Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Da li to znači da ih je neko pustio preko razlgasa ili je zakazana svirka?

Ipak za sada ovo prvo.

 

Mislim da je u pitanju stand gde se prodaju karte za Uriah Heep, tj. BL Rock Open Air fest koji ce biti na lokalnoj tvrdjavi, cuo sam jaku muziku da pustaju tu, i cool da i Defformero udara :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam organizovao par svirki u terrarossi. ugostili smo i nekoliko inostranih bendova. klub je manji (prima oko 150/200 ljudi), razglas je podnosljiv (ostalo se ne mora ozvucavati), jedino sto se ide na karte i sto cena ne sme prelaziti 150din. jbg, sve ostalo je preskupo za nas grad. nazalost, tako je.. jos jedna stvar.. to je jedini klub u kom se moze svirati..

 

Ne ... nisi u pravu. Kada radite male bendove i demo bendiće karta ne sme da prelazi 150 din ... pa realno i u Bgd za takve koncerte karta nije skuplja ili je malo skuplja.

 

Bez karte od minimum 300-400 din ne možete napraviti koncert nekog ozbiljnijeg benda. To svi moraju da shvate. Eno, u Rumi je karta za KUD Idijote bila 500din i prodali su par stotina karata, iako su i tamo svi vrteli glavom u startu i govorili da će se po toj ceni prodati 13 karata.

 

LR

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, ne mozes tako pricati kad ne zivis u kikindi. takva je situacija i gotovo. mogu ja da stavim koliko hocu kartu ali ljudi nemaju para. nije ovo beograd. pre par nedelja je bio atheist rap i karta je bila 150din. marcelo dolazi da otvori bastu doma omladine i pogadjaj, karta ce biti 150din. ja znam da svi ti bendovi vrede mnogo vise, ali tako je u kikindi. izvinite na offtopic-u.

 

zelim da koncert pero defformero prodje sto bolje i pomazem u tome koliko mogu, sto putem radija, sto putem interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, ne mozes tako pricati kad ne zivis u kikindi. takva je situacija i gotovo. mogu ja da stavim koliko hocu kartu ali ljudi nemaju para. nije ovo beograd. pre par nedelja je bio atheist rap i karta je bila 150din. marcelo dolazi da otvori bastu doma omladine i pogadjaj, karta ce biti 150din. ja znam da svi ti bendovi vrede mnogo vise, ali tako je u kikindi.

 

Tako je i u BL. Pokusaj vece cene ulaznice sa Cilice/Disdained/Tanker/Egonay (oko 350din) rezultirao je tome da je bilo tek nekih 80 ljudi prisutno (od kojih dobar deo nije ni platio ulaz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse da se probiju na drugu stranu. Šabani se lože na narodnjačke fazone, ali nisu ni oni toliko blesavi da ne provale da su tekstovi napisani tako da zvuče kao krajnja parodija. Nije Pero za šabane, ipak. Možda za neke, koji uz narodnjake slušaju i rock i metal, ali opet - pitanje koliko neko ko se ozbiljno loži na narodnjake može da zavoli parodiju. To bi bilo isto kao kad bih ja sad počeo da slušam Nanowar, a nemam nameru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo isto kao kad bih ja sad počeo da slušam Nanowar, a nemam nameru.

Nemas ti, ali ima ih na hiljade kojima ta zajebancija valja.

 

A to da li Defformero treba ili ne da svira za 150 din... to nije samo sa metal bendovima, vec sa kompletnom rock scenom. Malo koji bend moze da naplati kartu u iznosu da svi uslovi budu odlicno ispostovani (iznajmljen kvalitetan razglas, rasveta, tonac, binska oprema, putni troskovi, hrana, pice, honorar). Malo koji to danas moze, nazalost.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, ne mozes tako pricati kad ne zivis u kikindi. takva je situacija i gotovo. mogu ja da stavim koliko hocu kartu ali ljudi nemaju para. nije ovo beograd. pre par nedelja je bio atheist rap i karta je bila 150din. marcelo dolazi da otvori bastu doma omladine i pogadjaj, karta ce biti 150din. ja znam da svi ti bendovi vrede mnogo vise, ali tako je u kikindi. izvinite na offtopic-u.

 

zelim da koncert pero defformero prodje sto bolje i pomazem u tome koliko mogu, sto putem radija, sto putem interneta.

 

Ne i ponovo ne. To je samo stvar navike. Ako su ljudi navikli tako - onda je tako. Sada treba da se odviknu, mada si propustio ono što sam ti rekao - gledao sam spisak bendova koje ste radili i ponovo ti kažem da za TE BENDOVE NI U BEOGRADU CENA KARTE NE PRELAZI 200 din, A NAJČEŠĆE JE ISTO 150din.

 

To su mali dragi bendovi koji se bore da pokriju putne troškove, a ja pričam o drugim bendovima i drugim koncertima.

 

Što se tiče Atheist Rapa i Marchella ne možeš to porediti sa ovom situacijom jer su ti koncerti plaćeni-donirani, i ne zavise od ulaznica.

Oni su svoje hiljade evrića dobili unapred ... mi ćemo se boriti za par hiljada dinara. I za svakog fana/čoveka iz publike, koji će na koncerte PD doći/dolaziti i ubuduće. Do poslednje kapi znoja, a biće znojavo za sve pare ;-) ako bude ovako toplo.

 

Pero Defformero sam radi koncert (ustvari ne sam, već uz pomoć vas nekoliko koji se trudite i ginete oko tog koncerta - big respect) i to se mora drugačije posmatrati. Mi dolazimo tamo da sviramo svesni činjenice da postoji i scenario u kojem ćemo iz svojih džepova dodati pare za dolazak u Kikindu. Jednostavno - HOĆEMO da dođemo tamo i sviramo, i to je to.

 

Realno - karta za PD koncert u Ki ne bi smela da ide ispod 300din, ali smo i mi itekako svesni situacije, i kao što rekoh HOĆEMO da dođemo i to odsviramo. Rekli smo 200 pa nek ide život. Ili što reče moj pobratim jermenin - pa nek crkne škrtost! ;-)

 

P.S. Nadam se da smo se sad razumeli ... ;-0 :pivopije:

 

Tako je i u BL. Pokusaj vece cene ulaznice sa Cilice/Disdained/Tanker/Egonay (oko 350din) rezultirao je tome da je bilo tek nekih 80 ljudi prisutno (od kojih dobar deo nije ni platio ulaz).

 

Da, ali to je težak undergrOUnd. Tu realno ne bi bilo mnogo više ljudi ni da je cena karte bila duplo manja.

 

Ukoliko se radi band koji ima nešto iza sebe, onda se drugačije meri ... kolika je recimo bila karta za Osvajače u Bl? Ili koliko bi koštala karta za nastup Rambo Amadeusa npr.

 

Ja o tome pričam. Naravno da PD trenutno nisu taj nivo, ali se nadam da smo ipak malo odskočili od potpunog undergrOUnda. Dok ne uradimo tu Arenu u Bgd, majka mu stara! :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da je sada svugdje malo metalaca i da su (uglavnom) g...a.

Za takve i ne treba da se svira za 150 din.

 

Ali, Defformero bi trebao da probije na drugu stranu, u tome je sva nada.

 

Za to se borimo ... svakome ko prati šta se poslednjih godinu dana radi oko benda je to prilično jasno ... povlačimo pametne poteze, ništa se ne prepušta slučaju i stalno se ide korak dalje ...

 

Prvo su se svi divili dobroj produkciji, pa su onda videli spot i rekli sjajno ... kada su dohvatili album radovali su se omotu i kvalitetu CD-a ... pa onda promocije u NS i BG koje su bil nešto potpuno drugačije (čuveni prasići), pa svetska premijera u Rumi gde smo doneli brdo zvuka, pa onda platno za iza bine u NS, pa ono potpuno ludilo u SKC-u ... e sad je trenutak da se vratimo u bazu i da sviramo gde god možemo i kako god možemo. Partizanski ;-) ako treba ... jer PD su i pored svega i pre svega KONCERTNA ATRAKCIJA. Svako ko ih je ikada video uživo je toga svestan. A ti si naprimer zaražen kao i ja ... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolika je recimo bila karta za Osvajače u Bl? Ili koliko bi koštala karta za nastup Rambo Amadeusa npr.

Karta za Osvajace, u dva poslednja navrata:

1. Klub Index: 6km

2. Klub Music Hall: 5 km

 

Ili obrnuto, ne secam se tacno ;)

 

Idemo dalje:

Kraljevski Apartman: 6 km

357: 7 km

Rambo: taj dolazi na tvrdjavu, masa je tu sponzora: 10ak km, mozda cak i 15.

 

Hocu reci, plafon za cifre u BL su, za pobrojane bendove, od 6-10km.

 

(1 km jednako je 45 din, zarad orijentacije).

 

A sve to stoji sto se tice navikavanja ljudi, slazem se i ja da znoj ljudi koji su na bini treba da se ceni vise od karte za bioskop, ali mukotrpan je to posao, i bar iz licnog iskustva sto se BL tice, tesko izvodljiv. Nezgodno je ipak sto Defformero jos uvek nije svirao u mnogo gradova u regionu, u BL nije nijednom, i ja sam licno siguran da ce, ako ne prvi, ono drugi koncert sigurno biti zapamcen. Samo da se probije taj led, spotom na tvu, i radijskom promocijom...

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sve to stoji sto se tice navikavanja ljudi, slazem se i ja da znoj ljudi koji su na bini treba da se ceni vise od karte za bioskop, ali mukotrpan je to posao, i bar iz licnog iskustva sto se BL tice, tesko izvodljiv. Nezgodno je ipak sto Defformero jos uvek nije svirao u mnogo gradova u regionu, u BL nije nijednom, i ja sam licno siguran da ce, ako ne prvi, ono drugi koncert sigurno biti zapamcen. Samo da se probije taj led, spotom na tvu, i radijskom promocijom...

 

Ma OK ... kul ... samo je bitno da se na kraju svi razumemo ... ono sto je bila moja poenta je da se cene karata razlicito formiraju za razlicite bendove, tj. to je kao i sve u zivotu ... yugo je 5000e, mercedes 50000e ... imas pljeskavicu od 100din (1e, 2km) a imas pljeskavicu od 300din (3e, 6km) ... tako je i sa bendovima - nema tu uravnilovke ;).

Sto se tice tih drugih i trecih puteva ... pa mislim da je to jasno iz onih postova o planovima ... sada idemo u osvajanje publike ... idemo i na karte kad nam se ide ... publika se ne osvaja sedejuci kod kuce i pametujuci ... zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je neverovatno dobro, svaka cast!!! :):):)

 

Eh ... sad, ja ovako malo pripit ... emotivan od večerašnjeg (btw sjajnog) koncerta Plavog orkestra zbog kojeg nisam prisustvovao kikindjanskom spektaklu pokušavam da pošaljem utiske:

- Večerašnje stanje telefona može da objasni samo jedini najbolji i najveći - Milan Tarot. Frišov i Bišketov mobilni su pocrkali odmah posle svirke, kao i moj drugi mobilni u kome se nalaze Cikin i Slobin ;) tako da sam uspeo samo da uhvatim par frišovih rečenica otprilike: Ej brate crkava mi baterija, ovi ovde su svi ludi tu niko normalan nije u pizdu materinu ... ;)) a potom sam dobio jebene ;)))) organizatore iz Terra Rosse koji su mi pre nego što im je telefon crkao ;))) rekli da je bila neka ludnica i da im je tamo noćas bio najbolji koncert otkad im je kluba ... i da je bila kolektivna histerija ...

 

Dakle ... očigledno ću ja poslednji saznati detalje ;) @#%^&^^%$####@@@!!!!

 

Pišemo se kasnije ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brateee... ne pamtim kad sam se ovako dobro proveo na nekoj svirci! Ono je bilo abnormalno sinoć! :mrgreen: Svaka čast momci, mislim da ne treba da naglašavam koliki ste genijalci.

Glas mi je u kurcu, kosu ne mogu da raščešljam, mamuran sam, boli me lubanja, ali vredelo je!!! :rockdevil:

Moram da pohvalim i publiku, znači ovako nešto još nisam doživeo u Kikindi!

:pivopije:

Edited by Wendigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...