Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mrzim da budem jedan od onih koji govore ovakve stvari, ali reći ću to - ovo mi je najbolji Megadeth album još od The System has failed. Kad god bi u poslednjih petnaest godina izašao novi Megadeth, u najboljem slučaju bi mi bio okej, neki albumi su baš bili prosek. Ali ovaj radi. Trešerskiji momenti su moćni i zabavni, nema suvoparnog drljanja, a melodičniji delovi su zapravo suptilni i umereni, retko šta mi se čini kao cheesy ili generično. Biće da je valjalo napraviti pauzu od šest i po godina radije nego štancati albume svake dve godine. Favoriti: Dogs of Chernobyl, Sacrifice, Mission to Mars, naslovna. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni takodje skroz fin novi album, ne znam čemu (OVDE) toliki hejt?? Uz Endgame najbolji njihov još od Cryptic Writings-a. Sjajnih rifova i solaža spremio Dejv (čik da vidim odgovor njegovog starog benda.. bu hahaha), vidim neki se bune i na preteran broj istih?? Alo jel pričamo o Megadeth-u??Kiko sjajan posao odradio, mada nisam njegov ogroman fan, ali mislim da je ovo najbolja kombinacija još od kad je Marti napustio bend! O Dirk-u da ne pričam, takodje majstorski odsvirao sa prepoznatljivim Megadeth šmekom. Naravno nije ceo album za pohvalu, ima tu i tamo nekih osrednjih pesama, kao i par baš cringe momenata (I wanna, wanna be..), ali stvari poput Life in Hell, We'll Be Back, Celebutante, Dogs of Chernobyl spadaju u neke od najboljih pesmama koje je ovaj bend napravio još od 90ih.. nisu loše ni Night Stalkers i naslovna. Što se prodikcije tiče jeste to sve hirurški precizno i nabrijano do granica pucanja, ali možda malo više topline i bassy zvuka ne bi bilo na odmet.. Sve u svemu skroz fin album, mada se slažem da je daleko to od onog starog Megadetha iz 80ih, početak 90ih, ali uzimajući u obzir šta sve izlazi danas (pogotovo kad je thrash u pitanju) nije ovo uopše tako loše, stoga neka realna ocena recimo 7,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/9/2022 at 8:23 AM, Kumodraski Vo said:

Ja to vise zamisljam kao posao u nekoj vecoj firmi, trpis ih zbog dobre plate i tjt..

Bukvalno je tako, izvuce muzicare iz naftalina za koje niko nije cuo  ( iako su Broderick/Kiko/ostali vrlo talentovani ) dovede ih u bend koji je prodao 30 milke ploca u kome samo on ima autorska prava, kakvu demokratiju tu da ocekuju? Mogu opusteno da preimenuju bend u Despot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako gledano, Megadeth je samo uspešniji Annihilator.

Doduše, sa albumima je malo Megadeth bolji u zadnjem periodu. Meni se Dystopia i dalje iznenađujuće dobro drži kao album. Ovaj novi je okayish, ali već sad naslućujem da će mi potrajati u listi koliko i grind bendu staklene činele. Naslovna, Stalkers, Dogs mi drži interesovanje, posle toga neki težak mulj, uz neke baš loše momente (Junkie).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
23 hours ago, Chicken Little 420 said:

Dystopia skroz korektan i hitican album, ovaj je zaista dosadan i prenatrpan.

 

Slažem se za Dystopiju, obzirom na moja očekivanja od Megadetha - odličan album.

Tada prešišao daleko Hardwired... i The Book of Souls koji su, bez pravih producenata koji bi bendovima objasnili da malo iskuliraju sa muzikom, previše razvučeni i podosadni. Dystopia ličila na album, kompaktno i slušljivo. Što se ne može reći i za novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dosta dobar novi album, i pored toga što je već u muzici dosta toga odsvirano, odradjeno onako megadovski, podseća na njih nego na koga će, imaju svoj pečat i zato su veliki bend

Uvodna prva numera odlična, dobro započinje album bez mnogo filozofije

kako se redjaju numere, zadržavaju pažnju, možda malo skreću levo desno ali zadržavaju pravac, album i dalje vozi

Mission to Mars, zanimljiva stvar,melodična što nije ništa novo za ove velikane, majstore koji mogu da se uklope u svaki kroj

rezime, i dalje uspešno plovi brod

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
10 hours ago, Sreta said:

Da li Megadet ide sa godinama? Nesto razmisljam, nikad nisam posebno slusao, a sad mi bolji od Metalike.

bolji su od metalike koliko god da imas godina ako nisi mentalno zaostao, vec smo pricali o tome

Edited by azal
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...