Jump to content

Morbid Angel


nocturnog

Najbolji Morbid Angel album?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jebes ga,ja i dalje smatram da su Behemoth jako dobar bend.

Kada uporedim njihove novije radove(a,tu svrstavam radove u poslednjih 16-17 godina)sa prva tri ili cetiri albuma,uvek dam prednost novijima.

Valjda zato sto nikada nisam voleo ono sirovo blek metal zujanje.Ali,to sam ja.Meni licno je "O father,o satan..." bolji od  svega sto su uradili na prvim albumima.

Kada su pocinjali,u tom zanru se sviralo tako pa su i oni svirali kao i ostali.Nepotrebna skripa i copy/paste teme tekstova.Ali,to je ok,takvo je bilo vreme.Danas sviraju drugacije i.po meni kvalitetnije.Zar ne bi bilo smesno kada bi ih u danasnje vreme gledali kako sa sekirama i buzdovanima trce po sumi i vijaju ko zna sta?Imaju lovu,pa samim tim i bolje uslove za sve sto zele da ostvare.Jes da se Nergal preterano proserava sa svojom pricom i naduvenim stavovima ali,ako zanemarimo to,neki ce se ipak sloziti sa mnom ako zakljucim da oni danas sviraju dobru muziku.Jedan su od jacih metal bendova danasnjice a,na bini su masinerija.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed

Ovo ne mogu ni ma silu da napisu rif savrseno opisuje Behemoth, sto je dosta ironicno jer si ti sam poklonik te ideje da je rif najvazniji u bilo kom metali dok sve ostalo dolazi ma drugom mestu. Bas taj Behemoth meni zvuci kao jedan bezidejan bend koji je iz albuma u album pokusavao da jednu te istu ideju (taj neki blackened-death sta vec) prepakuje iz supljeg u prazno, to jes da se bave svim tim sto ide na drugo mesto, dok su u osnovi pisali jedne te iste rifove.

Slusao sam znaci bar ovo sto sam ubelezio na rym: Satanica, Demigod, Evangelion i Satanist (nisu mogli ni da po nazivima malo prosaraju pricu...) I iskreno mrzi me da slusam jos jer osecam da je i ostatak diskografije isti taj kurac samo opet kao malo prepakovano, druga neka produkcija i sl. a u sustini isti kurac.

Ne kazem da su najvece neko sranje, kao sto je Mrla, ali da su dobri nesto spec. nisu.

Od Decap valjaju prva dva dalje nisam slusao..

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nergal ne bi pronašo dobar rif ni da mu je ispred nosa, al se zato odlično razume u modu i marketing

Vole slobodno preslušaj Negation, mene je on i navuko na Decap. ništa nije lošiji od Nihilitija, meni čak i bolji, a sasvim solidan i Organik, ovo posle djubre teško..

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Kumodraski Vo said:

@Demon Seed

Ovo ne mogu ni ma silu da napisu rif savrseno opisuje Behemoth, sto je dosta ironicno jer si ti sam poklonik te ideje da je rif najvazniji u bilo kom metali dok sve ostalo dolazi ma drugom mestu. Bas taj Behemoth meni zvuci kao jedan bezidejan bend koji je iz albuma u album pokusavao da jednu te istu ideju (taj neki blackened-death sta vec) prepakuje iz supljeg u prazno, to jes da se bave svim tim sto ide na drugo mesto, dok su u osnovi pisali jedne te iste rifove.

Slusao sam znaci bar ovo sto sam ubelezio na rym: Satanica, Demigod, Evangelion i Satanist (nisu mogli ni da po nazivima malo prosaraju pricu...) I iskreno mrzi me da slusam jos jer osecam da je i ostatak diskografije isti taj kurac samo opet kao malo prepakovano, druga neka produkcija i sl. a u sustini isti kurac.

Ne kazem da su najvece neko sranje, kao sto je Mrla, ali da su dobri nesto spec. nisu.

Od Decap valjaju prva dva dalje nisam slusao..

 

Daleko od toga da je Decapitated loš bend, ali oni su klasičan "čorbast pasulj" bend. Ima tu odličnih rifova, sve je kompaktno i po knjizi, ali čorbast pasulj nije naročito zanimljiv proizvod. Mislim, pojeo bih ja nekad dobru pasuljčinu pre bilo čega drugog, al već mi mrsko drugi dan za redom da ga jedem, a kamoli svaki dan (kao Human - čovek zvani klot pasulj). Slična stvar je meni sa većinom thrash metala (izuzev onih najvećih i najboljih) i neinventivnog repetetivnog death metala. 

Što se tiče Behemoth, oni su dugo bili vrlo dobar 4 bend, realno bliži pasuljčini nego nekom kompleksnijem i egzotičnijem jelu (da nastavim sa upotrebom ove stilske figure), da bi u jednom momentu, ne znam ni sam kako, doveli sebe u situaciju da napišu the Satanist koji je remek delo i koji prevazilazi okvire metala u smislu svoje umetničke vrednosti i domašaja, barem po mom mišljenju. To je album koji svaki čovek treba da posluša, iako mu je uporište na prvu loptu u ekstremnom metalu, reč je o mnogo progresivnijem i zaokruženom poduhvatu. Taj poduhvat je neminovno vodio ka zamci da postanu style over substance bend sa čime se donekle slažem i što je vidljivo na njihovom poslednjem izdanju kada su svesno upali u tu zamku. The Satanist je tim pre spektakularniji što dolazi nakon Evangelion koji je makar za mene njihovo najslabije izdanje kada sam mislio da su udarili u kreativni zid suvoparnosti i da nema nazad. Od Theleme ka Evangelionu su sve vrlo dobri albumi, ne i odlični. Rane radove ne bih posmatrao u kontekstu onoga što su danas, to je bio neki drugi (ne tako ubedljiv, imho) izraz.

Dakle, rif jeste centar metalnog sveta, ali i u metalu kao i bilo kojoj drugoj muzici najvažnije je napisati dobru pesmu ili još važnije - dobar album. Strukturom i kompozicijom nekad nadomešćuješ navodni nedostatak supstance, mnogi veliki izvođači su na ovome izgradili karijere. Treba biti samo dovoljno open-minded da ovo prigrliš, kao kad probaš neko egzotično jelo ili piće. Meni je jako dosadno da jedem pasulj svaki dan, iako ga volim generalno.

Odosmo u off, ali na kraju krajeva, na temi smo benda koji nikad nije nudio pasuljčinu, ili je nudio delikates ili pomije. Meni je taj pristup legit i poželjan u današnjoj poplavi pasulja sa svih strana.

  • Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma haos opšti :haha:

Satanist je meni bio kul kad je izašao, poslušah ga zimus, sad mi je onako jedan solidan, simpatičan album, nije ni on odličan. Ne mož da pridje imho Satanici, i jeste na kraju Behemoth vrlo dobar 4 bend celom dužinom, a Decapitated je dobar 3 u najsvetlijim trenucima.

Najbolji poljski dm bend je Vader koji je 4+ bend kad je (bio) u top formi

 

Dobra pesma se sastoji od dobrih rifova, ne valja style over substance, i ne možeš strukturom da nadoknadiš ako su rifovi smeće, ne možeš gomilu brabonjaka da učiniš lepšom tako što ćeš kreativno da ih rasporediš... A jbg daleko bilo na kakvim sve užasima grade ljudi karijere, bolje tamo da ne zalazimo.

"Kompozicija" obuhvata i kakvi su rifovi, i kako su sklopljeni zajedno, i kompozicija je otac i majka za svaku vrstu muzike.

Za high art (a u stvari pećinski art) patrician tripere je neprijemčiva ta priča o rifu jer je rif figura koja se ponavlja, pa kao brt ono razumeš to je okvir primitivni, vrtim 4 takta ponavljam kao neki papak, ja sam iznad toga, drkam solaže (tehnika sviranja je za seljake btw), improv, teksturišem šumove i aleatoričke tehnike komponovanja su mi baš hip.

Ali kad se ukine zajebancija, uglavnom neki ostinato mora da postoji koji stabilizuje kompoziciju.

 

 

Inače to jes da ništa što smo pomenuli ne može da primiriše Morbid Angel delikatesima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da je Hate ni po čemu impresivan bend, ono što sam ja slušao od njih bilo je baš dosadno.

Oko Behemoth još jedna stvar - gospodin Inferno. Ja bih mogao samo njega da slušam pa makar davao ritmičku podlogu nekoj zbrkanoj kakofoniji. Veliki sam fan njegovog bubnjanja i mislim da dodaje bar jednu ocenu više svakom Behemoth albumu na kom je učestvovao.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Demon Seed said:

Human ima i fajlove na kompu u stvari, ali pominje samo originale i rezance da ne puca bruka metalna :wub:

Vidi ga ovaj što se zalepio za rezanac moj, pa upravo sam ga pomenuo kako bih ti skrenuo pažnju da Behemoth nisam baš toliko ad hok slušao - iliti, što reče samo (s)hitove, dakle dao sam im i više pažnje nego što zaslužuju!

I da slažem se da su neka četvorka, može i plusić, jer brinu za kuce

Tako da realno 4+/10

:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf uf

a sprdam se smešno mi bilo kao ono pre 15 god kad kažu slušao sam bend brt narezo mi Solicitor mp3ojku

btw skoro mi palo na pamet koliko on ima adekvatan nick za tu rabotu, ja prvo čuo za njega pa onda za značenje reči te nisam povezo xD

5 hours ago, Koroviev said:

I zbog toga osećam potrebu da, u ovom bizarnom trenutku, pedagoški utičem:

 

 

Čak mi to među slabijim MA pesmama, ali čist primer kako kidaju i kad naprave pesmu od 2 rifa

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ko će s tobom, beli listiću među ekstremističkom populacijom, pa ti si mi Domination i Heartwork izvrgavo neutemeljenim kritikama. Danas ti je sve oprošteno, jer je praznik Svjatago Džefa Bekere.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arguably najbolji album svih vremena.

Tj ja ne mogu da razdvojim njega i Blessed jer sam ih nabavio negde u isto vreme (ipak Blessed prvo) i okrenuli su mi poimanje muzike skroz.

Isto mi tako idu u paketu Anthems i Nightside.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...