Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nisam ja mislio da ih skoro uopste nije bilo...nego su ih uglavnom pustali u emisijama SAMO tome posvecenim. Te emisije su uvek bile u neke kasne (rane) sate, tako da tu vec dobijamo nekakvu izolaciju od obicnih ljudi. Mozda ovo deluje kao da tako i treba, medjutim pogledajte da to sada nema veze - mainstream vise nije odredjen po zanrovima..tj. odredjena vrsta muzike nije vise vezana samo za emisije o njoj.

Znaci dobijali su publike i na radijima i na mtv-u, ali ni blizu koliko bi trebalo i koliko je dovoljno...na kraju krajeva koliko su 'neki drugi' bendovi dobijali...I dalje smatram da ih je najvise ime zadrzavalo da se ne probiju koliko treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak ne bih rekao da su na mtv-ju bili prisutni u istoj kolicini koliko i metlica, ali znam iz prica da se npr. train of consequences non-stop vrteo

a znas zasto....ne zbog nekakve 'diskriminacije' uslovljene ovim il' onim, nego zato shto su pedeset puta 'jeftiniji' od megallomanice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja mislio da ih skoro uopste nije bilo...nego su ih uglavnom pustali u emisijama SAMO tome posvecenim. Te emisije su uvek bile u neke kasne (rane) sate, tako da tu vec dobijamo nekakvu izolaciju od obicnih ljudi. Mozda ovo deluje kao da tako i treba, medjutim pogledajte da to sada nema veze - mainstream vise nije odredjen po zanrovima..tj. odredjena vrsta muzike nije vise vezana samo za emisije o njoj.

Znaci dobijali su publike i na radijima i na mtv-u, ali ni blizu koliko bi trebalo i koliko je dovoljno...na kraju krajeva koliko su 'neki drugi' bendovi dobijali...I dalje smatram da ih je najvise ime zadrzavalo da se ne probiju koliko treba.

mozemo se sloziti za svE osim poslednje recenice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, doziveo sam i da se slozimo...Samo ne znam zasto si toliko protiv toga sa imenom?! Znas da su im za vreme turneje (TWNAH cini mi se) u nekoj drzavi u pizdincima zabranili koncert: "Megadjed...aaa ne mere to kod nas!!!"

Znam i gomilu prica iz 90-ih da ih nisu zeleli na radijima upravo zbog toga...znam i ljudi koji su ih trazili da ih cuju su bili ispaljivani bigtime.

A plus to, oni su objavili spot Wake Up Dead pre hetfildovog One, a to je trebalo dodatno da ih pogura, zar ne? Medjutim, oni su objavili video album sa 6 spotova jer ih je jako malo ljudi prikazivalo (i to u onim vec spomenutim terminima)

Edited by dethman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je aktuelno pre nekoliko dana na forumu, Dave je dao intervju negde, izjavio je da mu je skroz lepo sa Megadeth-om i da je vrlo moguce da ce grupa jos poziveti. Ako i ne bude tako, verovatno ce izdati solo album, ako se to moze racunati kao solo album, posto ce na njemu 100% svirati Shawn i Glen Drover i James MacDonough (ili kako god mu se pise prezime icon_smile.gif ), odnosno trenutnta postava Megadeth-a! icon_smile.gif

 

Edit : a da, definitivno izlazi jos jedan best of...

Bolja vijest od ove bi bila samo ona koja potvrđuje Megadethov dolazak u Beograd!

 

P.S. VRATI SE, BLONDIE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, doziveo sam i da se slozimo...Samo ne znam zasto si toliko protiv toga sa imenom?! Znas da su im za vreme turneje (TWNAH cini mi se) u nekoj drzavi u pizdincima zabranili koncert: "Megadjed...aaa ne mere to kod nas!!!"

Znam i gomilu prica iz 90-ih da ih nisu zeleli na radijima upravo zbog toga...znam i ljudi koji su ih trazili da ih cuju su bili ispaljivani bigtime.

A plus to, oni su objavili spot Wake Up Dead pre hetfildovog One, a to je trebalo dodatno da ih pogura, zar ne? Medjutim, oni su objavili video album sa 6 spotova jer ih je jako malo ljudi prikazivalo (i to u onim vec spomenutim terminima)

SHVATI - megallomanica poseduje slusljivije, upecatljivije i konacno, kvalitetnije pesme od megadetha....

to za radio stanice smatram daveovim proseravanjem zasto shto je citav opus benda iz devedesetih totalno radio friendly i imA polupop vokale....

Share this post


Link to post
Share on other sites

SHVATI - megallomanica poseduje slusljivije, upecatljivije i konacno, kvalitetnije pesme od megadetha....

to za radio stanice smatram daveovim proseravanjem zasto shto je citav opus benda iz devedesetih totalno radio friendly i imA polupop vokale....

necu za metaliku nista da govorim... volim oba benda podjednako, ali... verovatno mnogo slusanja talike na svirkama (nashim) tribjut bendova i ostalih sranja su srozali metaliku u mojki ocima... ali sta je tu je...

 

uglavnom, megadeth je mnogo vishe emitovan na radiju nego na tv, i zato je ostao u senci metalike... jebiga Sad but true... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni Daveu lose, nekako previse pominje Metallicu a ne shvata da ih u stvari time jos vise popularizuje. Jer ponekad je reklama makar i losa, u stvari dobra! Bolje bi im bilo da probaju sada kao zreli ljudi da naprave bar 2 pesme da vidimo koliko su ostali slicni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ih podejdnako volim (mozda malo vise Metallicu). Kod Megadeth-a mi se pre svega svidjaju textovi jer govore o svakodnavnim situacijama i Dave pise prostim jezikom, bez proseravanja.

 

 

P.S. Sad sam se setio, svirali su i The Scorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

SHVATI - megallomanica poseduje slusljivije, upecatljivije i konacno, kvalitetnije pesme od megadetha....

to za radio stanice smatram daveovim proseravanjem zasto shto je citav opus benda iz devedesetih totalno radio friendly i imA polupop vokale....

Ako su ti pjesme poput Ashes in Your Mouth, Reckoning Day, The Disintegrators, She -Wolf, Disconnet, Return to Hangar... radio-friendly sa polu-pop vokalima, tebi treba ozbiljna pomoć.

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

U blacku se kaze ono sto se misli a u thrashu moras sam zakljuciti.

'Oce kurac icon_smile.gif

 

ako tekst ide:

 

 

As we heard the threatening sirens

Warned against the bombing raid

We cowered in a shelter

They left us to our fate

..

Koliki treba biti genije pa provaliti o chemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...