Jump to content

Nostradameus


Recommended Posts

Momci su iz Svedske do sada izdali tri albuma. A na sajtu sam video da sledeci album izlazi vrlo uskoro!

 

Words Of Nostradameus 2000

The Prophet Of Evil 2001

The Third Prophecy 2003

 

Prva dva albuma su neki prosecni power metal,koji nije nista bolji od Morifade-a npr, tako da me nije nesto zadivilo, pa cak ni ona pesma koju su tolko hvalili "All For One, One For All", ali za debi..dosta dobro.

A onda sam preslusao i "Thrid Prophecy". Promena ne da je velika, vec je OGROMNA! Kao prvo, produkcija je nesto bolja, a i muzika uopste. Ovo je prvi Nostrov album za koji moze slobodno da se kaze da ne podseca ni na jedan drugi bend, i mislim da bi bend morao da nastavi sa ovakvim nacinom rada.

Kada se uporedi sa prva dva, izgubili su nesto na melodicnosti, ali su itekako dobili na kreativnosti, i pesme su mocnije nego ikad. TEkstovi su takodje za 3 lestvice bolji! Pevac Freddy Persson na prva dva pokusava da peva nekim visokim average vokalom i nekako mu bas i ne ide, pa mi je cesto i dosadan :/ Ali zato na zadnjem otkida!

 

Dakle moja topla preporuka vam je "The Third Prophecy"!!!

 

Od pesama sa njega izdvajam: Far Too Strong, The Future Will Show, Revenge Is Mine, Randall Flagg

 

 

Now I'm alive in physic flesh of evil sin

Damn you fools if you think that you can win

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci su iz Svedske do sada izdali tri albuma. A na sajtu sam video da sledeci album izlazi vrlo uskoro!

 

Words Of Nostradameus 2000

The Prophet Of Evil 2001

The Third Prophecy 2003

 

Prva dva albuma su neki prosecni power metal,koji nije nista bolji od Morifade-a npr, tako da me nije nesto zadivilo, pa cak ni ona pesma koju su tolko hvalili "All For One, One For All", ali za debi..dosta dobro.

A onda sam preslusao i "Thrid Prophecy". Promena ne da je velika, vec je OGROMNA! Kao prvo, produkcija je nesto bolja, a i muzika uopste. Ovo je prvi Nostrov album za koji moze slobodno da se kaze da ne podseca ni na jedan drugi bend, i mislim da bi bend morao da nastavi sa ovakvim nacinom rada.

Kada se uporedi sa prva dva, izgubili su nesto na melodicnosti, ali su itekako dobili na kreativnosti, i pesme su mocnije nego ikad. TEkstovi su takodje za 3 lestvice bolji! Pevac Freddy Persson na prva dva pokusava da peva nekim visokim average vokalom i nekako mu bas i ne ide, pa mi je cesto i dosadan :/ Ali zato na zadnjem otkida!

 

Dakle moja topla preporuka vam je "The Third Prophecy"!!!

 

Od pesama sa njega izdvajam: Far Too Strong, The Future Will Show, Revenge Is Mine, Randall Flagg

 

 

Now I'm alive in physic flesh of evil sin

Damn you fools if you think that you can win

Meni je prvi možda i najbolji, ova je grupa brainchild AFF-Records, nisu loši bar meni.Novi treba da izađe meni se čini u novembru!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Eh nabavio sam novi album. Novo power raozocharenje..Nakon odlichnog "The Third Prophecy" saad su mogli malo da se probiju, da su natavili tako, ili e pak malo promenili..ali neeee..oni su se vratili na smor zvuks a prva dva albuma. Ima ovde par dopbrih pesama, ali i one me previshe podsecaju na EdGuy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh nabavio sam novi album. Novo power raozocharenje..Nakon odlichnog "The Third Prophecy" saad su mogli malo da se probiju, da su natavili tako, ili e pak malo promenili..ali neeee..oni su se vratili na smor zvuks a prva dva albuma. Ima ovde par dopbrih pesama, ali i one me previshe podsecaju na EdGuy.

Reci mi šta si ti slušao novi album je katastrofa dobar.Ljudi su naizad izbacili album koji je njihovu muziku pomerio od prva tri ka čvršćim zvukovima takođe pevač koji je bio najslabija karika u bendu unapredio je glas tako da sad zvuči mnogo prljavije i jače za razliku od predhodnih albuma.

Zvuk je sada jako približan Nocturnal Rites kao i vokal čak ovaj prelaz iz predzadnjeg albuma me jako podseća na Sacred Talisman u Afterlife.

 

 

Odlično!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci su iz Svedske do sada izdali tri albuma. A na sajtu sam video da sledeci album izlazi vrlo uskoro!

 

Words Of Nostradameus 2000

The Prophet Of Evil 2001

The Third Prophecy 2003

 

Prva dva albuma su neki prosecni power metal,koji nije nista bolji od Morifade-a npr, tako da me nije nesto zadivilo, pa cak ni ona pesma koju su tolko hvalili "All For One, One For All", ali za debi..dosta dobro.

A onda sam preslusao i "Thrid Prophecy". Promena ne da je velika, vec je OGROMNA! Kao prvo, produkcija je nesto bolja, a i muzika uopste. Ovo je prvi Nostrov album za koji moze slobodno da se kaze da ne podseca ni na jedan drugi bend, i mislim da bi bend morao da nastavi sa ovakvim nacinom rada.

Kada se uporedi sa prva dva, izgubili su nesto na melodicnosti, ali su itekako dobili na kreativnosti, i pesme su mocnije nego ikad. TEkstovi su takodje za 3 lestvice bolji! Pevac Freddy Persson na prva dva pokusava da peva nekim visokim average vokalom i nekako mu bas i ne ide, pa mi je cesto i dosadan :/ Ali zato na zadnjem otkida!

 

Dakle moja topla preporuka vam je "The Third Prophecy"!!!

 

Od pesama sa njega izdvajam: Far Too Strong, The Future Will Show, Revenge Is Mine, Randall Flagg

 

 

Now I'm alive in physic flesh of evil sin

Damn you fools if you think that you can win

Nedavno sam pronasla na darklyrics.com "njihove" tekstove i odusevila se... Ali nisam videla dosad ovde njihove cd-ove u prodaji...Gde da ih nadjem???

Edited by Little Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Swedish melodic metallers NOSTRADAMEUS have posted the following message on their official web site:

 

"First of all, we want to say how sorry we are of the fact that we've been updating the homepage soo bad. There's been some problems for us concerning the access of the site. Sorry! Well, the recording of the fifth NOSTRADAMEUS album, 'Pathway', is finished. We used the same studio as we did with 'Hellbound'. [At] the moment we are working [on] the cover of the album [with] Derek Gores, also the same guy we used on 'Hellbound'.

 

"This album is, how we would see it, a development from 'Hellbound' — more METAL. But I'm sure that you guys who like the earlier stuff will find things that please you as well, as long as you like metal.

 

"As far as we heard, the album will be released by the end of this year or early next year. And our goal is to make as many gigs and tours as possible in the future."

 

"Pathway" track listing (in no particular order):

 

01. Wall of Anger

02. No Trace of Madness

03. Not Only Women Bleed

04. MDCC Pt. 1

05. MDCC Pt. 2

06. The Untouchebles

07. Death by My Side

08. Until the End

09. Demon Voices

10. Welcome to Living

11. P.I.R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...