Jump to content

Morbid Angel


nocturnog

Najbolji Morbid Angel album?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne slazem se ja sa konstatacijama da je MA postao sranje zato sto u 2 pesme ima elektronike. Te gluposti oko doslednosti stilu ne piju vodu kod mene. Talentovani muzicari mogu da promene stil, ali da njihova muzika i dalje bude zanimljiva, kao sto je netalentovanim muzicarima i autorima dzaba sva doslednost stilu. Ima gomila bendova koje sam kao klinac obozavao, koji stil nisu promenili, ali su im poslednjih nekoliko albuma realno sranja.

 

MA su i u proslosti pokazali sklonost ka Laibachu, tako da i sadasnje koketiranje na tu temu nije neki shok, ali mislim da je bilo bolje da naprave ceo album u tom fazonu, ili da uopste ne ubacuju elektro elemente na album. To bi doprinelo kompaktnosti izdanja, ali svejedno, bilo da su pesme industrial, ili death metal, moraju biti zanimljive, a ja ovde ne vidim nista zanimljivo nazalost.

Soli, osim sto je dosadan i bezidejan sam po sebi, novi album ima jedan veliki problem, tj. bend ima problem.

Nema osecaja nadgradnje. Svaki bend stvara kroz karijeru i menja se, ali ta promena mora biti jasna. Kad nazoves bend 'ne mozes' da bacas sta hoces pod njegovim imenom. Nema svrhe. Druga bi stvar bila da je ovo samo jos jedno od dela nekog muzicara, kao recimo Devin Taunsend bend, pa da mozes da radis sta hoces iz albuma u album, mada je i to pomalo nategnuto, ali moze da prodje.

Po meni, svaki bend i treba da se menja vremenom, ali mora da ocuva identitet, i svoj duh. Ovde toga nema, ovo kao da su napisali neki totalno levi ljudi. Oni su ovo trebali izdati pod nekim drugim nazivom, i mirna Bosna. Mada bi ih i tada napljuvali.

Edited by Heavy Jerk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta fali Tuckeru? Formulas mi je za mrvu slabiji od Domination.

 

Za mrvu slabiji?

 

Mozda je to stvar rip-a, ali ne znam dal' je iko primetio da su pesme sa industrial matricom na novom albumu glasnije od pesama sa "zivom" postavom.

Edited by Vermis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soli, osim sto je dosadan i bezidejan sam po sebi, novi album ima jedan veliki problem, tj. bend ima problem.

Nema osecaja nadgradnje. Svaki bend stvara kroz karijeru i menja se, ali ta promena mora biti jasna. Kad nazoves bend 'ne mozes' da bacas sta hoces pod njegovim imenom. Nema svrhe. Druga bi stvar bila da je ovo samo jos jedno od dela nekog muzicara, kao recimo Devin Taunsend bend, pa da mozes da radis sta hoces iz albuma u album, mada je i to pomalo nategnuto, ali moze da prodje.

Po meni, svaki bend i treba da se menja vremenom, ali mora da ocuva identitet, i svoj duh. Ovde toga nema, ovo kao da su napisali neki totalno levi ljudi. Oni su ovo trebali izdati pod nekim drugim nazivom, i mirna Bosna. Mada bi ih i tada napljuvali.

 

Nisam ulazio u preduboke analize. Vec sam ranije rekao da su motivi na albumu razbacani bez ikakvog reda, sto je mozda posledica nearadnje benda, kako kazes. Takodje sam rekao da je bolje bilo da su napravili ceo album u jednom fazonu, ma koji fazon to bio. Trece, nije istina da ovaj album zvuci kao da je Iron Maiden napravio rege album, samo zvuci kao tesko sranje koje je napravio Morbid Angel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja baš gledam i čudim se. Ja sve albume slušam, nema tu sa Vinsentom i sa Takerom - da ih tako delim i odbacujem. Jedino što odbacujem je ovo đubre od poslednjeg albuma, a svi ostali imaju svoj karakter i okrećem im se zbog različitih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovako poredjao MA albume:

 

1. Covenant

2. Altars of Madness

3. Blessed are the Sick

4. Gateways to Annihilation

5. Domination

6. Formulas Fatal to the Flesh

7. Heretic

 

...8. Illud Divinum Insanus, mada on ne treba da postoji na spisku uopste xD

 

Album lici manje-vise na kompilaciju proseravanja koja nisu mogla da upadnu na album... -.-

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

heretic je manje fokusiran nego predhodnici,ne tece,manje-vise kao vecina modernih metal albuma,kao da ih je bolio kurac da ga uoblicavaju kao cjelinu kad ionako skoro vise niko ne slusa albume u cjelosti pa iznabacase sve na gomilu.to posebno nervira kad je u pitanju MA,jer su svi ti klasicni albumi bas bili cjelina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovako poredjao MA albume:

 

1. Covenant

2. Altars of Madness

3. Blessed are the Sick

4. Gateways to Annihilation

5. Domination

6. Formulas Fatal to the Flesh

7. Heretic

 

...8. Illud Divinum Insanus, mada on ne treba da postoji na spisku uopste xD

 

Album lici manje-vise na kompilaciju proseravanja koja nisu mogla da upadnu na album... -.-

 

Lista je ok,s obzirom da bih zamenio da Blessed Are The Sick bude drugi... Ostalo ne diramo :D

 

I ne pominjite vise Radi-crap In-falus pred ovim svetim albumima :violent:

 

Gathered for a sacred rite

Subconscious minds allied

Call upon immortals

Call upon the oldest one to intercede

Rid us of our human waste

Cleanse our earthly lives

Make us one with darkness

Enlighten us to your ways

 

From churning worlds of mindlessness

Come screams unheard before

Haunting voices fill the room

Their source remaining undefined

Shadows cast from faceless beings

Lost for centuries

 

Lords of death, I summon you

Reside within our brains

Cast your spells upon our lives

So that we may receive

The gift of immortality

Bestowed on those who seek you

Edited by HeLLsarma
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...