Jump to content

Kerber


...

Recommended Posts

kerber je svirao kao predgrupa uriah heep pre jedno 20 godina,i Mick Box je bio odusevljen njihovom svirkom...

Taj koncert je bio 1982 kada su Uriah Heep radili Abominog (po meni njihov najbolji album) turneju a Kerber svoj prvi album ,,Nebo je malo za sve,, koji predstasvlja remek delo domaceg Heavy zvuka. Kerberu je taj koncert bio odskocna daska u karijeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

YU rock tradicija 2.

 

LOU GRAMM (Foreigner) - MIDNIGHT BLUE (1988) VS KERBER - SVET SE BRZO OKRECE (1988)

WHITE LION - CRY FOR FREEDOM (1989) VS KERBER - SAM (1990)

Uh, to je udarac. icon_smile.gif

Ovaj White Lion nemam, a Gramm je malo manja krađa nego ovaj "Jelly Roll", više kao nekakva osnova za tu pjesmu, pomalo kao primjer "Out in the Fields" vs "Igraj sad (bubanj ubija)".

Usput, "Midnight Blue" je iz 1987.

 

Ima li još ovakvih primjera?

 

Meni nailazi: "Od srca daleko" vs "Love Will Tear Us Apart" - Joy Division (1980)

Čini mi se da ima određenih sličnosti, ali nisam odavno slušao tu stvar (JD), sad ću da skinem s neta pa da provjerim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pesmi ,,Nebo je malo za sve,, (koja je po meni njihova najbolja) ima jedan deo,ono kada se cuje samo solo gitara koja pici rif. E taj rif je maznut od grupe Styx iz pesme ,,Half penny,two penny,, sa albuma Paradise theater.

Inace meni te njihove kradje ne smetaju jer su retke(za razliku od Bregovicevih) i pesme su veoma su dobro obradjene.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Svakog drugog meseca sviraju te u FESTU, pa u DANGUBI...

 

Ali SAMO Gale i Najda...bez ostatka benda (bubanj,bas,...stagod)...

 

 

jbg...

 

Kao da odlaze u zaborav...

zvuce mnogo dobro i bez basa i bubnjeva!!!

slusao sam ih skoro u dangubi,a u fest me nesto mrzi da se cimam,ipak je to preko reke=)

najda svira sa svojim bendom kao gost atomskom sklonistu 27.05.u basti skc-a,bice zanimljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAD GOD ONI SVIRAJU JA OTVARAM TOPIC (ili kad ko stigne) na KONCERTI I OKUPLJANJA...

Tako da i za sledeci put, bicete obavesteni...

 

Ali iako dobro zvuce i extra dobro prave atmosferu - neke stvari nisu bez bubnja i basa...pa cak i klavijatura...pogotovo stvari od Kerbera koje sviraju najvise...

A na repertoaru su jos i Smak, Ekv, Eric Clapton...i jos dosta stranih i domacih izvodjaca, ali masa uglavnom ciche za Kerberima... icon_da.gif

 

icon_cry.gificon_rolleyes.gif steta sto ih nema da zajedno skupa sve sviraju kao nekada...

 

Navaljujte na sajtu beerfesta da ih okupe i organizuju da sviraju bar na beerfestu...

Ja sam vec poslala mail da kako umeju i znaju da ih dovlace (iako su na proslogodisnjem svirali samo Gale i Najda) - i ovi iz BeerFest organizacije su rekli da ce stvarno gledati zbog dosta ljudi koji traze...

Tako da cimajte i vi icon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo,pisem komentar,a na "Golfu"krece nova Generacija 5 i Najda...

Kerber je,po mom misljenju,definitivno najbolja grupa,kako zbog pevaca,tako i zbog neverovatno dobrih tekstova i muzike!Nikad mi nece dosaditi nijedna njihova pesma...Je l' zna neko kad ce novi album koji najavljuju jos od kraja 2005.godine?Bilo bi lepo da ponovo nastupaju na Beer Festu...Pozz za sve obozavaoce Kerbera!

 

 

 

...postajemo suncokreti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto si tako mlada a prepoznajes prave vrednosti...

Uze mi rec iz usta laugh.gif

Stvarno bih volela da ih vidim/cujem bar jednom u zivotu... onako u full postavi, ne samo Gale i Najda...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...