Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nije dobar.... icon_smile.gif

najvece hitove je napisao dzejmZ, a 'kredits' kirka je za riff iz enter sandmana koji je hetfiled preradjivao i razradjivao kroz pesmu....

slusaj frajeru, omasio si temu ali evo da ti odgovorim.

ti i ja imamo razlicite pojmove DOBAR. nisam rekla `dobar kao Vaii`, ali je DOBAR u onome sto radi, SVAKAKO. james jeste mozda bolji ali mi ovdje pricamo o tome da kirk nije dobar. sta god da je preradjivao, preradjivao je DOBRO - ti ni toliko ne bi mogao mozda. btw, da nije dobar ne bi tako dugo bio u bendu. i ako kirk toliko ne valja, zar bi satriani dijelio binu s njim??

da nece mozda s tobom da je dijeli?

 

daj ljudi ne serite. pricate k`o da je covjek govno zivo. potpisan je kao koautor vecine metallica pjesama, a vi pljujete....

 

ne uporedjujemo ga s martyijem, daveom, jamesom i sl. muzicarima - niko ne kaze da je najbolji ali vi bas serete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne iDe ti u prilog shto si nalupetala sve to....

 

postoji takodje i kriterijum za zvuk benda uzivo, koji je veoma vazan.... icon_da.gif

a tebi ide u prilog sto si vazda opozicija?

 

kriterijum za live zvuk svakako postoji. postoje standardi koje jedan svjetski bend mora da postuje. slusala sam neosnovana proseravanja nekih clanova o `nikad gorem` zvuku na Soulfly koncertu, o neopisivoj mikrofoniji Metallice na stadionu (da ne pricam o navodnom Kirkovom nepoznavanju osnovnih akorda), neuskladjenosti clanova benda Deep Purple... jednom rjecju katastrofalno.

ocekujem iste kritike i za megadeth. ja sam ih slusala u ne bas akusticnoj sali i zvucali su odlicno. ali ne kao na cd-u.

u tome i jeste poenta. cekam samo da vidim sta cete da kritikujete poslije svirke Megadetha......

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tebi ide u prilog sto si vazda opozicija?

 

kriterijum za live zvuk svakako postoji. postoje standardi koje jedan svjetski bend mora da postuje. slusala sam neosnovana proseravanja nekih clanova o `nikad gorem` zvuku na Soulfly koncertu, o neopisivoj mikrofoniji Metallice na stadionu (da ne pricam o navodnom Kirkovom nepoznavanju osnovnih akorda), neuskladjenosti clanova benda Deep Purple... jednom rjecju katastrofalno.

ocekujem iste kritike i za megadeth. ja sam ih slusala u ne bas akusticnoj sali i zvucali su odlicno. ali ne kao na cd-u.

u tome i jeste poenta. cekam samo da vidim sta cete da kritikujete poslije svirke Megadetha......

ma nije Kirk delio binu sa Satchom... ako mislis na G3... no nema to sada veze... ovo je tema o Megadethu, a isti nikada nije bio u njemu...bar koliko ja znam biggrin.gif

 

a za ta proseravanja... mogu samo da kazem da su prava proseravanja...

 

bio sam na sva tri koncerta, i jedino je Kirk malo brljao i sve ostalo je bilo ok...

 

Soulfly je imao zvukcinu... jedan od boljih koncerata na kojima sam bio...

 

Purple, je isto pokidao... i tako...

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusaj frajeru, omasio si temu ali evo da ti odgovorim.

ti i ja imamo razlicite pojmove DOBAR. nisam rekla `dobar kao Vaii`, ali je DOBAR u onome sto radi, SVAKAKO.  james jeste mozda bolji ali mi ovdje pricamo o tome da kirk nije dobar. sta god da je preradjivao, preradjivao je DOBRO - ti ni toliko ne bi mogao mozda. btw, da nije dobar ne bi tako dugo bio u bendu. i ako kirk toliko ne valja, zar bi satriani dijelio binu s njim??

da nece mozda s tobom da je dijeli?

 

daj ljudi ne serite. pricate k`o da je covjek govno zivo. potpisan je kao koautor vecine metallica pjesama, a vi pljujete....

 

ne uporedjujemo ga s martyijem, daveom, jamesom i sl. muzicarima - niko ne kaze da je najbolji ali vi bas serete.

ti samo ispadas gluplja i gluplja, zato shto si nekompetentna, bolje ti je da ucutis na vreme.... icon_smile.gif

 

kirk je da kazem 'polusramota', popularnost nema nikakve veze, i na dokumentarcima megalomanike se vidi da ne moze u studiju da odsvira solo kako treba, a pravi ga sedeci kuci, shto je krajnja smejurija....

 

uostalom, shta ti ja kenjam, on je kada se sve sabere i oduzme na neku foru manje-vise prosecan, ti ne kapiras zato shto nisi upucena, i nemoj puno da sumnjas da ja ne mogu nesto shto moze kirk....

 

dovidjenja....

 

EDIT: james je razradjivao njegov riff i napravio pesmu od toga....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Metallica je dovela gitaristu koji nema pojma (a on sa njima od samog pocetka gotovo - pa naravno da nema pojma)... icon_rolleyes.gif

Svaki prosecni klinac svira bolje od Kirka, po tebi.

 

Ajde pa u zdravlje, da i tebe vidimo na bini sa nekim... icon_da.gif

 

Ovo je offtopic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze vama da se ne dopada kako svira Kirk ili da kazete kako je za Metaliku bilo bolje da uzme Gary Holt-a ili da je najgori gitarista od svih thrashera tog doba, ali da nema pojma isl., molim vas, manite se corava posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko sa slikom slipknota u potpisu na Megadeth temi!!!

Zalutao?

 

OK, sad ozbiljno: najvise sto se Kirka tice je sto je toliko precenjen kao da je ne znam ni ja sta uradio. Poslusajte solaze sa KillemAll i onda poslusajte te iste solaze sa Bay Area Thrashers (sa Dejvom).... COVEK JE ZAISTA SKROZ PROMENIO ZVUK...PROSTO DA COVEK NE PREPOZNA DA JE TO ISTI BEND...CAK JE MOZDA TREBALO IZBACITI OSTALE I PUSTITI KIRKA DA SVE OTPEVA i ODBUBNJA.........mozda u nekom bolesnom svetu.

 

Blondie pitanje za tebe: kad si gledala Megadeth, da li su bili zivahni na bini ili su bili jako mirni??? Posto sam gledao neki video iz Filadelfije cini mi se gde su jaaaaako mirni sto mi je nekako cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi' da diskriminisem, al' ti slusas nu metal, a to ima neke veze.... icon_da.gif

kirk je samo josh jedan klinac, a podseticu da je onda metallica bila pochetnichki bend sa maglovitom perspektivom....

ne seri vise za kirka ljeba ti

 

da nema pojma, ne bi ga ostala ekipa ni pogledala. niko nije rekao da je on neki sad jebacki kompozitor ali i ti ga usra motku proseravanjima. nista lakse nego kritikovati!

 

a to sto Ivan_Creed ima clana slipknot na avataru - ne znaci da slusa SAMO numetal. podsjeticu te da zivimo zajedno, pa slusamo sve i svasta icon_da.gif

ja na avataru imam carebeara, ali to ne znaci da imam 3 godine! icon_da.gif

prestanite da glumite opasne metalce.

 

dalje.. i ja sama slusam i madonnu i cher i police i tyttio i phil colinsa i michael jacksona i blacka i joe cockera i gomilu muziku za koje pola ljudi ovdje nije culo, i NIJE ME SRAMOTA zbog toga sto slusam jer to smatram kvalitetnom muzikom takodZe - bar te stvari iz 80-ih! to isto tako ne znaci da ne mogu dati misljenje o megadethu. jebi ga, ako moze marty da se posveti pop muzici, covjek koji je onakve thrash metal stvari sklepo - sto to ne bi mogao neko ko je samo fan muzike??

 

jos jednom kazem.. ne budite tako zatucani, pa samo kao ajd da slusamo metal.. svakome na izbor - btw, u behind the music vidimo sta je dave slusao kao klinac, a sta voli i danas da slusa!

 

btw, ovdje sam na svirkama vidjala ljude koji se kunu u ZZ Top ali bi isto tako ubili za koncert Antraxa. na Megadeth-u sam vidjala ljude s majicama Jefferson Airplane, Bon Jovi, pa cak BB Kinga!

Sinoc gledam neki dvd Motley Crue i vidim lika na koncertu u prvom redu s majicom MEGADETH.

ne budite zatucani, slusajte sta volite - muzika je sirok pojam.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie pitanje za tebe: kad si gledala Megadeth, da li su bili zivahni na bini ili su bili jako mirni??? Posto sam gledao neki video iz Filadelfije cini mi se gde su jaaaaako mirni sto mi je nekako cudno.

pa ne znam sad jel` cudno i sl. i ne znam za taj koncert u filadelfiji.. ali morate da shvatite da je od megadetha ostao samo DAVE. nema tu martyija, nema ellefsona, nema mnogo zezanja po bini. a i nemaju ni oni vise 25 godina nego su odavno pregurali 40-tu.

meni je bilo do jaja, jer je svirka bila odlicna, imali su dobar set-list, i ipak je to mustaine na bini.

a druge strane, ostali su samo onako predstavljeni i uglavnom se motali daveu iza ledja. niko se nije pretjerano exponirao, ponekad bi bacali trzalice u masu i to je to.

jedino se dave gubio povremeno uz neki solo.

takodje, vidjecete i sami, sjajan odnos s publikom, zezanje - nigdje nije bilo praznog hoda izmedju pjesama, sou je kompletan.

ne ocekujte daveov stage diving i sl. ali necete biti razocarani.

 

u vrijeme kad sam ja bila, bili su aktuelni predsjednicki izbori i neko je bacio na binu bio kerryijevu sliku - pa je dave od toga napravio zescu sprdnju.

da, jednom je liku u prvim redovima rekao nesto po fazonu - kad su odsvirali symphony (znaci, publika se pogubila) - `pogle na sta licis, jos jednom da odsviramo symphony ti bi bio mrtav covjek` biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

koliko god da je ozbiljan, toliko je i zezator.

 

ajd pa lijepo se vi meni provedite. i posaljite ga u usa u jednom dijelu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie, svaka ti je na mjestu!

 

e hvala - znam biggrin.gif

 

(sa`ce sunray da me bije)

 

 

 

postovacu sutra mozda kompletan izvjestaj koncerta na kom sam bila, pisala sam to za neke novine, pa ako ocete, vi citajte, ako necete - eto cisto da stoji tu - da imate po cemu pljuvati biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Dave planira da ubaci RATTLEHEAD u set listu!!!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Daj nemoj me zezati! Odakle ti ta informacija?! Pa to je moja najvise maksimalno najomiljenija pesma od megadeth-a i kapiram da su je svirali samo na Killing is my business turneji pa sam se odavno oprostio da cu je ikad cuti uzivo... e to bi bilo u picku materinu ludilo, ima da se izlomim sav... a kako cu onda na slayer... kakve divne i slatke muke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo salji Blondie!!!!

Cuo sam ja par puta Rattleheada za vreme RIP i, ako se ne varam, Youth turneja...Ali najbolje je bilo za vreme KIMB. Lepo sto ce je opet svirati, a kaze da ce dodati i nesto sa RIPa...mozda opet tornado...mada bilo sta sem Dawn Patrol ne moze da skodi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ние од Македонија се организираме да идеме на Меgadeth. Само што изгледа од кај нас ќе има организирано за концертот што ќе се одржи во Софија, па за жал нема да се видиме 'Deth фанови од Белград. Да си поминете супер.

 

Поздрав до сите Mega-фанови. Rattle your god damn head! \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...