Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Žao mi je da ti rušim snove, ali svaki DVD koncert je sniman u studiju. Ne peglan, sniman.

 

Pa ne znam bas... Ne kazem da ne postoji "live" izdanje koje je snimljeno u studiju, ali uglavnom su ti koncerti stvarno snimljeni uzivo i naravno naknadno sredjivani. Cesto se vokali i instrumentalne greske koje su nacinjene tokom uzivo izvedbe, snimaju ponovo u studiju.

Meni licno smeta to sto kad gledam dvd izdanja, znam da je zvuk naknadno nabudzen, ali uglavnom se moze zakljuciti ko je koliko doterivao snimak.

Na ovom Megadeth-u se jasno cuje da je vokal dosta peglan, ali verujem da je 99% instrumentalnog dela stvarno odsvirano uzivo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je neki vise sniman,ne peglan,od drugog. Ovaj je vise sniman od npr. Live Shit-a?

 

 

Pa ne znam bas... Ne kazem da ne postoji "live" izdanje koje je snimljeno u studiju, ali uglavnom su ti koncerti stvarno snimljeni uzivo i naravno naknadno sredjivani. Cesto se vokali i instrumentalne greske koje su nacinjene tokom uzivo izvedbe, snimaju ponovo u studiju.

Meni licno smeta to sto kad gledam dvd izdanja, znam da je zvuk naknadno nabudzen, ali uglavnom se moze zakljuciti ko je koliko doterivao snimak.

Na ovom Megadeth-u se jasno cuje da je vokal dosta peglan, ali verujem da je 99% instrumentalnog dela stvarno odsvirano uzivo.

 

 

Ne, svi su snimani isto... Ostave se overhedi, tomovi i doboš. Bas bubanj se skoro pa otkuca. Sve ostalo se snimi u studiju ispočetka. Neki koncerti koji su bezobrazno očigledno snimljeni u studiju i odsvirani 100x bolje nego uživo su Megadethov Rude Awakening i Sepulturin Under Siege...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može:

http://www.youtube.com/watch?v=gOkeTh0YpW8

Usput, da me malo mrzite, zbavih taj DVD taman da imam uz šta nožem da bodem fotelju.

S obzirom da su, kao i na turneji na kojoj se trenutno nalaze, bili predgrupa Džudas Pederčinama, svirke ima svega 45 minuta, sasvim dosta.

Koliko je energije potrošio Menza za prvih minut "Take No Prisoners", toliko se onaj bucmasti simpatični kleti kanađanin nije angažovao za 5 godina koliko svira u Megadethu. Al' dobro.

Bio je to pravi spid kokain heroin metal. Heroji naše mladosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne bismo pricali o manje poznatim stvarima u vezi sa bendom Megadeth? Na primer, pesme koje se nikada zvanicno nisu nasle ni na jednom od studijskih albuma, a verujem da mnogo ljudi nije ni culo za neke od ovih pesama. Neke od takvih su i Crown Of Worms, New World Order, One Thing, Coming Home, Kill The King, Absolution, Black Swan, Millenium Of The Blind, My Creation, Grab Bag itd...

 

Neke su ili izdate samo za Japan ili su se pojavile kao dodatak 2004 godine... Izuzetak je Kill The King koju verovatno znamo svi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday, February 28, 2009

 

An open letter

Droogies!

 

Metallica as you know has been selected to be inducted into the Rock and Roll Hall of Fame. So, it is with much respect that I say "congratulations!"

 

I also had the nice surprise of hearing that they called to invite me to the pre-ceremony party the night before, and then to the actual ceremony. Unfortunately as you all know, I will be winding down our European tour with Judas Priest so I will be unable to attend.

 

However, I'd like to say to Lars and James, "I am so very proud of all you have accomplished. I will continue to pray for the very best for you and your families as I always have."

 

Thank you for the invitation and thinking of me.

 

Respectfully yours,

 

Dave Mustaine

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...