Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

... nego obično i ima jedan jako zajeban gitarskorazbijački pasaž negde u sredini (na tragu Zero Houra ili Andromede, recimo, tako mi se učinilo).

 

E, e, bravo! Ceo dan sam pokušavala da se setim na šta mi miriši ta Frišova zaprška na Sedmici. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto! Pogledaću na klipu, ako se čuje   :mrgreen: , pa ću da proanaliziram malo i prijavim konkretniji nalaz...

 

 

 

Paaa...čuje se, s obzirom da je snimano pored zvučnika-monitora, na 50cm od Friševe džitre i Bišketovog nosa  :rockdevil:, pesma je generalno mid-tempo, nije galopirajuća što pozdravljam, a onaj pržećo-vozački deo u sredini, pa, ehm, da ne upoređujemo sad ni sa čim, ipak je to Friš-Pero segment, ali (moram istaći!) oseća se u vazduhu neki tvrđi prog deo DT-a ili ZH-a, bem li ga. 

 

Taj klip (7) zajedno sa Kaubojem je oko 11m, ne znam da li to utube prifaća kao jedan klip ili će da ga deli na prvi i drugi deo...jedino da uzmem neki cutter program, ajd videću... sve za fanove PD-a!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu i ostalih članova benda

Ha ha, pa morao sam da isprovociram još nekog od članova benda da se pridruži temi!   :pivopije:

 

 

Ako je to taj Sloba na koga mislim, welcome on board!    :rockdevil:

 

Dakako, neka nas neko prosvetli - ko je i u kolikoj meri zaslužan za kreativni proces  iza PD numera - mislim da to pitanje ne treba potezati, ali ja sam lepo pročitao na orig.disku koji sam kupio ovom prilikom u Nišu: All music and lyrics by Friš (osim par textova Biške i Sin). Naravno, ne umanjujem rad basadzđžije i lupnjara, koji rade precizno ko swiss watch!

 

 

 

Nego, s oproštenjem, k#cka me utube, nikako da aploadujem Sedmicu, oko 300MB je klip, moraću da ga redukujem nekim kasvetnim programom (dajte neku preporuku, to je avi klip opaljen canonovim nekim preparatom) i da onda pokušam otpremanje na paučinu.

 

 

 

I da, ka' će Sedmica da osvane na PD majspejsu, barem neka demo verzija? Uslišite molbe fanova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nego, s oproštenjem, k#cka me utube, nikako da aploadujem Sedmicu, oko 300MB je klip, moraću da ga redukujem nekim kasvetnim programom (dajte neku preporuku, to je avi klip opaljen canonovim nekim preparatom) i da onda pokušam otpremanje na paučinu.

 

Zwei-Stein ...odlicno programce i za kompresiju slike i zvuka...pa ti proceni na cemu ces da stedis ...mozes takav klip od 300MB da svedes i na relativno kvalitetnih 50MB

Share this post


Link to post
Share on other sites

VELIKO HVALA SVIMA KOJI STE BILI NA SVIRKAMA U BEOGRADU I NIŠU... BILO JE PREDOBRO ! ! !

 

Istina je da smo na obe svirke imali malih tehničkih poteškoća ali to je manje-više klasika u ovoj (još uvek) tužnoj državi... Avaj... Ono što je nama najbitnije i što nas pokreće da stvaramo i sviramo do zadnjih atoma snage je NAJPOSVEĆENIJA PUBLIKA NA SVETU ! ! !

 

Let There Be Folk :rockdevil:

 

p.s. - vidimo se 16.01.2010 u klubu "TerraRossa" (Kikinda) :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, pa morao sam da isprovociram još nekog od članova benda da se pridruži temi!   :pivopije:

 

 

Ako je to taj Sloba na koga mislim, welcome on board!    :rockdevil:

 

Dakako, neka nas neko prosvetli - ko je i u kolikoj meri zaslužan za kreativni proces  iza PD numera - mislim da to pitanje ne treba potezati, ali ja sam lepo pročitao na orig.disku koji sam kupio ovom prilikom u Nišu: All music and lyrics by Friš (osim par textova Biške i Sin). Naravno, ne umanjujem rad basadzđžije i lupnjara, koji rade precizno ko swiss watch!

 

 

 

Nego, s oproštenjem, k#cka me utube, nikako da aploadujem Sedmicu, oko 300MB je klip, moraću da ga redukujem nekim kasvetnim programom (dajte neku preporuku, to je avi klip opaljen canonovim nekim preparatom) i da onda pokušam otpremanje na paučinu.

 

 

 

I da, ka' će Sedmica da osvane na PD majspejsu, barem neka demo verzija? Uslišite molbe fanova...

Prebaci u wmv format. Ima da ga (s oproštenjem) skreše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, s oproštenjem, k#cka me utube, nikako da aploadujem Sedmicu, oko 300MB je klip, moraću da ga redukujem nekim kasvetnim programom (dajte neku preporuku, to je avi klip opaljen canonovim nekim preparatom) i da onda pokušam otpremanje na paučinu.

U Premiere-u namestiš opciju "export -> Adobe media encoder"

Export settings: Adobe flash video

Bitrate ne vredi stavljati preko 250 jer to jutub svakako zaglupi na toliko, zvuk staviš mp3 128 stereo, ostalo podesiš manje-više po svojoj želji. Rezultujući fajl će biti u slučaju 5-minutne pesme nešto preko 10 megabajta. Kod mene se dešava čudna situacija da ne mogu da otvorim izrenderovani fajl, ali kad se "uztovari" na jutub, bude sve u redu. To bi biJo moj savet.

 

Uzdra'lje! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, ja sam nešto pokušavao, ispalo je sledeće:

 

 

 

 

 

"Sedmica"

 

 

 

malo se koči i zeza 2.polovina, drug će pokušati to da ispegla noćas pa ćemo da vidimo ša će da ispadne, nadam se da neće total defformero od klipa   :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...