Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Nije lose, sija sunce, topi se sneg. Za cetvrtak najavljuju neko otopljenje.

Jel se ostvarilo to otopljenje?

Usput, gdje je željeznička stanica u odnosu na taj Dom omladine, da li je daleko, i gdje bi se mogla provesti noć nakon svirke (do voza ujutru)?

 

Sutra u 6:15 ide bus za Beograd. Izgleda da ću biti u tom busu. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, i nije toliko toplo. :)

 

Odmah da ti kazem, bicu direktan, daleko je. Imas bar 2-3 km pesacenja. A gde ces nocu, ne znam, ima na stanici cekaonica, pa tamo mozes da sacekas voz. Zadnji put kad sam bio, grejali su je. :)

 

Edit: ako bus ide preko centra, pitaj da izadjes tamo, MNOGO je blize.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, i nije toliko toplo. :)

 

Odmah da ti kazem, bicu direktan, daleko je. Imas bar 2-3 km pesacenja. A gde ces nocu, ne znam, ima na stanici cekaonica, pa tamo mozes da sacekas voz. Zadnji put kad sam bio, grejali su je. :)

 

Edit: ako bus ide preko centra, pitaj da izadjes tamo, MNOGO je blize.

Što se tiče hladnoće, samo da nije ispod -5. To bi baš bio isfur. A ako se kiša namjeri... biće jako zajebano.

Što se tiče 2-3 kilometra pješačenja, to nije frka, gore smo bili prošli kad smo u Novom Sadu tražili NS Time... :)

Nadam se da taj D.O. nije tako zavučen, a i imam 3-4 sata prije svirke da ga nađem.

Što se tiče čekaonice, tako sam nešto i kontao, još da ima neka roštiljnica usput... a mora biti. :)

 

Koji bus, preko kojeg centra, na šta misliš?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče hladnoće, samo da nije ispod -5. To bi baš bio isfur. A ako se kiša namjeri... biće jako zajebano.

Što se tiče 2-3 kilometra pješačenja, to nije frka, gore smo bili prošli kad smo u Novom Sadu tražili NS Time... :)

Nadam se da taj D.O. nije tako zavučen, a i imam 3-4 sata prije svirke da ga nađem.

Što se tiče čekaonice, tako sam nešto i kontao, još da ima neka roštiljnica usput... a mora biti. :)

 

Koji bus, preko kojeg centra, na šta misliš?

 

Ako ides vozom moraces pesaka do centra, ako dolazis busom pitaj da li staje na centru pa tu izadji. Posto je Dom Omladine na 5 minuta od trga. Pitaj bilo koga kad izadjes gde je D.O. ili Hi-Fi(tako se ranije zvao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekajte coveka na stanici sa rakijom i cvarcima, pokazite se kao domacini majku mu :meshuggah:

Jbg, rakija se popila, cvarci se pojeli. Smislicemo nesto. ;)

 

inache dom omladine nije zavuchen, on je na centru :) stanica je zavuchena, tj. u 3 pm je :)

 

 

shljokacemo mi posle svirke pa mozesh s nama da se ufurash :pivopije:

Kod izvidjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam cuo da je svjetska premijera Undergranda u Rumi, kucam ovdje da idem, a mislim se "sta ja to radim?"

Kako je prolazilo vrijeme, koncert se blizio, ja sam i dalje mislio "sta ja to radim?"

Kad sam juce ujutru obuvao cipele, razmisljao sam otprilike u stilu "sta ja to radim?"

Dok je autobus lagano izlazio sa stanice kontao sam "sta ja to radim?"

Kad su mi radnici na salterima BG autobuske stanice drsko odgovarali na informacije o autobusima za Rumu, palo mi je na pamet "sta ja to radim?"

Kad sam dosao u Rumu, svanulo mi je - "sta ja to, koji k...c radim?"

Ali, onda... nakon par sati, kad je krenula svirka, bilo mi je jasno sta sam ja to radio.

Svjetska premijera na nivou, dobar razglas, dobra publika, za sve koji nisu bili, rijeci su bezvrijedne, nadajmo se da ce biti DVD dokumentarnog sadrzaja... Materijal je snimljen.

Nacuh jos neke detalje o planovima za promociju, zivi bili pa vidjeli, ima da se estrada izvrne naopacke i da se mnogima oci kolutaju... A podrska se nastavlja.

 

Hvala:

Grupi Pero Defformero u punom prosirenom sastavu: Cika, Sloba, Biske, Fris, Gosn Bandar, Zlaja menadzer, Rumljanima koji su me docekali, ekipi za ozvucenje, pa da se vidjamo sto cesce na Defformero svirkama, nije bitno ni kad ni gdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebali su kevu! Vredelo je prevaliti sve te kilometre.

Morao sam kupiti CD i ako sam znao da cu zbog toga par dana posle jesti leba i soli ko ajduk.

Zveknule mi baterije na aparatu, leb mu jebem, ali nije bitno. A bubnjar kralj kako se potpisuje "BUBNJAR" :)

Moracemo josh koji put da navratimo u Rumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim slučajno u Platou pokupih i City Magazine #6 (besplatne novine o gradskim dešavanjima i malo šire, a odnose se na BG/NS), kad tamo:

 

perodefformerorecenzija.th.jpg

 

Pored očigledne greške, nije loša recenzija, bitno je da se spominje. Pa polako...

 

A sad, što se tiče ljutih beogradskih fanova koji nisu bili u Rumi (s tim da jesu bile neke ribe iz Beograda, neki Šef Saletov mali harem, koliko vidjeh), u četvrtak 05.03. u 14:00 će u Living Room SKC prostoru, je li, biti promocija za novinare, pa ono, može se organizovati neko okupljanje, makar ispred, uz roštilj, pivo i gitare.

 

Da, još detalja za Rumu, ja moram priznati da su meni među najjačim momentima direktno vezanim za Defformero bili:

1. Savršeno izvođenje "Gotičarke" na probi, Biške je to nadrealno dobro otpjevao pri brutalnoj brzini gdje triole više nisu ličile na triole, a kad se u onom prostoru, koji je tad bio prazan, prolomio urlik "jer ti si metalna kraljica", meni nije bilo dobro...

2. Prvo pojavljivanje Bišketa u bijelom odijelu, kad je izašao iz male prostorije u kojoj se presvukao... Majku mu, al' sija, i u mraku.

Indirektno vezano:

1. Povratak u Beograd sa Zlajom, sjedio sam skučen u skršenom crvenom Pežou, slušao čovjeka i mislio se "ovo je rokenrol tata kojeg nikad nisam imao".

 

Sve u svemu, rokenrol!

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored očigledne greške, nije loša recenzija, bitno je da se spominje. Pa polako...

Sto se tice greske, CD-TEXT na disku kaze da je ime albuma Pero Defformero, pa sam i ja napravio istu gresku kao i doticni casopis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto bre nema utisaka glede Undergranda.

 

Ja tek juče nabavih izdanje - doduše, nisam JOŠ kupio disk - ali zasad je bitno da sam MATERIJAL preslušao.

 

Pa, evo prvih utisaka posle dva slušanja novog-starog Pero Deff.albuma:

 

- odlična produkcija i izuzetan guitar crunch, što me veoma raduje

- vrlo fini aranžmani novijih numera, počevši od Kauboja preko Kako da ti kažem tebra, Na dan kad si pošla... pa sve do Žalim draga ispalo je ovo-ono, koje smo samo mogli do sada a) da čujemo uživo ili B) u nekim demo verzijama na majspejsu perinome (ispravite me ako grešim)

- neke od starijih kultnih numera čuli smo u zanimljivom, drugačijem izdanju (novom ruhu), što je plus, dok je kod pojedinih očigledno da su stare verzije znatno superiorne. Da ne obrazlažem dalje numeru po numeru.

 

Ukratko, vrrrrlo dobro izdanje.

 

Sada je ključno da se bend na ovome ne zaustavi, da krene sa svirkama (ki što je i krenuo) i da ubrzo na majspejsu okače neki demo preview tih novih stvari koje se, nadam se, krčkaju u defformero loncu. Drugim rečima, da nastavi sa KREATIVNIM radom.

 

Alal vam –metal- vera, momci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...