Jump to content

Insomnium


Earendil

Recommended Posts

Conceptualni albumi su daleko tezi za napraviti,narocito danas kad je paznja ljudi znatno smanjena,zato cenim makar i pokushaj da ispricas duzu pricu sto je josh teze za ovakav bend jer im se sve pesme baziraju na melodijama i onda mora da ih ima milijardu

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A realno maltene nijedna pesma duža od 10 minuta nije nikad jedna pesma, uvek tu ima neka podela. Trenutno ne mogu nijednog metal primera da se setim, though ne znači da nema.

Doom, sludge, stoner... slabo stojiš sa pomenutim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Obrnu se i ovo, u nesečenoj varijanti, prva stvar koja pada na pamet je da je Angelystor u pravu kada kaže da se osećaju prelazi sa pesme na pesmu. Nekako nikako ne mogu da relateujem sa time da im je ovo najbolji album ikada. Nije ni u najboljih 5. Nisam volela ni prošli, a ni onaj pre toga, jbg. U stvari, problem je kada bend koji je nekada izbacivao devetke izbaci šesticu, onda je i ta šestica umanjena, valjda.

 

Cleanovi su loše otpevani, bas je udaljen u produkciji, bubanj nezanimljivo odsviran. Plusevi su novi momenti sa tradicionalnim instrumentima, osećam kao da je toga trebalo da bude više. Žao mi je što album ima spušten kraj, pretposlednja deonica je fenomenalna, trebalo je samo da nastavi da ide gore, a ne da utiša to što ima.

 

Oni ljudi i dalje LEPO sviraju, problem koji očigledno postoji je želja za trendom, nekada su postavljali trend, sada jure za tim što su bili i baš mi je krivo zbog toga.

 

Sve u svemu, slušljiv album, da ga pustiš dok kuvaš ručak, ne i da uživaš u njemu kao u nekim starim izdanjima.

 

Jbg :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je postavljao trend, Insomnium? :haha: Pa oni su s početka bili samo melting pot svojih uticaja, tek su se nametnuli sa poslednjih par izdanja.

U suštini kompletno suprotno mišljenje imam od tebe ali baš sve. Ja ga malopre obrnuh dok sam pratio tekstove i priču iz bukleta, poboljšao mi se dodatno ionako odličan utisak. Jedno od izdanja godine i u karijeri njihovoj totalna redefinicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kažem to, mislim na atww i atd, za mene su to desetke

Prva dva su jake osmice

Posle atd su šestice, samoreciklaža takoreći

 

Mogu da razumem zašto ti se dopada, i ovaj i prošli, ispravni su albumi, lepo složeni, sve je na mestu, samo meni tu nešto fali. Kapiram da da se sada prvi put susrećem sa bendom, da bi mi bilo grand, ovako je iznad prosečno i to je to.

 

Sad će vidim buklet, verujem da su odradili dobar posao tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je postavljao trend, Insomnium? :haha: Pa oni su s početka bili samo melting pot svojih uticaja, tek su se nametnuli sa poslednjih par izdanja.

U suštini kompletno suprotno mišljenje imam od tebe ali baš sve. Ja ga malopre obrnuh dok sam pratio tekstove i priču iz bukleta, poboljšao mi se dodatno ionako odličan utisak. Jedno od izdanja godine i u karijeri njihovoj totalna redefinicija.

 

Isto, kad pročitaš priču nekako potpuno novu dimenziju dobije album. 10/10 idem da haram po selima Irske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, slušljiv album, da ga pustiš dok kuvaš ručak

 

da pustis dok kuvas rucak? pa to je prakticno najveca cast kod mene, cak iznad respektabilnog "da pustis dok peres sudje". mada malo se razlikuju kriterijumi. jedino istinski slavni bendovi imaju pristup jos visim kategorijama, koje ne bih sad da pominjem

 

uglavnom super je album

instrumentalne deonice insomniuma su meni za melodeath ono sto su ac/dc rifovi za hard rok, znaci nesto derivativno, rudimentarno i robusno. samo treba prici sa takvim majndsetom da kazes sebi: da naravno da znam kako ova pesma ide do kraja ali to tako treba. taj osecaj je ionako meni neka srz metala. da, lepo sviraju. to je to. lepi metal. lepo metalosviranje.

naravno, sve sto nadilazi to je samo bonus, a ima i toga na ovom albumu, pocevsi od koncepta, preko izrazenije atmosfere, nestandardno finih i emocionalnih solaza, malo raznovrsnijih vokala za zanr nego sto je uobicajeno i jos ponesto.

 

p.s. komentar da su pesme zasebne celine a ne da je sve jedna kompozicija je stvarno cudan; takvi su skoro svi konceptni albumi u metalu i to je mal'ne da kazes "tako treba"

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carli ja se sa tobom slazem ako kod tebe kategorija sudova podrazumeva lak fizicki posao koji ne zahteva mozak, koji se onda posveti celokupnom posvecivanju paznje na muziku :da: ovaj album meni bas zahteva slusaoca celog.

 

Isto, kad pročitaš priču nekako potpuno novu dimenziju dobije album. 10/10 idem da haram po selima Irske.

 

Popusise Vikinzi samo tako :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@carli

Ja iznad kuvanja ručka imam cepanje analize, cepanje adwordsa, cepanje guild warsa, stvari koje radim u 4:20. To su 6 i po, 7, 7 i po, 8-10. 8,5+ su rezervisane za te više instance koje si pomenuo :)

 

Što se samog komentara tiče, bilo je nadovezano isključivo na raspravu, album teče, ali mogu da vidim kako je isečen na pesme, u smislu da se čuju jasne podele i da nije ceo album jedna pesma, k'o što su zamislili, i guess, ništa više od toga.

Prosto, postoje albumi koji su celokupno jedna pesma, fakat.

 

I ne lunari, rudimendalno, bez drugog r.

Za mene su to rifovi sa att i atww, ne dalje od toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo obrnuo sam album i sa "jednim skroblom" i, nije da sam tražio kroz slušanje gde kad staje koji deo, ali sa bar malo pažnje jasno je k'o dan dokle traje jedna pesma i gde kreće druga. Na primer, druga i treća se nimalo ne trude da imaju neku vezu između sebe :haha: A i kad ima neka "veza" to je uglavnom neki lagani midtro.

 

With that said, album je sasvim dobar, čini mi se jedan od boljih Insomniumovih i posebno ide na ruku što je fino kratak album, dosta dobrih melodijica ima koje se ne milkuju mnogo (vidi pod "7 pesama"), finog soliranja, tako da raduju ponovna slušanja. Očigledno im odgovara pre svega kada skrate celokupno trajanje i sažmu ceo kvalitet jednog perioda u manje pakovanje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo obrnuo sam album i sa "jednim skroblom" i, nije da sam tražio kroz slušanje gde kad staje koji deo, ali sa bar malo pažnje jasno je k'o dan dokle traje jedna pesma i gde kreće druga. Na primer, druga i treća se nimalo ne trude da imaju neku vezu između sebe :haha: A i kad ima neka "veza" to je uglavnom neki lagani midtro.

 

Ako je druga i treća koja mislim da jeste (druga završava na negde 18 minuta) to je brejk na kom je podeljeno na ploči, možda je to imalo nekog uticaja. Slažem se da ima jasnih celina, al' opet sve mi deluju kao jedna pesma po osećaju, ne kao da su baš random pesme nalepljene (opet Stratovarius). Ne ide mi nikako da pustim samo jednu, niti imam želju za tim, tako da što se mene tiče mission accomplished.

Inače na disku su celine totalno drugačije podeljene nego na digitalnom izdanju, imaju čak i imena:

"Slaughter Moon"

"The Golden Wolf" (kreće sa onom naracijom "And there, amidst the fog")

"At the Gates of Winter" (kreće sa "still I bear the flowers, of pain, of solitude" ali ne onaj prvi put akustični, nego onaj sledeći kad zvuči više grandžerski)

"The Gate Opens" (onaj doom metal posle klavira)

"The Final Stand" (Od one reprize black rifa sa početka)

"Into The Sleep" (bukvalno samo onaj akustični deo na kraju sa šaputanjem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju i nazive? Fak, sad moram da retagujem i opet da skroblam slušam.

 

Ako je druga i treća koja mislim da jeste (druga završava na negde 18 minuta) to je brejk na kom je podeljeno na ploči, možda je to imalo nekog uticaja. Slažem se da ima jasnih celina, al' opet sve mi deluju kao jedna pesma po osećaju, ne kao da su baš random pesme nalepljene (opet Stratovarius). Ne ide mi nikako da pustim samo jednu, niti imam želju za tim, tako da što se mene tiče mission accomplished.

 

Mislim da se druga i treća negde između 12. i 13. minuta mimoilaze.

 

A koliko vidim, zvanično ima 6 pesama, a ne 7, interesantno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...