Jump to content

Pharaoh


Recommended Posts

Kad sam ovaj bend čuo bio sam totalno oduvan muzikom i vokalom.

Svirka je Heavy Metal sa kombinacijom Power-a.Produkcija je odlična, ali ono što me je faciniralo je vokal ovaj čovek nije normalan.Dobro dok sam slušao video sam da mi je pevač poznat, i pogodite Tim Aymar Control Denied.

 

Samo ovog puta vokal je još jači odlišno se uklopio u svirku, koja me često podseća na Maiden iz powerslave ere.

Znači ovo ko nečuje nek se odma upuca! icon_smile.gif

 

Sajt pa skinite imaju 2 pesme i spremite se da budete oduvani.

 

http://www.solarflight.net/frames.php

 

 

Sve Najbolje od Eternal Flame-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos odavno skinuo 'title song' "After The Fire" i odusevio se, i priznajem da nisam znao da je ovo Tim iz CDa dok nisam video na netu. Coveku svaka cast. Drago mi je da je posle CDa radi nesto vredno i da ne "truli".

A evo skinuh i sa sajta "Now it's the time", ona je manje vise...ATF je mnogo bolja.

Ako na DC++ nadjem ponovo album, ovog puta ga celog skidam icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj Matt Johnson ubi onu gitaru... on je poznati novinar metal maniacsa... koleza icon_smile.gif

 

poz

Da ja sam prvo mislio da ima dve gitare ali vidim da je ovaj ludak nasnimio obe.

Imam neki tribute to iron maiden američkih bendova na prvom CD su obrade a na drugom su po jedna pesma od svakog benda tj. njihova oficijalna izdanja.

 

Htedoh da kažem da je tu ATF pesma jadno zvučala, jer produkcijski nije bila odrađena.. eto čisto da se zna koliko je produkcija važna za neko ostvarenje.

 

 

Tim Aymar ima vokal koji je stvarno jedinstven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Skinuo sam celog, i ...jebiga nisam bas preterano odusevljen, ima par dopbrih pesama ostalo prosek, ali bre vredi ga nabavljati samo zbog genija TIM AYMARA!!!! icon_da.gif

Možda zato što si ga skidao sa neta. icon_biggrin.gif

 

Meni je album ubica, kao što rekoh kao Maiden u dobra stara vremena samo sa luđim vokalom.

 

Novi uzimam bez razmišljanja... uiff šta će to biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo da se pridruzim hvalospjevima na racun prvijenca benda PHARAOH icon_smile.gif Odlican album,cisti heavy,sa pomalo power-a,produkcija na nivou,i naravno ono sto cini ovaj album posebnim je fenomenalan vokal Tim Aymar-a!Jedva cekam njihovo novo izdanje.Puna preporuka za sve ljubitelje ovog pravca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

PHARAOH, the Pennsylvania-based four-piece featuring veteran vocal powerhouse Tim Aymar, best known for his work with Chuck Schuldiner's CONTROL DENIED, are nearing the completion of their second full-length album at MCR Studio. Entitled "The Longest Night", the follow-up to 2003's "After the Fire" is said to take the band's traditional metal sound in a more sophisticated direction. Due in early autumn via Italy's Cruz del Sur Music, "The Longest Night" will also feature dazzling artwork by Jean-Pascal Fournier (IMMORTAL, EDGUY) and a promised special guest guitarist whose name has yet to be announced. "The Longest Night" is being jointly produced by Matt Crooks (TWISTED TOWER DIRE, DIVISION) and PHARAOH guitarist Matt Johnsen.

 

"The Longest Night" track listing:

 

01. Sunrise

02. I am the Hammer

03. Violet Fire

04. By the Night Sky

05. Kill the Dreamer

06. The Longest Night

07. Fighting

08. Time Goes By

09. Windchaser

10. Never Run

 

Can't wait! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Longest Night" track listing:

 

01. Sunrise

02. I am the Hammer

03. Violet Fire

04. By the Night Sky

05. Kill the Dreamer

06. The Longest Night

07. Fighting

08. Time Goes By

09. Windchaser

10. Never Run

 

Can't wait! icon_rockdevil.gif

Meni kažeš ovo će biti bez milosti a naslovi su ultra obećavajući za jedan heavy album.

 

 

Can't wait too! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

MEni se na prvo slusanje bend ucinio dosadnim, ali TIm Aymar me motivisao da ga malo bolje prostudiram, poludio sam totalno.Album After tHe Fire strasan.Ali ipak cu da izdvojim pjesme koje su ostavile naljepsi utisak sa ovog albuma jesu Flash of the Dark i Slaves.

Edited by John_Greely

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

"The Longest Night" je super album! Cvrst Power Metal na Americki nacin, naravno. Kako pjeva Tim Aymar, svaka mu cast! Poslusajte samo pocetak pjesme "By The Night Sky" i sve ce vam biti jasno. Nije ni cudo sto ga je legendarni Chuck Shuldiner odabrao za Control Denied. Album se zatvara sa lijepim instrumentalom "Never Run" na kome gitarista Matt Johnsenn pokazuje svoj veliki potencijal. Ovaj bend preporucujem svim ljubiteljima Jag Panzer-a, Iced Earth-a, Skullview-a,...

musik20.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"The Longest Night" je za korak iza od EdGuyovog novog albuma shto se tiche ovogodishnjih najpower albuma(barem za sada). Odlichna heavy/powerica i u stvari mozda ovaj albuma ima chak i vishe heavya nego proshli. Svi su ga otkinuli na 'bumu. Aymar je car. Jedan od najboljih pevacha na sceni trenutno. Matt ima dobre riffove i josh bolje leadove i josh jache solaze, ritam sekcija je takodje na mestu, bas se super chuje jedino ne bi bilo na odmet da je bubanje neeeshto glasniji. Iskrneo najslabiji deo albuma su mi prve 2-3 pesme. "Sunrise" nekako se mnogo rasteze i nekako mi ne lichi na pesmu kojom bi trebalo da se otvori album, a Ja Sam Chekic je malo neefikasna. Ali od "By The Night sky" krece ultimativna metal uzivancija - bez ijedne loshe sekunde.

 

Naj pesme: By The Night Sky, The Longest Night i Up the Gates.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj Matt Johnson ubi onu gitaru... on je poznati novinar metal maniacsa... koleza icon_smile.gif

 

poz

I veliki borac protiv nu metal kicha i plagijata ziv bio \m/

Upravo preslusavam opus pharaoha opako opako jedina zamerka mi je mozda jednolicna produkcija...BYYYYYY THEEEE NIGHTTTTT SKYYYYY icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...