Jump to content

Kerber


...

Recommended Posts

Ma nebitno je totalno da li se covek pomerao na sceni ili ne,vec je bitno to sto,kako rece RNA,nije mogao bas da odsvira tacno sve tonove i sve je usporavao u nekim delovima ritam sviravsi manje tonova nego sto inace treba ...

Zanimljivo je bilo da, dokle god smo ja i brat Lakic stajali ispred bine, on je masio tonove, ispadao iz ritma u solazama i sl. Kako bismo seli, on bi tako poceo dobro da svira. Mi ponovo dodjemo pred binu, on opet brlja. Ovo je ziva isitina, pitajte Apeirona. Mora da smo mi imali nek uticaj na njega. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zanimljivo je bilo da, dokle god smo ja i brat Lakic stajali ispred bine, on je masio tonove, ispadao iz ritma u solazama i sl. Kako bismo seli, on bi tako poceo dobro da svira. Mi ponovo dodjemo pred binu, on opet brlja. Ovo je ziva isitina, pitajte Apeirona. Mora da smo mi imali nek uticaj na njega. icon_wink.gif

Ej, ne bi verovao, ali upravo sam se setio tog koncerta, i nas dvojice u prvom redu!!! Slusam Kerber (Poslednja) pa mi pade na pamet...

 

Bili smo jaki tada, od onoliko muzicara u backstageu, tek nas par je ispostovalo ove legende... eto gde nam scena ode icon_wink.gif

 

Haha, a ovo jeste istina za gitaristu. Uz to, imao je nekakav tanak zvuk, dok su svi ostali bendovi tu zvucali zesce nego inace (357 k'o pravi metalci npr.!), ali opet je to bio fin koncert...

 

Ova tezga varijanta Gale i Najda, to sam gledao masu puta, ali ne svidja mi se bas. Reunion je bio prava stvar, i lepo da se prisustvovalo tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih, pa ko su dva najveca fana Kerbera? icon_da.gif

Nego, ja sam poslednjih nekoliko dana vrteo dosta njihove pesme, 'Nikad ponovo', 'Poslednju', 'Jos samo ovu noc mi daj' i gomilu drugih... Malo sam bio ukljucio 'shuffle'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoc sam bio na onoj Gale+Najda tezga koncertu, i odusevio sam se repertoarom! Prvo, nije bila u pitanju unplugged/dve akusticne gitare varijanta, vec kompletan bend, a pesme su se kretale kroz Kerber repertoar (70%) i Smak (30%) uz jednu dve van toga.

 

Bubnjar udara duplu bas pedalu, Igraj Sad i Ratne Igre zvucale su bas onako heavy metalski, cvrst zvuk...

 

Osim toga, vecina hitova je odsvirana (dobro, nije bilo Poslednje i Hajde da se Volimo), super nastup.

Klub preeeeepun, nekakva godisnjica masinskog faxa, a posle muzika jos jaca (Skid Row - Youth Gone Wild, Europe - Rock the Night, Judas Priest, SMF...).

 

Bilo je duha, plus pivo prejeftino (oko 40din).

 

Pitao sam Galeta sta ce sa Kerberom biti dalje i planira li se raditi, kaze da ce se svirati samo veci koncerti (poput Zajecarske gitarijade), a nisam ga bas shvatio hoce li snimati novi album ili ne...

 

Ali, Kerber rules, sta god radili :rockdevil:

 

EDIT: Sviraju i veceras ponovo! Drugi klub, ali isti repertoar. Odoh pustiti suzu again :)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj jedini put kad sam ih gledao mislio sam da ce biti kompletan bend, kad trt. Sad, kako pogoditi kad je kompletan nastup, a kad unpljugd verzija?

Rizikuj, vredi!

 

Uvek mozes otici :bigblue:

 

p.s. Morao sam pohvaliti bubnjara da je odlicno odradio posao, i da je dupla bas pedala pravo resenje, a covek mi odgovori: "samo Dave Lombardo"! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stvarno ste mogli da javite ovde,ako ste vec znali za tu svirku...Cini mi se da to niko nije nesto posebno najavljivao(uvek imaju neki plakati,bar)...

Pesmu "Poslednja" cesto pevaju,"Hajde da se volimo" i ne bas,a "Igraj sad"nisu nikad ni svirali(cini mi se)tako da mi je bas krivo...Jesu svirali "Sanjam"?Ja sam pitala jednom Galeta za tu pesmu na sta mi je on odgovorio da ne mogu bas sve pesme da sviraju zbog klavijatura i da ne veruje da ce to svirati u nekoj obradi(bez klavijatura),pa me bas cudi sto su svirali te pesme...

 

 

Sl.put javite ovde!!!

Edited by Jelena '91.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ja cu da javim, ali kad koncert bude u BGu, posto su ova dva o kojima se govori bila u BL, a ne u BG :bigblue:

 

Sanjam nisu svirali... odlicna pesma. Igraj sad je i mene iznenadila, ali to je bilo to.

 

I da, zvuk je mnogo cvrsci i cak vise metalski orjentisan, nego sto je to zvucalo u Zajecaru na gitarijadi na nastupu u originalnoj postavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,dobro je onda...Ja sam mislila da je bilo kod nas,a propustila sam i onu svirku u Dangubi,pa mi se sad bas slusaju...

Javi obavezno!

Odlicna je pesma Sanjam,ali na zalost jos mnogo takvih pesama ne sviraju...

A ti pokusaj da se setis sta ti je tacno rekao Gale za novi album :bigblue: ...On je taj album najavio jos u Festu davno,ja mislim...trebalo bi da snimaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti pokusaj da se setis sta ti je tacno rekao Gale za novi album :bigblue: ...On je taj album najavio jos u Festu davno,ja mislim...trebalo bi da snimaju...

Ne bi verovala, ali opet sam ga isto pitao, i opet mi je zbrzao i zapetljao odgovor :bigblue: Kaze da ce da rade velike koncerte, da NS unplugged nece da objavljuju na DVDu zato sto ce ga pirati pokupiti, i da imaju snimak sa neke godisnjice ne secam se tacno odakle, ali da je ekstra ispao video snimak. Kaze da ce imati raznorazne goste u buducnosti, ali nije precizirao za album nista, sve se nekako svodilo na price o koncertima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanjam nisu svirali... odlicna pesma. Igraj sad je i mene iznenadila, ali to je bilo to.

 

I da, zvuk je mnogo cvrsci i cak vise metalski orjentisan, nego sto je to zvucalo u Zajecaru na gitarijadi na nastupu u originalnoj postavi...

Jos metalskiji? Pa, na Gitarijadi je bio jebacki zvuk na 'Igraj sad', ponajvise zbog bubnjeva. Mozda je sada dodata i adekvatna gitara, jer ono treba rokati i zavijati zice u uvodima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos metalskiji? Pa, na Gitarijadi je bio jebacki zvuk na 'Igraj sad', ponajvise zbog bubnjeva. Mozda je sada dodata i adekvatna gitara, jer ono treba rokati i zavijati zice u uvodima.

Да, управо то. Гитара је јебено звучала, поштена дисторзија. То ми је у принципу једино сметало у Зајечару, што је гитара била нешто блажа... да је била као код 357, какав би то хеви метал био ;)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime more?

Cenis, Laki, da bi im onakav zvuk gitara pristajao? Prejako bi bilo ono na njihovu svirku.

:da:

 

Kad vidis ovu tezga varijantu i Najdin zvuk gitare, bice ti jasno. Naravno, vise distorzije u pesmama gde mogu da legnu, Igraj Sad, Hajde da se Volimo i sl. Ko se uopste bunio protiv onog heavy bubnjara kad udara double pedalu... Sa druge strane, balade su balade ;)

 

Ma dobro, nije to ni toliko bitno, dobro zvuci i tako i ovako, ti hitovi su za sva vremena i za sve izvedbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko se nije bunio protivu bubnjara.

Ne mislim na nastup na gitarijadi, vec na ove dve svirke od pre neki dan, i na lika koji tu svira. Ko bi znao da li je isti, ja se nesto ne secam kako je izgledao onaj sa gitarijade :confused:

Ovaj se zove Boza, i mladji je momak, mozda 26 godina, tako nesto. Ako je originalna postava bila u Zajecaru, ovaj tesko da se i rodio kako treba u doba kad su ovi svirali :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na nastup na gitarijadi, vec na ove dve svirke od pre neki dan, i na lika koji tu svira. Ko bi znao da li je isti, ja se nesto ne secam kako je izgledao onaj sa gitarijade :confused:

Ovaj se zove Boza, i mladji je momak, mozda 26 godina, tako nesto. Ako je originalna postava bila u Zajecaru, ovaj tesko da se i rodio kako treba u doba kad su ovi svirali :meshuggah:

To je verovatno bio onaj novi bubnjar,inace bubnjar N.Bekvalac,kako kaze Gale :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...