Jump to content

Insomnium


Earendil

Recommended Posts

Uh da, ali muzički mi je najbolje prevedeno kad se otvara kapija. Tišina, klavir pa onda oni gromovi i onaj kolaž doom rifova. Nikad bolje napisana muzika po scenariju.

 

Ako nekog zanima mogu da ripujem Audiobook pa da postavim ovih dana, ne znam jel to curelo.

 

Skinite verziju od jedne pesme, iscurela je i slusajte kako Bog zapoveda.

 

Al ovo potpisujem, najbolji doživljaj ubedljivo

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ne da je odlican nego je, sto se mene tice, Insomnium ustolicen kao melodic death metal bend numero uno zvanicno, kao sto se Swallow the Sun u svojoj sferi nametnuo. Nesto se desava u drzavi Finskoj i sta god da je, samo neka potraje.

I jos jedna paralela sa StS, posle izdanja koje je magnum opus oba benda su nastavila sa uber kvalitetnim uratkom gde su svi aspekti zvuka dovedeni do najjaceg nivoa. Insomnium je resio da ozivi 90s dark melodic zvuk svoje postojbine: zavrsena Sentenced skola vesele melodije depra tekstovi do perfekcije, tu su i Amorphis melodije koje me u dusu diraju....

(treca paralela sa StS je da Aleksi Munter svira klavijature, ali dobro to se zna).

Pravi primer postenog razvoja benda koji je poceo kao melting pot svojih uticaja i onda polako gurao svoj zvuk dalje bez upadanja u In Flames cabar ocaja, kapa dole momcima. Stigao mi je i disk pa sam ga gulio uz knjizice, eto jedino sto mi smeta na albumu su par cuga cuga rifova tu i tamo ostalo kao mene da su pitali kako da prave.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...