Jump to content

Manegarm


Grobodan

Recommended Posts

Dakle...svedski bend,momci sviraju VIKING/PAGAN BM,imaju tri albuma:Nordstjarnans Tidsalder,Havets vargar i Dodsfard,jedini koji sam cuo od njih.Mnogo dobra svirka,ko voli THYRFING ili EINHERJER,definitivno bi trebalo da poslusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da negde vec ima tema te nisam otvarao. Manegarm je svakako medju najboljima u svom zanru. Novi Dodsfard definitivno nije izneverio ocekivanja posle bogovskih albuma kao sto su Nordstjarnans Tidsalder i Havets Vargar. Savrsena kombinacija melodicnosti, brzine i brutalnosti. Onako, viking sa dosta black uticaja. icon_biggrin.gif It doesn't get any better then this... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da negde vec ima tema te nisam otvarao. Manegarm je svakako medju najboljima u svom zanru. Novi Dodsfard definitivno nije izneverio ocekivanja posle bogovskih albuma kao sto su Nordstjarnans Tidsalder i Havets Vargar. Savrsena kombinacija melodicnosti, brzine i brutalnosti. Onako, viking sa dosta black uticaja. icon_biggrin.gif It doesn't get any better then this... icon_razz.gif

alal ti plajvez...

 

sam radio 'tervju sa Marcus-om za B.Vibe #5...

''bu majku kako su najbolji... Thyrfing mogu da im lizu ispod mishke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da negde vec ima tema te nisam otvarao. Manegarm je svakako medju najboljima u svom zanru. Novi Dodsfard definitivno nije izneverio ocekivanja posle bogovskih albuma kao sto su Nordstjarnans Tidsalder i Havets Vargar. Savrsena kombinacija melodicnosti, brzine i brutalnosti. Onako, viking sa dosta black uticaja. icon_biggrin.gif It doesn't get any better then this... icon_razz.gif

Mogu da se zakunem da sam je otvorio al ko zna kakve sve andjame ima na ovaj forum pa zamezile icon_smile.gif)))

 

JEsu dobri ali bre THYRFING SU CAREVI icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

alal ti plajvez...

 

sam radio 'tervju sa Marcus-om za B.Vibe #5...

''bu majku kako su najbolji... Thyrfing mogu da im lizu ispod mishke...

Jeste da momci lome kost ali su rame uz rame sa Thyrfing-om. Jebiga, morace sami da se kupaju. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da momci lome kost ali su rame uz rame sa Thyrfing-om. Jebiga, morace sami da se kupaju. icon_smile.gif

ma Garga je vishe nego odlichan album, a ovo ostalo je prilichno loshije...

a kad sam ih gledao na delu, smeshni su bili za 10... mislim da su se tada pokopali kod mene...

izashli na scenu polugoli i umazali se blatom ko prasici, a onda zasvirali prilichno loshe... retko koju pesmu sam povatao ko chovek...

 

eto, ja toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma Garga je vishe nego odlichan album, a ovo ostalo je prilichno loshije...

a kad sam ih gledao na delu, smeshni su bili za 10... mislim da su se tada pokopali kod mene...

izashli na scenu polugoli i umazali se blatom ko prasici, a onda zasvirali prilichno loshe... retko koju pesmu sam povatao ko chovek...

 

eto, ja toliko...

A to sam cuo, valjda od tebe na nekoj temi. Jebiga...jeste bezveze. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Eto malo da dignemo Manegarm-a iz prasine. Izbacise momci novi album, Vargaresa - the Beginning, ovo je medjutim tesko pravi album vec su to reizdanja starih pesama ali postoje na njemu i neke do sad neizdate pesme.

user posted image

I tako, sve u svemu mnogo lep i simpatican omot kada se razvije ceo booklet. Anyways toliko, pa ko voli Manegarmu...

icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Manegarm su izbacili pre nekog vremena novi album Vredens Tid koji je za dva koplja ispred njihovih ranijih radova.Pesme su super,produkcija je bas kako treba,nisu onako budjavo klavijature u prvom planu(kako to radi veliki deo slicnih bendova),vec gitare fino cepaju a ostali instrumenti se provlace ispod i daju finu atmosferu.Nije bas savrsen album kao novi Moonsorrow,ali sasvim solidno.E,da,i omot je bogovski:

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Månegarm - Urminnes Hävd - The Forest Sessions (EP)

Out on 28th of June!

 

user posted image

 

This new Folk style mini album is something the band wanted to do for a long

time and it turned out even better than they expected. A masterpiece in the

Folk genre with the aid of the Swedish Folk band "Två Fisk Och En Fläsk".

 

1. Intro

2. Himmelsfursten

3. Utfard (MP3)

4. Alvatrans

5. Hemkomst

6. Doden

7. Vaggvisa

Edited by The Watchtower

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...