Jump to content

Manegarm


Grobodan

Recommended Posts

Ma, bre, to je VM.

BM je samo album, a to sto je neki fan nazvao tako Turisas ne znaci da postoji ceo zanr. To bi bilo kao kad bi ja sad rekao Odin Metal il' tako neku glupost jer pevaju tome.

 

Sve je to taj Viking/Pagan zanr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Preslusao sam Forest Sessions EP,ovog puta cisti folk,ko voli Otyg,ULVERov Kveldssanger islicne pizdarije ima da odlepi.Nije bas moja soljica krvi,ali dobro dodje da se malo odmorim i opustim od siline metala koju slusam.Znaci,pagani - nabavljajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

"After three weeks in Studio Underground, we're finally finished with our new album 'Vargstenen' (The Wolfstone). Everything has gone very well although it has been three hectic weeks. We have been working really hard, 14-15 hours a day, just to get everything in place… "

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Manegarm sam gledala u Sloveniji skupa s Skyfogerom ove godine. Doista neloše, samo je sranje što bubnjar pjeva(po pitanju stage imagea, inače liku svaka čast).

Moram reći da mi najbolja prva dva albuma, Nordstjärnans Tidsålder i Havets Vargar. Druga dva su mi nekako previše melodiozna. Doduše svaka pohvala za Urminnes Hävd, solidan akustičan EP, to će biti osnova za novi album.

 

Besides, samo da se osvrnem. Battle Metal ne postoji. Jebe mi se za Turisas i slično, isto kako viking metal ne postoji. Viking je, kao i pagan, tematska odrednica, a ne način sviranja. Doduše, folk metal bi prije mogao postojati nego viking metal.

Viking metal je glupa izmišljotina koja se čak provlači kroz recenzije nekih poznatijih fanzina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Dosta ih slusam u poslednje vreme, jer su mnogo dobri.

Vredens Tid mi je jedan od naj albuma ovog folk/viking stila, raniji su mi isto odlicni jer su siroviji i onako bestijalniji. Ovaj folk session me je iskreno smorio, mnogo sam se naslusao toga ali nije lose s'vremena na vreme. Novi album Vargstenen cu obavezno nabaviti.

Sve u svemu, koplja gore za Manegarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ovaj bend je vrh, otkrio sam ih tek prosle

godine, i pokupio sam sve originale sem Vredens Tid,

e sad znam da je ovo za berzu, al ako neko prodaje

taj album neka me kontaktira :pivopij

 

 

wow,original manegrma....a slusao si vredens tid na mp3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni je ovaj novi album vrh! pre toga su mi bili prilicno dosadni, mediocre folk/black, sa Urminnes Havd su me odusevili, ravan je Kveldsjengeru ili Visor Om Slutet, a Vargstenen je odlican spoj Urminnes-a sa ranijim Manegarmom + Otyg uticaji. vrlo dobro izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...