Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zašto bi, već je jednom zabrljao tako jebeno dobro producirane albume. Idu mi na kurac oni remasterizovani originali koje sam nabavio (rip, cte) i nikada ih ne puštam, sreća pa sam sačuvao stare snimke tih albuma. Jedino što je moglo da se uzme u obzir je debi (kimb..), jedino taj album bolje zvuči u rem. verziji, pošto je baš tanko zvučao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/12/2019 at 3:47 PM, HUMAN said:

Zašto bi, već je jednom zabrljao tako jebeno dobro producirane albume. Idu mi na kurac oni remasterizovani originali koje sam nabavio (rip, cte) i nikada ih ne puštam, sreća pa sam sačuvao stare snimke tih albuma. Jedino što je moglo da se uzme u obzir je debi (kimb..), jedino taj album bolje zvuči u rem. verziji, pošto je baš tanko zvučao.

I So Far. Ostale nije ni trebalo dirati, posebno one gdje je ponovo otpjevao pojedine pjesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Malo pa malo pa neki remaster, od svih bendova. Ne razumem, album se snimio tada i tada, pod tim okolnostima, sa tom tehnikom i duhom tog vremena. Ne slikamo novu Mona Lisu svake godine iznova i iznova, vec je tako dobro naslikana kakva jeste u originalu. Pogotovo me nervira kad ponovo snimaju odredjene delove, ponovo otpevaju. Od onih Megadeth remastera iz (valjda) 2004-te bezim ko djavo od krsta. Srecom imam sva originalna izdanja...

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1550691040_cover.jpg

https://getmetal.club/152706-walls-of-blood-imperium-2019.html

WALLS OF BLOOD, the new project led by Canadian guitarist Glen Drover, will release its debut album, "Imperium", on February 22 via Metalville. The disc will contain 10 songs of "high-class power metal," with guest appearances by some of the genre's most acclaimed vocalists, including Tim Owens (JUDAS PRIEST, ICED EARTH), Chuck Billy (TESTAMENT), Todd La Torre (QUEENSRŸCHE) and Henning Basse (METALLIUM, FIREWIND).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto ovim albumima treba remaster uopšte :haha:

jako je malo slučajeva da post-2000 albumima ikako treba tako nešto, recimo redak primer je Lamb Of God - As The Palaces Burn gde se Devin Townsend posrao po originalu uzduž i popreko onim užasom od produkcije pa je onaj remaster iz 2013. bio delo samog Isusa, ali za ove 'Deth albume ne vidim svrhu nikakvu sem para naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj album moze samo da zvuci tako kako zvuci zato sto su likovi iz Lamb of God hteli tako da zvuci, da ima neki raw vibe.

Ne znam onda zasto su zvali Devina kad je poznat po svojoj slick, jako anti-raw produkciji jos od 97. 

Mozda su hteli kao SYL da zvuci ali dzabe kad su 20 puta gori bend :haha: 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mnogo su manji budzet imali sa ovim verovatno, a i bili neiskusni. 

hocu samo da kazem da nema sanse da su rekli devinu "radi produkciju kako ti radis" i da je taj zvuk ispao :D

jedino ako mu nisu platili do kraja. Ocean Machine zvuci kao avion i za danasnju produkciju da ne pricam o Infinityu i dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad baš guglam nešto oko tog albuma, znam da je sa remasterom izašao i dokumentarac ali ga nisam gledao :D

https://www.theprp.com/2013/10/29/news/devin-townsend-praises-lamb-of-gods-tenth-anniversary-reissue-of-as-the-palaces-burn/

i ovo: 

Ten years is enough time for everyone involved in Palaces to be honest, resulting in some fairly incredible admissions (neither Blythe nor Chris Adler liked Mark Morton’s lyrics for the title track initially; producer Devin Townsend didn’t listen to New American Gospel before accepting the job on Palaces, and when he saw the band live for the first time, opening for Mushroomhead, he walked away unconvinced that they were any good). 

:haha:

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...