili sa repertoara, no, anyway, radi se o zivotu devojke (srednjih godina) u irskoj provinciji) pod obavezno, a ako volite usrane komedije obavezno gledajte “Chikashke perverzije” ili “Amerika (drugi deo)”… Bila je jos jedna doyayna predstava u “Ateljeu” pod nazivom “Turneja” sa fenomenalnim momentima, ali ni za to nisam sigurna da li se jos uvek daje. “Virus” je takodje ok, ali nista posebno. ZAOBILAZITE PREDSTAVE U “K.P.G.T.-u”!! icon_da.gif U “Narodnom” se daje jedna mnogo dobra predstava, ali ne mogu da se setim naziva… Recicu vam kad pogledam neki od starijih programa/repertoara.

Inace, svi koji tvrde da su im karte “skupe” znaci da ne cene umetnost i da bi te pare pre dali za opijanje ili izlazak na neko jadno mesto. Takvi i ne treba da idu u pozoriste…

Pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Virus" se jos daje icon_surprised.gif edukativno (to se zove angazovana predstava) ali ne preterano umetnichki. (kao i svojevremeno hit Beogradskog dramskog "Cipele od kengurove koze" sa slicnom tematikom, na koji su se przile klinke samo zbog Danijela Sicha u glavnoj ulozi)

ej, vidim da neko ide u KPGT icon_surprised.gif sta li Ljubisha tamo sada kuva icon_smile.gif pre nekoliko godina sam odgledala ceo repertoar i bilo je icon_uhoh.gif

mada sam u medjuvremenu nauchila nesto iz teorije pozorishta, knjizevnosti i umetnosti uopshte pa sam kao skapirala shta je hteo da kaze, i sa te strane sproveo je koncept dosledno, ali i dalje tvrdim da je ono skroz negledljivo iako ima smisla. dakle, ima li sta novo tamo?

prosla sezona... hm... pa zapamticu je samo po smrti Mucija Drashkica no.gif, i Jagosevoj predstavi Dom Bernarde Albe (jel gledao neko? kakvi su utisci? do sad sam cula jako oprechne komentare, a ja sam neodredjeno-fascinirana)

problem je sto retko gledam 'zavrsene' predstave, obichno prisustvujem probama, tako da mi izmakne kako predstava na kraju izgleda i kakav joj je prijem kod publike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudo niko ne pominje klasicne predstave...? (klasicne, ne anticke icon_mrgreen.gif)

Najvise mrzim kad cujem neku 'zvaku' tipa: "Jao, ma to je prevazidjeno! icon_rolleyes.gif" od ljudi koji nisu ni odgledali te "prevazidjene" predstave. I na koju su ih foru samo prevazisli? icon_smile.gificon_rolleyes.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ne znam da li je josh nekom dosadna prestava " Prokleta avlija"...Meni je bila takav smor, da je to nevidjeno...Shta znam, ja sam poklonik komedija, i nekih prestava u kojim aimam chemu da se nasmejem...BTW, moj drug nabavlja karte za pozorishte po neshto pristupachnijoj ceni...pa ako nekom treba, bacacu spisak prestava koje imaju za naredne mesece na ovu temu, chisto da budete obaveshteni...

 

 

Shto se tiche ulaska za dz, obavezno probajte, ja tako idem, sedela na stepenicama ili ne uvek je dozivljaj.

 

POZDRAV!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudo niko ne pominje klasicne predstave...? (klasicne, ne anticke icon_mrgreen.gif)

Najvise mrzim kad cujem neku 'zvaku' tipa: "Jao, ma to je prevazidjeno! rolleyes.gif" od ljudi koji nisu ni odgledali te "prevazidjene" predstave. I na koju su ih foru samo prevazisli? icon_smile.gifrolleyes.gifwallbash.gif

klasicne icon_confused.gif sta pod time podrazumevas icon_confused.gif

ili mislis na klasicisticke tj Molijera icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema zezanja sa filolozima ph34r.gif

elem, radio je pokojni Muci Drashkic "Mletachkog trgovca"(FDU, scena Mata Miloshevic) pre dve godine i prosle sezone je izasao njegov "Gradjanin plemic"(Atelje)...imas i Zigonovu postavku Cehovljevog "Galeba" u Narodnom (jeste da Cehov nije 'klasik" ali je predstava radjena na neki nachin koji ti valjda podrazumevash pod tim nazivom)... dalje igran je i "Pigmalion", "Kir Janja"... ali to je bilo dosta davno.

'posavremenjavanja' su dosta popularna (cak i na prijemnom za FDU icon_uhoh.gif ), ali mislim da retko mogu da ispadnu dobro. tako sam dobila histericni napad gledajuci Vujuckinog "Hamleta" i "Fausta" Mire Erceg icon_mrtav.gifwallbash.gifviolent.gif . za ono sranje treba da budu tuzene i da... da... budu nekako jaaaako surovo kaznjene! svetogrdje! wallbash.gif

Edited by Ater Angelus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, svi 'zeldi' su videli te 'posavremenjivane' (icon_smile.giflaugh.gif) verzije Hamleta i Fausta. Ako se ne varam, to su verzije u kojima je izmedju ostalog tehno... icon_surprised.gif

o, da. moja ortakinja je imala puno muka sa mnom kada sam dobila histerichni napad posle rechenice " VOLITE LI TEHNO, FAUSTE" icon_mad.gifviolent.gif

opet ludim od toga wallbash.gif

u Hamletu... hm... pa nije prenaglaseno to sa muzikom, ali taj izbor glumaca, ta potpuna rascepljnost koncepcije, ti skokovi iz jednog koncepta u drugi wallbash.gif pa opsti kalambur koji je napravljen icon_mad.gif uzas. Hamlet koji je cist psihopata, Klaudije fensi-baja, Gertruda debela punjena ptica i Ofelija ( icon_mad.gif ) uduvana maloumna glupacha (koja za vreme predstave razmislja" jao, pa ja glumim u Narodnom pozorishtu, pa ovi svi me gledaju, ja sam umetnica, mora da sam faca")i naravno Laert- "vid'te sto sam baja, svi me se sigurno secate sa reklama i iz jeftinih domacih serija"

kako je meni bilo muka icon_mrtav.gif

ja sam cak htela da radim (delimichno) osavremenjenog Hamleta za prijemni... ali kad sam ono videla, zgadio mi se zivot

Edited by Ater Angelus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se da sto vishe idem, ali bedak su uvek karte koje su cesto MEGA skupe... A i bedak je sto je sada, kada imam vremena do besvesti, kraj sezone... Za sledecu sezonu sebi sam postavila zadatak da konacno uspem da odgledam ''Shopping & Fucking''.....

 

A inace(ne znam da li se to moze uglaviti u ovu temu), mnogo volim da slusam i gledam opere....To je svima smor, a meni je bash to mega......

Samo da uhvatim nekad ''Karmen'' vec jednom..... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako... cak mozemo da diskutujemo i kako je "do jaja" musika u "Faustu" icon_uhoh.gif

Inace neki moj ukus.. pa sad najvise mi se dopada balet (sva ona fenomenalna igra pokretima sa fantasticnom muzikom... mmm nista bolje za uzivanje/odmaranje), zatim opere nisu lose kao ni ostale predstave. Inace bas bih volela da vidim profesionalce (moju dragu icon_wink.gif ) na delu... hehehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema zezanja sa filolozima ph34r.gif

elem, radio je pokojni Muci Drashkic "Mletachkog trgovca"(FDU, scena Mata Miloshevic) pre dve godine i prosle sezone je izasao njegov "Gradjanin plemic"(Atelje)...imas i Zigonovu postavku Cehovljevog "Galeba" u Narodnom (jeste da Cehov nije 'klasik" ali je predstava radjena na neki nachin koji ti valjda podrazumevash pod tim nazivom)... dalje igran je i "Pigmalion", "Kir Janja"... ali to je bilo dosta davno.

'posavremenjavanja' su dosta popularna (cak i na prijemnom za FDU icon_uhoh.gif ), ali mislim da retko mogu da ispadnu dobro. tako sam dobila histericni napad gledajuci Vujuckinog "Hamleta" i "Fausta" Mire Erceg icon_mrtav.gifwallbash.gifviolent.gif . za ono sranje treba da budu tuzene i da... da... budu nekako jaaaako surovo kaznjene! svetogrdje! wallbash.gif

sve te shto si abrojala/o su sranje a Gradjanin Plemic je neshto najgore shto sam gledao od pochetka do kraja (Vincent Price-a nisam gledao celog; izashao sam 10 min pre kraja)... a zashto sam ostao onda? jer sam sedeo u prvom redu u sredini (dobio pozivnicu, i sve regularno, od ateljea) a Tanja Bosjkovic se klanjala, onako pijana svaka tri minuta... pa shta, pitate vi... pa nishta, samo da napomenem da je imala dekolte do pupka, a dude su joj josh uvek za anale... isprsila se jedno 10 puta, 'teo sam da se skljokam sa stolice... pa josh kad je pala na ledja i digla none u vis... OOOOHHH MERCY!

 

Shljivik u narodnom nije losh... tj. kako ide ka kraju sve je bolji, ali je i ova predstava bez veze, ali u poredjenju sa ovima koje si nabrojala/o je kudikamo bolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za otvaranje ove teme!!

 

“Shine” nisam gledala jer sam iz pouzdanih izvora saznala da je sranje, a sranja zaobilazim.

Ono sto ja mogu da vam preporucim da gledate (od sledece sezone, posto je sada vec kraj):

“Zlatno runo” (vracamo se malo u burnu proslost), “Vinsent” (za sve neshvacene umetnike i mizantrope) i “Lepotica Linejna” (nisam sigurna da li su je izbacili sa repertoara, no, anyway, radi se o zivotu devojke (srednjih godina) u irskoj provinciji) pod obavezno, a ako volite usrane komedije obavezno gledajte “Chikashke perverzije” ili “Amerika (drugi deo)”… Bila je jos jedna doyayna predstava u “Ateljeu” pod nazivom “Turneja” sa fenomenalnim momentima, ali ni za to nisam sigurna da li se jos uvek daje. “Virus” je takodje ok, ali nista posebno. ZAOBILAZITE PREDSTAVE U “K.P.G.T.-u”!! icon_da.gif U “Narodnom” se daje jedna mnogo dobra predstava, ali ne mogu da se setim naziva… Recicu vam kad pogledam neki od starijih programa/repertoara.

Inace, svi koji tvrde da su im karte “skupe” znaci da ne cene umetnost i da bi te pare pre dali za opijanje ili izlazak na neko jadno mesto. Takvi i ne treba da idu u pozoriste…

Pozdrav!

zlatno runo je dosadno na kvadrat...

to je tekst za chitanje a ne za scenu... ili jeste za scenu ali bi u publici trebalo da sede samo ljudi koji su tekst vec chitali... zashto? jer je tekst filozofski i simbolichki, a ne dramatichan... da bi skrenuo paznju na to, tj. da bih gledaocu telefoniraod da je tekst taj koji nosi sve, reditelj je scenu ogolio, a dugalicu je dao da se obraca direktno publici... nema chetvrtog zida i samim tim iluzija pozorishta je manja... u nekim trenucima sve lichi na prosto chitanje teksta... ne volim tekst, ne volim predstavu... rezija je djubre, predstava je dosadna...

ako mislish na Ko se plashi Vinsenta Prajsa, e to je tek djubre... da si me pitala/o koju predstavu ne bi trebalo da gledash rekao bih Vinsent Price... obrukao je legendu i jednog od mojih omiljenih glumaca... tip koji je pisao je zavrshio neshto na filoloshkom, a na fdu nije primljen gomilu puta...zashto? jer nema veze s mozgom... reditelj je interesantan lik, ali ne i reditelj...

Chikashke perverzije sluze svrsi i zato ih vodim kao OK izvedbu...

Amerika... bem li ga...

sa Srbljanovickom sam se u vishe navrata svadjao iliti dolazio u konflikte tako da o njenim predstavama ne mogu objektivno da govorim, ali i ona takodje, kao i vecina nashih danashnjih pisaca, fura trend koji je u svetu mrtav, dodajuci mu nash mentalitet koji ona sama ne poznaje bash najbolje jer mnogo vishe voli da gleda na sebe kao na gradjanina sveta il kako vec...

KPGT je prso josh pre 15-ak godina kad se tu ubacila politika, mada je Ljubisha, po priznanju dosta "umnih" i matorih ljudi, bio prilichno dobar reditelj u svoje vreme...

tu Linejnu nijesam gledo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Virus" se jos daje icon_surprised.gif edukativno (to se zove angazovana predstava) ali ne preterano umetnichki. (kao i svojevremeno hit Beogradskog dramskog "Cipele od kengurove koze" sa slicnom tematikom, na koji su se przile klinke samo zbog Danijela Sicha u glavnoj ulozi)

ej, vidim da neko ide u KPGT icon_surprised.gif sta li Ljubisha tamo sada kuva icon_smile.gif pre nekoliko godina sam odgledala ceo repertoar i bilo je icon_uhoh.gif

mada sam u medjuvremenu nauchila nesto iz teorije pozorishta, knjizevnosti i umetnosti uopshte pa sam kao skapirala shta je hteo da kaze, i sa te strane sproveo je koncept dosledno, ali i dalje tvrdim da je ono skroz negledljivo iako ima smisla. dakle, ima li sta novo tamo?

prosla sezona... hm... pa zapamticu je samo po smrti Mucija Drashkica no.gif, i Jagosevoj predstavi Dom Bernarde Albe (jel gledao neko? kakvi su utisci? do sad sam cula jako oprechne komentare, a ja sam neodredjeno-fascinirana)

problem je sto retko gledam 'zavrsene' predstave, obichno prisustvujem probama, tako da mi izmakne kako predstava na kraju izgleda i kakav joj je prijem kod publike

dom albe mi se ne svidja...

tekst je ok ali rezijski je nagazena od pochetka do kraja... nema mi ni neke kulminacije i tako... nema mi tu nekog bitnog smisla... uzo tekst, nije nashao nishta u njemu za shta bi se vezao al teo da ga rezira i da bi bilo interesantno nagazio ga od pochetka do kraja... bem li ga...

ona Vladica il kako se vec zove me smara kako god okrenesh... uvek se razmashe i bljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ne, ne, ne, ne, ne, decko!!" Mislila sam na predstavu Vinsent (Van Gogh) u BG dramskom... Predstava je S A V R S E N A, no ostao je nerazjasnjen momenat njegovog "kvrca u glavi", sto ostavlja gledaocu vise mogucnosti za zakljucak. Istoimenu koju si krstio "sranjem" nisam gledala (a i cini mi se da necu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ne, ne, ne, ne, ne, decko!!" Mislila sam na predstavu Vinsent (Van Gogh) u BG dramskom... Predstava je S A V R S E N A, no ostao je nerazjasnjen momenat njegovog "kvrca u glavi", sto ostavlja gledaocu vise mogucnosti za zakljucak. Istoimenu koju si krstio "sranjem" nisam gledala (a i cini mi se da necu).

ma ni ta predstava nije neshto...

rasha mi je frend ali je malo prolupao...

anja susha je slatka ko dusha...

jedno vreme sam se palio na nju kao som... ona svojposao odradi kao lav... najbolje radove njene ipak vezujem za Torpedo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve te shto si abrojala/o su sranje a Gradjanin Plemic je neshto najgore shto sam gledao od pochetka do kraja (Vincent Price-a nisam gledao celog; izashao sam 10 min pre kraja)... a zashto sam ostao onda? jer sam sedeo u prvom redu u sredini (dobio pozivnicu, i sve regularno, od ateljea) a Tanja Bosjkovic se klanjala, onako pijana svaka tri minuta... pa shta, pitate vi... pa nishta, samo da napomenem da je imala dekolte do pupka, a dude su joj josh uvek za anale... isprsila se jedno 10 puta, 'teo sam da se skljokam sa stolice... pa josh kad je pala na ledja i digla none u vis... OOOOHHH MERCY!

 

Shljivik u narodnom nije losh... tj. kako ide ka kraju sve je bolji, ali je i ova predstava bez veze, ali u poredjenju sa ovima koje si nabrojala/o je kudikamo bolja...

vid' 'vako. nije ni da se meni dopalo, ali bar nije osavremenjavana i nisu ubacivane neke ultra-mega-nove-budz-'savremene pozorisne tendencije' pukeface.gif Tanja Boshkovic je meni uvek degutantna, a i ostatak glumachke ekipe je vec izlizan. meni je predstava ok sto se rezije tice (u glavnom sa te strane i posmatram bilo koju predstavu)

sto se tice Vincent-a Price-a, text je icon_rolleyes.gif radnja wallbash.gif a gluma icon_mrtav.gif (do dushe, ja sam bila na premijeri, mozda su se posle malo uhodali mada ne verujem).

Dom Bernarde Albe me je odusevio scenografijom. vizuelno je mnogo jaka predstava. ostavlja utisak. e sad, sto po samoj scenografiji i uopste atmosferi ne mozes nikako da skontas da se radnja desava u Spaniji sve do polovine predstave i sto je sve nekako izvucheno iz kontexta... to je stvar za diskutovanje. i onaj nesrecni konj koji se onako nemotivisano pojavljuje... ali ima odlicnih rediteljskih resenja (perje, ono kamenje koje pada, ona klupica koja se podize, ljuljanje na kanapu...) kazem sa jedne strane predstava je odlicna, sa druge je promasena nacisto

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...