Jump to content

Necrophagist


Mr.Torture

Recommended Posts

Pazi, Muhamed pravi pesme tako st tabuje celu pesmu u guitar pro-u/power tabu i da je ostalima iz benda da nauce. Mislim da vec ima njegovih tabova na netu. Ta knjiga je samo stampana verzija tih tabova. Ima tabova na netu od likovi koji su ukucali ceo tab prema toj knjizi, jer su je kupili. Mada, potrazicu je.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necrophagist je jedini death bend koji mi se dopao pored Death-a, benda koji je za 15 koplja iznad svih "death metal" bendica. Canibal Corpse prema njima izgledaju kao jadna decica u nastupu frustracije. Epitaph stvarno ne prestaje da bude fenomenalan ma koliko ga slusao.

 

Tek sam sad video,pa se izvinjavam sto dizem iz mrtvih raspravu :bigblue:

Bez uvrede brate-seres na eks...

Na stranu to sto je Necrophagist ipak odlican bend :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja bih bas obrnuto rekao.

 

Po cemu je jedan Cannibal Corpse bolji, kvalitetniji bend od Necrophagista? N. je 18 puta brutalniji od vrece bednjkavih govana - C.C. Da ne spominjem nivo tehnikalije u svirci. Ali ipak hocu. Toliko su genijalniji, kompleksniji, precizniji, umesniiji da je to kao poredjenje nekog splacinastog punk gitariste ("gitariste") koji jadnjikavo prducka i stenje za svojim instrumentom, sa nekim fusion Bog-muzicarem, Tony MacAlpinom, na primer. Gde C.C. predstavlja ono prvo, naravno.

 

 

Onset of Putrefaction.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu je jedan Cannibal Corpse bolji, kvalitetniji bend od Necrophagista?

 

Pogledaj malo video Monolith Of Death i vidi kako lose svira svoj bas cika koji se zove Alex Webster

Izmedju ostalog :)

A tek kakve vokale izvlaci Fisher bolje da ne pominjem-ono iz Necrophagista deluje kao obicno prduckanje u pordjenju sa tim-da upotrebim tvoj izraz :razz:

U poverenju-i ti seres mnogo :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto odmah se nadjose ljudi prozvanim a i ja sam sam rekao gore da je Necro odlican :rolleyes:

Ali da je(meni licno)bolji od Kanibala-e to vec malo sutra :)

To sto se nekom svidja vise Necrophagist od Kanibala nije razlog da taj isti(nestrucno :evotigana: )sere po potnjim...

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex Webster is recognised as an exceptional bassist in death metal and the metal genre in general. He can play at exceptionally fast speeds, and does a signature 3-finger walk (a "galloping" finger motion). He revealed in a making-of DVD for The Wretched Spawn, where he initially started playing guitar but changed to bass because he felt he could master the instrument more quickly. He also plays without using a pick, as well as usually using no distortion effect, which is uncommon in death metal bassists.

 

Besides playing bass, Alex has also contributed to lyric and music writing on many occasions for the band, some examples being "Fucked With A Knife," "Puncture Wound Massacre," "I Will Kill You," "Devoured by Vermin," "Unleashing The Bloodthristy" and "Murder Worship" to name a few.

 

 

 

 

The soloing style of Muhammed Suicmez is influenced in a large part by Malmsteen and his neo-classical style.

 

 

Dva najveca aduta oba benda, to je shto se tiche kvaliteta.

 

A shto se tiche dopadljivosti, o ukusima se ne treba raspravljati.

 

A shto se vokala tiche, fisher bi pojeo mohammeda za doruchak.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne mora biti tacno. Genralno, Necrophagist koristi par skala i dosta sweepa. Naravno, sve to jako precizno sviraju, ali to ne znaci da su losi ili odlicni muzicari, vec tehnicari. Fora je sto nisu bas toliko svestrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate uzmi u obzir da je jedno tehnical a drugo ne, i da muhamed jebeno peva u isto vreme dok svira! Ono shto on radi jako malo ljudi mozhe... Po mom mishljenju necrophagisti su generalno mnogo bolji muzichari, e sad kome se shta svidja...
Zavisi shta podrazumijevash pod "Muzichari", jer je po meni Webster mnogo bolji tehnichar od Mohammeda...a sama chinjenica da u kreiranju pjesama uchestvuje samo Mohammed ti dovoljno govori o sastavu necrophagista, izuzev bubnjara, Marco Minnemman-a koji jebe keve.

Obrati paznju dok gledash neki live od Necrophagista kojim intenzitetom Mohammed svira dok pjeva u odnosu na sviranje dok ne pjeva.

 

Pat O'Brien je napisao jebeno dobre pjesme za CC, Rob Barret je napisao jednu Stripped, Raped and Strangled a da pomenem da je bio lead gitarista za Malevolent Creation na njihovom ponajboljem albumu "Retribution".

 

Webster moze da odradi na vratu shta mohammedov basista radi sa 100 muka...

 

shto se tiche duzeg navikavanja na muzichki stil, kad neshto dugo slushash, naviknesh se.

 

Necrophagist je brz, tehnichki perfektni riffovi, vokal solidan, ali fali sluh...Mohammed pravi muziku za sebe, teshko je u to uci ukoliko stvarno ne potroshish =/= sati na slushanje a Corpsi ostavljaju jasne poruke uvijek, nikad se nisu prodali i uprkos tome su prodali najvishe albuma i stavljeni u rang sa Iron Maidenom i Metallicom od stane miliona metal fanova,

In a survey made by a magazine "Metal Hammer" in 2007, Cannibal Corpse was named as one of the biggest heavy metal bands of all time along with Metallica, Iron Maiden and others.

 

ps. alexi pjeva i svira istovremeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi shta podrazumijevash pod "Muzichari", jer je po meni Webster mnogo bolji tehnichar od Mohammeda...a sama chinjenica da u kreiranju pjesama uchestvuje samo Mohammed ti dovoljno govori o sastavu necrophagista, izuzev bubnjara, Marco Minnemman-a koji jebe keve.

Obrati paznju dok gledash neki live od Necrophagista kojim intenzitetom Mohammed svira dok pjeva u odnosu na sviranje dok ne pjeva.

 

Pat O'Brien je napisao jebeno dobre pjesme za CC, Rob Barret je napisao jednu Stripped, Raped and Strangled a da pomenem da je bio lead gitarista za Malevolent Creation na njihovom ponajboljem albumu "Retribution".

 

Webster moze da odradi na vratu shta mohammedov basista radi sa 100 muka...

 

shto se tiche duzeg navikavanja na muzichki stil, kad neshto dugo slushash, naviknesh se.

 

Necrophagist je brz, tehnichki perfektni riffovi, vokal solidan, ali fali sluh...Mohammed pravi muziku za sebe, teshko je u to uci ukoliko stvarno ne potroshish =/= sati na slushanje a Corpsi ostavljaju jasne poruke uvijek, nikad se nisu prodali i uprkos tome su prodali najvishe albuma i stavljeni u rang sa Iron Maidenom i Metallicom od stane miliona metal fanova,

 

ps. alexi pjeva i svira istovremeno :)

 

Pokushavam da kazhem da mi je CC bio dobar i pre par godina ali to je to, polako me prolazi, dok je necrophagist bend koji mi svakim sledecim slushanjem postaje sve bolji!

 

Imam 2 live: Foul Body Autopsy i na njemu bogami intezitet sviranja muhamedovog ostaje ne promenjen, on svira jebeni sweep dok peva! Ne mozhe se uporedjivati sa Alexijem i ti to znash... (ili bi bar trebalo)

 

Drugi live imam Extreme Unction gde se da primetiti da njihov basista nije za podceniti. Na ovom koncertu svira shestozhichani bas, ne znam inache...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prochitao sam svoje postove i ne znam kako si to zakljuchio. Mozhda jedino kod ovog dela kad sam rekao da svira shestozhichani bas, a to sam rekao jer se ne razumem previshe u poteze koje izvodi sa basOm pa sam samo napomenuo ovo shto znam... A kad sam rekao da svira sweep dok peva to sam rekao jer je ovaj Ukyu rekao da ne svira istim intezitetom dok peva..

 

U svakom sluchaju, oni dobro zvuche, odlichno su usvirani, tehnichki mnogo dobro podkovani i josh mi se svidja to shto rade... Ne mogu ni imati vishe argumentata od ovoga, ukusi se razlikuju jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, tebi su argumenti koliko je neki bend dobar tehnicka sposobnost njegovih clanova? Idi u cirkus kad ti vrne u grad, videces stoputa veca "cuda" ;)
to je bio odgovor na "Necrophagist su bolji muzichari od CC-a" a ne koliko je CC dobar.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prochitao sam svoje postove i ne znam kako si to zakljuchio. Mozhda jedino kod ovog dela kad sam rekao da svira shestozhichani bas, a to sam rekao jer se ne razumem previshe u poteze koje izvodi sa basOm pa sam samo napomenuo ovo shto znam... A kad sam rekao da svira sweep dok peva to sam rekao jer je ovaj Ukyu rekao da ne svira istim intezitetom dok peva..

 

U svakom sluchaju, oni dobro zvuche, odlichno su usvirani, tehnichki mnogo dobro podkovani i josh mi se svidja to shto rade... Ne mogu ni imati vishe argumentata od ovoga, ukusi se razlikuju jbg...

Moguce da smo gledali razlichite live-ove ali sam 100% siguran da ne svira istim intenzitetom dok pjeva, moguce to za sweep mada kad to radish nekih 15tak godina moguce da nauchish par pokreta dok pjevash i svirash simultano. A da li je taj sweep koji si vidio zahtjevan kao solo na Epithaph-u ili Advanced Corpse Tumoru?

 

Poenta sve ove moje priche je da ne mozesh retji da je Necrophagist bolje tehnichki potkovan od Necrophagista niti da su bolji muzichari jer pod muzicharem se podrazumjeva kreativnost i sluh a tehnichki Necrophagist nemaju shta teze da sviraju od onoga shto su vec napravili dok Corpsi bi imali shta da pokazu a to shto ne prave tehnichki komplikovane pjesme ne znachi ama bash nishta.

 

Nemoj me shvatiti pogreshno, ja volim Necrophagist ali jednostavno ne mogu da prihvatim da su bolji od CC-a jer to nisu.

 

Pozdrav :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh ja znam kako se te stvari sviraju, narochito Foul Body Autopsy, imam gp tab, pokushavam i sam da skinem pesmu i gledao sam klip od jednog lika na youtube-tu kako se svira. Zatim sam odgledao taj live i video tachno shta muhamed svira...to je to jbg...mrzi me sad da trazhim link...

 

Ne znam, meni kao gitaristi vokal ne igra preveliku ulogu a kako mi se chini na kill-u je previshe stavljen u prvi plan, od CC-a ima samo par rifova koji mi se svidjaju, i njihova najbolja pesma mi je i dalje Hammer Smashed Face... U njihovim pesmama ima premalo melodije a previshe texta...

 

Nemoj ni ti mene shvatiti pogreshno, ja volim CC ali jednostavno ne mogu da prihvatim da su bolji od Necrophagista, jedino da su poznatiji i veci bend koji ima vishe albuma i vishe fanova jer su ameri...

 

 

ajd evo da ne ispadnem lenj...samo da dokazhem da bar nije upitno dal su bolji tehnichari...tj muhamed

 

Skinuti FBA : http://www.youtube.com/watch?v=Nok2WI9fKxw

 

Muhamed i FBA: http://www.youtube.com/watch?v=q2UGOqTl3vE

 

 

e da, ako nisi primetio i moj sign je iz Death Walking Terror :)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE meshajte babe i zabe u prostijoj muzici ima vishe prostora za energiju,vibe,rechi u nekoj kompleksnoj pa i previshe kompleksnoj ostaje jedina svrha da bude kompleksna jer slushaoc nema vremena da cuje nista izmedju sve najbolje oba benda su zakon\m/

 

Ipak su Kanibali malo veci zakon :rolleyes::bigblue:

Jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...