Jump to content

mesto YUmetal scene u svetu!


King Diamond

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

producent shesetdevet ochiju gleda shta bi moglo da se proda, i on saM verovatno zna da ni shestedevet ochiju nema neki kvalitet....ukoliko je rekao za konsekrejsn da ne znam koliko valja, zeza, veruj mi....

btw. mozda se nismo razumeli jerbo sam ja mislio iskljucivo na nivo kvaliteta svi8ranja i muzike....da je marty chuo onog gitaristu bilo bi jako interesantno slusati elaboracije na temu kako covek ne zna da svira.... icon_smile.gif

rekao je da je tripozna i originalna muzika, ali da se on sa tim ne bi zajebavao jer je suvise artisticki. lik iz amorphisa je rekao da mu donesem bolji snimak sledeci put kad budem dolazio, pa ce videti sta i kako. u sustini, od svih finskih kuca, jedino spinefarm moze da proguta tako nesto, onako cisto zanrovski gledano.

a, za doom ti treba ne znam kakvo znanje da bi to zvucalo ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Od vase podrske u Domu omladine scena nece imati nista. To je zato jer vecina Beogradjana moze da propusti koncerte svih nasih grupa jer zna da ce moci jos bar 2 puta da ih vidi u toku jedne godine! Vecina vas zna da ce bar jednom mesecno imati svirku za svoje usi na kojoj ce biti njegov omiljeni pravac. Zato mozete i volite da bojkotujete mnoge bendove.

2. Podrska u BG-u nista ne znaci bendovima, i to je vama jasno. A da li ste svesni koliko ta podrska moze da znaci u drugim mestima gde nema svirki pola godine i duze?? Tu se kupuju diskovi, jer ljudi ako im se bend svidi odmah kupju CD zbog toga sto ne znaju kada ce sledeci put imati priliku da vide i cuju taj bend. Na tim svirkama se skupljaju novi fanovi, jer ce doci i ljudi koji ne slusaju metal nego npr. hard rock pa im se svidi neki metal bend tipa Abonos, Demether, Moondive, Alogija itd. Ljudi koji su pre koncerta slusali samo CC i SFU mozda se zainteresuju za Sacramental Blood ili neki drugi death bend itd. Tu se skuplja novac od ulaznica, prodatih diskova a te pare ,nadam se, ozbiljniji sastavi ulazu u opremu!

3. Potpuno sam svestan svega sto pisem jer sam iz Odzaka, mesta gde su '96/97 u najgore vreme za domaci r'n'r ovde bile svirke nasih tada najjacih bendova(Corba, VG, Brejkersi, Atheist Rap, Pusenje, Smak, Orgazam, Huntersi) ne mogu da se setim svih a sada je Hit 202 bio jedini koncert u 2004! Zasto??? Zato su tada svi u ovim Odzacima kulirali svirke, niko nije kupovao kasetu ili CD, svima nam je bilo "do jaja" E onda je samo odjednom prestalo sve to jer je neko shvatio da su ljudi siti/lenji/pokvareni jer ih zabole!! E sada zbog njih mladi ljudi ovde ne znaju sta je Rock a kamoli Metal! Postoji 5 ljudi iz svake generacije koji su u nekom fazonu a ostalo je GRAND!

 

Podrska !!!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

great. i ja treba da potezem iz beograda do odzaka da bih cuo hit 202-jke? zarad cije babe zdravlja da slusam bandove koje sam vec cuo i koji mi nisu bliski? da li ti bandovi imaju nesto od toga?

slozicemo se da su bandovi vecinom amaterski i da retko ko zivi od muzike. znaci, oni koji nisu dovoljno dobri treba da sviraju za ortake, a oni bolji treba da pokusaju nesto u inostranstvu, gde se kvalitet ceni.

 

i kapitalno pitanje: da li ce iko svirati bolje ako sam ja prisutan na svirci od subotice do vranja?

 

i jos jedno: da li ce band postati naprasno originalan ako skupi vise ljudi na svirci?

 

ili cemo imati alogia sindrom, tj. da sa prosecnim ostvarenjem utripuju da su ne znam kakve zvezde...

 

kako ja ne trazim od ljudi da dolaze na moje nightove, tako mislim da je glupo traziti od ljudi da se pojavljuju na svirkama koje im ne odgovaraju.

 

postoji samo jos jedna gluplja velicina od bezrezervnog dolazenja na svirke: bezrezervno dolazenje na koncerte stranih bandova koje ne volite.

 

znaci odgovornost prema sebi, slusaj ono sto volis. nije ni beograd preko sveta da ne moze da se dodje na svirku ili koncert. kad ja mogu da idem u pestu ili zagreb na anathemu ili moonspell, moze i neko iz unutrasnjosti da dodje u BG na bilo koji band koji mu znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam!!!

 

Ja sam prije svega da podrzimo bendove koje volimo i da ako smo u mogucnosti dolazimo na njihove koncerte, a za ostale koji nam se ne svidjaju, da li zbog njihove muzike ili zbor toga sto su losi muzicari, ne moramo podrzati!!!, ALI kada bi nekako mogli da prestanemo pljuvati po njima, jer mislim da je to odlika 12-ogodisnjih klinaca kojih ima dosta na ovom forumu i koji pretezno pljuju po svemu!!!

 

Znaci kada bi prestali vrijedjati druge i njihov rad tada bi smo ih na neki nacin podrzali tako sto bi bili neutralni, a to je velika stvar!!!

 

I tako polako neki losi bendovi postajace bolji, a neki losi postace jos losiji....to je neminovno, i tako cemo poceti uzdizati doamcu scenu, tako sto NE VRIJEDJAMO, A NE POSTUJEMO!!! To bi bilo najkorektnije od nas!!!

 

A ostali, pa ostace djeca zauvijek i pluvace po svemu i svacemu zauvijek!!!

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba razgraniciti pljuvanje i kritike, recimo ako ja kazem da je Alogija bezobrazno neoriginalna icon_mrgreen.gif , jebiga u pravu sam mozda je to tebi pljuvanje, ali to je ipak kritika, vidis njih boli kurac da porade na tome, jer jednostavno nemoraju, dosta mladih devojcica sa obrijanim pickicama im baca bruseve na binu, zasto bi ja njima davao pozitivne kritike kad njih boli kurac da urade bilo sta kako bi se uzdigli u odnosu na ostale metal bendove, jedino s cime su se uzdigli je sa brojem oduzetih nevinosti mladim devicama sa vec pomnutim obrijanim pickicama icon_redface.gif . Tako da podrska moja ce ici samo nekom originalnom bendu ili tribute, inace vise cenim tribute bend nego neku budjavu kopiju icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK!

 

Ali i dalje sam protiv tribute bendova, koji gube svoje vrijeme na sviranje pjesama svojih "IDOLA", a apsolutno sam protiv toga, mislim da bi to vrijeme trebali utrositi na nesto korisnije, Kao npr. pravljenje sopstvenih pjesama....

 

A ima i jedna dobra stvar, a to je da ako ne mozes da vidis Nightwish, pogledaj Tribute band i bice ti kao da slusas nightwish!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne proseravajte se vise, pobogu!

 

Hocete kvalitet i originalnost i nesto SASVIM novo?! Ne zasluzujete! Imali ste prilike da vidite jedan od najjacih domacih bendova u Srbiji, Amentes, vise puta u Domu omladine (samo malo podsecanje, ni Amentes nije svirao na Gitarijadi, pa sta?!). I ko se pojavio da vidi nesto novo? Niko! Niko od vas prepametnih producenata i vrhunskih muzicara se nije udostojio da poslusa nesto novo. Sedite i cekate da vam padne nebo na glavu i filozofirate. To o cemu raspravljate je tema za neku soc-kafanicu uz zidarsko pivo.

 

Pricate o "artizmu"? Pa cim se neko pojavi ko je drugaciji ili lici na neki strani bend po ponasanju (npr. LOZI SE DOK SVIRA ili DOBRO SVIRA PA SE USPUT I ZAMISLI LOZI, sto je izgleda zabranjeno na ovim prostorima), odmah ga okarakterisete kao "pozera" i sl.

Vazno je samo da li je neki vas ortak skontao kako se hvata Am7/9 i to odsvirao na Hitu. Od toga se odmah napravi fama, kao da je izmisljen lek za glupost.

Kad bi neki novi bend napravio svirku i dovukao super opremu, odmah bi se, na ovoj pijaci od foruma, pojavili pacenici sa komentarima: "Sta se ovi tripuju", "Misli ako ima dobru opremu da je faca" i sl.

Jos jednom cu da ponovim, NE ZASLUZUJETE CAK NI DA BUDETE OBAVESTENI O USPEHU BILO KOGA IZ OVE ZEMLJE, jer biste to komentarisali prilicno nisko i podlo.

Svaka cast iskrenoj publici, koja zna da joj je mesto u publici, a ne za mixetom. Sve dok u istoj ravni budu i publika i bendovi, nista se nece ni pokrenuti.

Uz svu zelju da za nasu scenu ima nade, napred pravi muzicari, pozdrav subkulturo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne proseravajte se vise, pobogu!

 

Hocete kvalitet i originalnost i nesto SASVIM novo?! Ne zasluzujete! Imali ste prilike da vidite jedan od najjacih domacih bendova u Srbiji, Amentes, vise puta u Domu omladine (samo malo podsecanje, ni Amentes nije svirao na Gitarijadi, pa sta?!). I ko se pojavio da vidi nesto novo? Niko! Niko od vas prepametnih producenata i vrhunskih muzicara se nije udostojio da poslusa nesto novo. Sedite i cekate da vam padne nebo na glavu i filozofirate. To o cemu raspravljate je tema za neku soc-kafanicu uz zidarsko pivo.

 

Pricate o "artizmu"? Pa cim se neko pojavi ko je drugaciji ili lici na neki strani bend po ponasanju (npr. LOZI SE DOK SVIRA ili DOBRO SVIRA PA SE USPUT I ZAMISLI LOZI, sto je izgleda zabranjeno na ovim prostorima), odmah ga okarakterisete kao "pozera" i sl.

Vazno je samo da li je neki vas ortak skontao kako se hvata Am7/9 i to odsvirao na Hitu. Od toga se odmah napravi fama, kao da je izmisljen lek za glupost.

Kad bi neki novi bend napravio svirku i dovukao super opremu, odmah bi se, na ovoj pijaci od foruma, pojavili pacenici sa komentarima: "Sta se ovi tripuju", "Misli ako ima dobru opremu da je faca" i sl.

Jos jednom cu da ponovim, NE ZASLUZUJETE CAK NI DA BUDETE OBAVESTENI O USPEHU BILO KOGA IZ OVE ZEMLJE, jer biste to komentarisali prilicno nisko i podlo.

Svaka cast iskrenoj publici, koja zna da joj je mesto u publici, a ne za mixetom. Sve dok u istoj ravni budu i publika i bendovi, nista se nece ni pokrenuti.

Uz svu zelju da za nasu scenu ima nade, napred pravi muzicari, pozdrav subkulturo!

mislim da sam video amentes, ali mi je ispario iz secanja. medjutim, generalni feeling mi je pozitivan. desava se. ipak sam bio na previse svirki, pa nekad neka ruzna potisne neku lepu.

kad se neko pojavi sa dobrom svojom opremom i ima scenski nastup, ja to podrzim ako je scenski nastup pravi svetski scenski nastup, a ne nafurano bacakanje nogama gore dole i lezanje na bini. zato maksimalno respektujem nightshift. imaju svoju predobru opremu i imaju pravi scenski nastup. i na te dve stvari ponekad opomenem consecration.

 

a gde je meni mesto, to ja odlucujem. ja znam sta mi je ko od stranaca rekao za koji band. i to ne od stranaca koji se "tripuju" da su producenti, nego od stranaca koji JESU producenti.

i navedi mi koga sam popljuvao? kritikujem uvek, ne pljujem nikad.

 

uostalom, svrati na night heaven ponekad i pogledaj "gde mi je mesto." mozda i pustim in flames.

 

da, sta jos fali sceni, TONCI. svaki drugi spava za vreme koncerta, od 3 mikrofona se cuje jedan i slicni incidenti. na tales of dark u domu septembra prosle godine tonac je bio ko zna gde. devojka se ubi od pevanja, a ne cuje se nista u trecem redu. ko je radio dobar ton? da, lik iz donjeg kluba SKC-a. mozda je bilo preglasno, ali se pristojno i jasno culo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne proseravajte se vise, pobogu!

 

Hocete kvalitet i originalnost i nesto SASVIM novo?! Ne zasluzujete! Imali ste prilike da vidite jedan od najjacih domacih bendova u Srbiji, Amentes, vise puta u Domu omladine (samo malo podsecanje, ni Amentes nije svirao na Gitarijadi, pa sta?!). I ko se pojavio da vidi nesto novo? Niko! Niko od vas prepametnih producenata i vrhunskih muzicara se nije udostojio da poslusa nesto novo. Sedite i cekate da vam padne nebo na glavu i filozofirate. To o cemu raspravljate je tema za neku soc-kafanicu uz zidarsko pivo.

 

Pricate o "artizmu"? Pa cim se neko pojavi ko je drugaciji ili lici na neki strani bend po ponasanju (npr. LOZI SE DOK SVIRA ili DOBRO SVIRA PA SE USPUT I ZAMISLI LOZI, sto je izgleda zabranjeno na ovim prostorima), odmah ga okarakterisete kao "pozera" i sl.

Vazno je samo da li je neki vas ortak skontao kako se hvata Am7/9 i to odsvirao na Hitu. Od toga se odmah napravi fama, kao da je izmisljen lek za glupost.

Kad bi neki novi bend napravio svirku i dovukao super opremu, odmah bi se, na ovoj pijaci od foruma, pojavili pacenici sa komentarima: "Sta se ovi tripuju", "Misli ako ima dobru opremu da je faca" i sl.

Jos jednom cu da ponovim, NE ZASLUZUJETE CAK NI DA BUDETE OBAVESTENI O USPEHU BILO KOGA IZ OVE ZEMLJE, jer biste to komentarisali prilicno nisko i podlo.

Svaka cast iskrenoj publici, koja zna da joj je mesto u publici, a ne za mixetom. Sve dok u istoj ravni budu i publika i bendovi, nista se nece ni pokrenuti.

Uz svu zelju da za nasu scenu ima nade, napred pravi muzicari, pozdrav subkulturo!

Prvo malo kenjas!!!

 

A ostalo, pa da sam bio u mogucnosti da slusam Amentes i ostale bendove za koje mislim da su OK, mislis da ih ne bi podrzao.

Ali u Banja Luci gdje ja zivim, prvo nema ni kluba, a ni lokala gdje bi se mogla odrzati svirka ili metal night, ali to je drugi problem!!!

 

Da imam slobodnog vremena kao sto ga nemam, isao bi na sve iole vece koncerte u regionu, i podrzao bih Prvo AMENTES, na koje sam apsolutno zaboravio (izvinjenje) koji su prilicno dobri i jedinstveni za nase prostore...........

 

Trece, nemas pravo da pljujes po drugima, aj sam rekao da podrzavam vecinu, a one cija mi se zika ne svidja ne mrzima ih i ne pljujem po njima, vec sam neutralan, a ako bi imao priliku da ih vidim uzivo pa, pogledao bi!!!

 

A za originalnost, to je druga stvar, pr. Alogija, koliko god to bilo neoriginalno, nikad nisam rekao da su oni sranje, i uvijek cu ih podrzati, ali problem je do njih i njihov ego, koji je enormno porastao i umuslili su da su neko i nesto.....

 

To je to!!!

 

Samo podrzati i pomoci, a uz to citaj sto ljudi pisu, a nemoj samo tako povrsno i odma vi pljujete, vi ne zasluzujete!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, pa moj post se uopste nije odnosio na vas i sve ste pogresno shvatili.

 

 

i to ne od stranaca koji se "tripuju" da su producenti, nego od stranaca koji JESU producenti.

i navedi mi koga sam popljuvao? kritikujem uvek, ne pljujem nikad.

 

Ni taj deo mog posta se nije odnosio na tebe. Verujem da je to zaista tako bilo. "Artizam" sam upotrebila u smislu da se sve sto odudara od staticnog ponasanja na bini bude proglaseno pozerskim. Dakle, nije se odnosilo na vas, nego je to moje misljenje steceno na osnovu postova po svim domacim temama gde svi znaju sve o produkciji. Nas glavni problem je sto svi misle da se u sve razumeju.

 

uostalom, svrati na night heaven ponekad i pogledaj "gde mi je mesto." mozda i pustim in flames.

 

Sto da ne!!!

 

da, sta jos fali sceni, TONCI. svaki drugi spava za vreme koncerta, od 3 mikrofona se cuje jedan i slicni incidenti.

 

Apsolutno se slazem. To je problem malih svirki. Pre sam za neki veci festival 1-2 puta godisnje sa jakim ozvucenjem i dobrim toncem.

 

 

A ostalo, pa da sam bio u mogucnosti da slusam Amentes i ostale bendove za koje mislim da su OK, mislis da ih ne bi podrzao.

Ali u Banja Luci gdje ja zivim, prvo nema ni kluba, a ni lokala gdje bi se mogla odrzati svirka ili metal night, ali to je drugi problem!!!

 

Nije se odnosilo na tebe. Verujem da je tako. Generalno, moj utisak je da i kad bi se pojavio neki mnogo dobar bend, nasla bi mu se neka mana, kao sto sam navela u prvom postu. Jednostavno, navikli smo da hvalimo sve sto je strano, a nase da pljujemo.

 

Samo podrzati i pomoci, a uz to citaj sto ljudi pisu, a nemoj samo tako povrsno i odma vi pljujete, vi ne zasluzujete!!!

 

Jos jednom, ja se SLAZEM SA VAMA i protiv sam svakog prostakluka i pljuvanja na temama o bendovima, to je bila sustina mog posta. Procitaj jos jednom. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je u tome sto postoje dobri bendovi, al' ljudi nece cuti za njih dok ne snime album. i to ne bilo kakav, vec kvalitetan, u skladu sa svetskim standardima, savrseno isproduciran. jbg, sta da kazem - ne mogu svi sa 17 godina da udju u studio.... neki citav zivot ulazu u opremu i ne ustede za dobar album...

dakle, nepopularnost domacih bendova koji iole valjaju uslovljena je nedostatkom kinte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je u tome sto postoje dobri bendovi, al' ljudi nece cuti za njih dok ne snime album. i to ne bilo kakav, vec kvalitetan, u skladu sa svetskim standardima, savrseno isproduciran. jbg, sta da kazem - ne mogu svi sa 17 godina da udju u studio.... neki citav zivot ulazu u opremu i ne ustede za dobar album...

dakle, nepopularnost domacih bendova koji iole valjaju uslovljena je nedostatkom kinte...

Slazem se Ljabi...fali jos mnogo toga nasoj sceni ali moslim da je kinta i medijska podrska nedostatci broj 1 i 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li ti normalan?

 

sta ko ima od moje nominalne podrske u domu omladine? suv kurac, ako i toliko. da li ja licim na nekog ko ce da se blamira u inostranstvu i uvaljuje promo disk nekog supackog banda nekom zaista bitnom faktoru? budi ozbiljan bar malo. scena se ne gradi na osnovu "podrske", nego na osnovu kritike. a svaki band mora da radi na sebi i svojoj muzici.

sta ja sad u helsinkiju pustim nekome neki srpski "perspektivan" band, taj neko se nasmeje i kaze * wannabes.

 

* se menja kao npr. dimmu borgir, sonata arctica, mayheim, kreator, my dying bride, nightwish...

 

LJUDI, BUDIMO OZBILJNI!

nemamo bandove koji mogu svetu da ponude nesto novo. mislim nesto sto vec nisu culi. osim eto sto je tornado popularniji negde drugde nego kod nas. i sto may result i dilluvium imaju svoja izdanja u nekoj svetskoj 4. ligi. koga jos boli kurac za alzirske MDB, zaboravih ime, makar oni zvucali krajnje pristojno? ili za madjarski slayer?

 

1. ne lozite se da je srbija bilo kome egzoticnza, jer NIJE.

2. ne lozite se da sa kopijom necega mozete nesto da uradite, jer ce vam se smejati, kao sto se finci mahom smeju sonati i moonsorrow

3. ne lozite se da je losa produkcija jedina tr00, jer to kurcu ne vredi.

4. ne lozite se da cete oziveti nesto sto je mrtvo.

5. bacite se na artizam. mozda imate srece pa nesto od toga napravite.

6. odradite pop varijantu. pronadjite ono sto se trazi u svetu, iskoristite sustinu bez trunke kradje, napravite sopstveno pakovanje i molite se luciferu da vam uspe.

 

pozeleo bih vam srecu ako biste znali sta sa njom da uradite.

Пријатеље, је л' смо ми из исте земље. Је л' ти видиш да народ нема 'леба да једе, а ти још причаш о некој оригиналности, артизму и не знам ни ја чему? Ја бих рекао да клинци улазе у неку причу свирајући обраде од познатих бендова. Тек кад чују и одсвирају довољно ствари моћиће и сами да праве нешто што неће личити потпуно на нешто друго-.

мене лично не интересује да ли ће неко за моју муизку мислити да је оригинална или чувена (не ЧУТА) већ небројено пута. ЈА ћу да се трудим да не копирам друге, а сад што свирам правац у коме је доста ствари речено, па јебем ли га.

И посматраш ствари са чито комерцијалног аспекта. Постоји једна тсвар која се зове андерграунд и која је одлична за промоцију бендова. Само треба наћи прави круг људи који ће да испрате то што радиш и да се инфилтрираш међу њих. Гледам како трећа лига бендови цепају само тако, не прелазећи у другу лигу, али су много замиљивији и од 'лиге шампиона'. Мени је већина ствари које се сада продају и које су комерцијале го курац, да простите на изразу. Досадно је до зла бога, али људи имају промотивну машинерију иза себе, пуно пара и годину дана могу да проведу у студију намештајући звук једне чинеле. Уосталом, метал није тако почео, неће тако ни завршити. Метал се не свира због пара, не свира се да би се живело од тога. Метал се свира зато што се та музика носи у срцу и зато што се воли и крај приче!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заборавио сам још да додам да гомила бендова који данас свирају супер музику плаћа да би је свирало, али им не пада на памет да одустану.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заборавио сам још да додам да гомила бендова који данас свирају супер музику плаћа да би је свирало, али им не пада на памет да одустану.

sceni nedostaju iskreni i verni fanovi!!!!

jer sa njima bi sve bilo lakse!

i ako se pojavi neki dobar bend odmah se pojavi mnogo ljudi koji ce ga ispljuvati a jako malo koji ce ga podrzati!

ako bend i snimi album malo ce ga ljudi kupiti , ako napravi koncert malo ce ljudi doci pogledati , kupiti kartu i tako pomoci bendu!

malo ce ljudi otici na drugi forum i obevestiti ljude o bendu , malo je tih koji ce iz svog djepa platiti prazan cd narezati i bez prodaje poslati promo cd nekim prijatelju u inostranstvo ili u drugi grad!

e to sve kada bi bilo mislim da bi scena bila mnogo bolja!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpljuvaniji su Alogia i May Result,koji najvishe rade.Alogia je ishla sa dvestadvojkom po celoj Srbiji,chak su hteli da ih tuku(u Zrenjaninu),znachi ljudi rade.Midgard,na primer,iako su iz Shapca,nisu hteli da sviraju na Hitu nedelje kad je odrzhan u njihovom gradu.Pa shta onda hoce,ne mogu ni da ochekuju podrshku i napredak.

May Result i The Stone izdaju albume svake godine,trude se ljudi,i taj trud malo mnogi ne poshtuju.Oni su poznatiji u inostranstvu nego kod nas.

Eyesburn su imali srece da ih zapazi Max,jednu pesmu na zadnjem Soulfly albumu su oni odsvirali i to je velika stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za uspeh nekog benda je potrebna lova, gurpa menadzera i PR. Iskreno govoreci metal scena sto se Srbije tice je uzasno slaba (bar koliko znam iz prica) svirka ovamo, svirka tamo.

Nije to resenje ( Imati sve insrumente, prikazivati sebe flajerima.... )

Primer: Dobar bend sam sebi placa prevoz da bi svirao u valjevu, (ima i tih slucajeva) a treba da bude obrnuto placen prevoz smestaj itd.....

 

Zasto ovo kazem, zato sto svi (koji se bave metal muzikom) zaobidju osnovne stvari, a to su :Agenti, advokati, menadzeri, ceo tim za odnose sa javnoscu (PR)

Jaka pojavljivanja na tv i radiu itd....itd......

 

Kupiti gitare i bubnjeve je najlakse.

 

Prvo vi osvojite nase trziste pa onda se skoncentrisite na strano.

 

A pare da trebaju, trebaju............. (da bi se ostvarilo sve ono gore, a bez toga je nemoguce)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo recimo ja dodjem na neku svirku. I sta vidim, bend na bini se namesta sto godina,muzicari se saplicu o kablove ,znaci bez trunke profesionalnosti.Zvuk katastrofalan do te mere da ne mozes da izvalis ni sta bend svira.Gitaristi se nadmecu ko ce koga vise da nadglasi ,bubnjar konstantno ispada a pravi se da je faca,basista ima opasnu gitaru a ne zna ni da je drzi,klavijature se naravno ne cuju i kao slag na tortu na bini je pevacica koja falsira iz sve snage a tripuje se da je Tarja (pevaci su uglavnom u scream ili growl fazonu) a ispred njih gomila klinaca koji se loze samo zbog toga sto je bend odsvirao pesmu njima popularnog benda (uglavnom Maidena). Takvi slucajevi su mnogo cesci od pojave nekog dobrog benda (consecration,moondive...) i covek posle takvih prizora (koji se vec uveliko javljaju i na ozbiljnijim svirkama) jednostavno izgubi volju da bilo sta podrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za uspeh nekog benda je potrebna lova, gurpa menadzera i PR. Iskreno govoreci metal scena sto se Srbije tice je uzasno slaba (bar koliko znam iz prica) svirka ovamo, svirka tamo.

Nije to resenje ( Imati sve insrumente, prikazivati sebe flajerima.... )

Primer: Dobar bend sam sebi placa prevoz da bi svirao u valjevu, (ima i tih slucajeva) a treba da bude obrnuto placen prevoz smestaj itd.....

 

Zasto ovo kazem, zato sto svi (koji se bave metal muzikom) zaobidju osnovne stvari, a to su :Agenti, advokati, menadzeri, ceo tim za odnose sa javnoscu (PR)

Jaka pojavljivanja na tv i radiu itd....itd......

 

Kupiti gitare i bubnjeve je najlakse.

 

Prvo vi osvojite nase trziste pa onda se skoncentrisite na strano.

 

A pare da trebaju, trebaju............. (da bi se ostvarilo sve ono gore, a bez toga je nemoguce)

Pa ja mislim da PR manager nije toliko ni potreban, malo love ga moze zamjeniti (ali ta lova je glavni problem, ali i za to postoji rjesenje nesto kao kredit do 1000 ili 1500 eura koji bend moze dici i u skorije vrijeme potruditi se da snimi album i odradi promociju), sa dobro organiyovanom promocijom kod nas prvo, a uporedo s tim u inostranstvu, slati snimke, ali ne amaterske, svim poznatim kucama i zine-ovima i pokusati naci mjesto na nekoj stranoj kompilaciji!!!

A druga stvar je stupiti u kontakt sa nekim od poznatih muzicara pa Boze moj ko zna mozda se svidi nekom (pr. Alogia) i onda bi polako doslo sve na svoje!!!, i manager .....

 

A uz to bend mora raditi na zvuku, izgledu i promotivnim slikama i slati to svugdje!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пријатеље, је л' смо ми из исте земље. Је л' ти видиш да народ нема 'леба да једе, а ти још причаш о некој оригиналности, артизму и не знам ни ја чему? Ја бих рекао да клинци улазе у неку причу свирајући обраде од познатих бендова. Тек кад чују и одсвирају довољно ствари моћиће и сами да праве нешто што неће личити потпуно на нешто друго-.

мене лично не интересује да ли ће неко за моју муизку мислити да је оригинална или чувена (не ЧУТА) већ небројено пута. ЈА ћу да се трудим да не копирам друге, а сад што свирам правац у коме је доста ствари речено, па јебем ли га.

И посматраш ствари са чито комерцијалног аспекта. Постоји једна тсвар која се зове андерграунд и која је одлична за промоцију бендова. Само треба наћи прави круг људи који ће да испрате то што радиш и да се инфилтрираш међу њих. Гледам како трећа лига бендови цепају само тако, не прелазећи у другу лигу, али су много замиљивији и од 'лиге шампиона'. Мени је већина ствари које се сада продају и које су комерцијале го курац, да простите на изразу. Досадно је до зла бога, али људи имају промотивну машинерију иза себе, пуно пара и годину дана могу да проведу у студију намештајући звук једне чинеле. Уосталом, метал није тако почео, неће тако ни завршити. Метал се не свира због пара, не свира се да би се живело од тога. Метал се свира зато што се та музика носи у срцу и зато што се воли и крај приче!

da, prijatelju, iz iste smo zemlje. samo sam ja neko vreme proveo u zemlji gde se actually SVIRA METAL, pa pod tim utiskom pisem, kako odatle, tako i sada od kuce.

daklem,

da... u pravu sam. originalnost i artizam. treca i cetvrta liga tribute bandova moze sebi da dozvoli da svira za svoju dusu i svoje ortake. i to treba da radi i za to ima moj respect. znaci, krljaj ti maidene od jutra do sutra, a ja cu tu i tamo doci na tvoju svirku, ako mi se uklapa u plan. jer ja NISAM JEBENI PROFESIONALNI FAN, kako tvog banda, tako ni bilo kog drugog banda, ovde ili u svetu, pa makar to bio i HIM, koji jako volem.

 

ali neko mozda hoce da bude prva liga. zna da svira, ima ideje, ima dobru muziku i tekstove. oprema je malo krs, ali je voljan da ulozi u nju. i sve ostalo. sprema kintu za album koji nije kolekcija najvecih hitova nekog vec poznatog stranog banda po redu zvanicnog best of-a. hoce svoj album, hoce da mu se to isplati, da ne mora da proda gajbu ili crvenog juga da bi bio trve metalac. nije mu to ambicija. hoce da bude muzicar, znaci da zivi od muzike. suprotno od muzicar-amater, koji zivi za muziku.

 

moji saveti i moja poruka je upucena njima. svim likovima sa mnogo talenta koji imaju bandove i koji hoce da nesto sa tim urade. ako je tebi underground amaterizam cool, nekome nije.

kako bi reagovao na cinjenicu da clanovi neosporno fenomenalnog banda my dying bride imaju vile i limuzine? to sto je tebi kinta i komercijala gadna, ne znaci da je neko ne voli. ja recimo volim kintu. i ako bih izdavao album, izdavao bih ga iz dva razloga: 1. da kazem nesto sasvim svoje, originalno; i 2. da mi se to isplati, makar u meri da vratim troskove.

 

izazivas me da ti drzim predavanje o finskoj rock i metal sceni, koja se nije formirala ni zbog kinte ni zbog fandoma i obozavanja gvozdene device. koja je nastala zbog jednog filma, koji je omaz jednom istocno nemackom bandu koji je skupio muda da kaze NE komunizmu. film se zove lenjingradski kauboji. prvi poznati finski band se zove isto tako, i to je band skupljen za potrebe filma. prvi finski band koji je propevao na engleskom, iako su finci i tada, 80-ih, imali pristojan rock, na nerazumljivom finskom jeziku.

a finski metal se nije probio ni zbog stratovariusa koji je ipak uneo neke minimalne inovacije u melodic heavy/speed/power sta god metal, ni zbog sentenced, koji je nesporno ogroman band, koji je uneo inovacije u melodic death i postavio temelje love metala. finska scena je upala u oci zbog artizma i ideje jednog banda, apocalyptica-e, koji je imao najoriginalniju ideju do tada. svirali su metal na violoncelima. originalno i artisticki. znalacki. takodje im jedna markka nije trebala da profuraju tako nesto.

 

o tome ti pricam. za originalnost i kvalitet kinta je sporedna. ona dolazi sama od sebe.

dokle god se mi lozimo na podrzavanje svega i nicega, od nase scene nema nista.

 

uostalom, glavno pitanje je: STA JE USPEH? i to svaki band treba za sebe da definise. i da uskladi svoje muzicke mogucnosti sa svojim ambicijama i kriterijumima. kao i na zapadu, prijatelju... ko je dobar za kafanu i 50 ljudi, to i radi, ko je dobar da rasproda koncert za novu godinu nekih godinu dana unapred, a da kreteni kao ja placaju po 100 eura, to i radi. u tome je razlika izmedju scirpt of flood, za koje niko nije cuo i niko nece cuti, i HIM-a.

 

a ako mislis da samo underground toliko roola, zasto slusas i poneki poznat band koji je postao velicina i komercijala i poceo da vrti iste riffove iz albuma u album?

 

toliko od mene. ako hoces raspravu, mozemo da nastavimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...