Jump to content

Shadow Gallery


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Update from Gary W of Shadow Gallery (on the SG forums):

 

I wanted to thank everyone everywhere for the heartfelt comments that are everywhere. I have had a chance to read so many of them, and they are very moving. I have to admit I can get very emotional getting through some of them, but it is very helpful to know how many lives Mike has touched. His impact on this world has been great and it is overwhelming to see just how far his voice has reached.

The band had just begun recording another record, and my plan was to release a press release about this around November 6th, but such news is trivial and unimportant compared to us losing our close friend of so many years. Still there are many people wanting to know the fate of this band.

It has been difficult to address but it is time to say something.

 

 

Shadow Gallery will continue. We will finish this record and make it as potent as it can be. There are some questions to be answered, but we feel confident we will be provided with the answers.

We have read so many of the touching comments, and heard from so many people these past two weeks and we look forward to giving the Shadow Gallery fans our very best, to honor them, and Mike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi jeste mrtav, ali ste se sad istripovali da je neki bog od pevaca.

 

Jesmo navikli na njega u SGu, ali je uvek bio prilicno pickast i ogranicen sto se tice vokalnih mogucnosti, sto i ja priznajem, a ja sam bukvalno ziveo na Carved in Stone i Tyranny-u godinama jer tad nije bilo kablovskog interneta ni para za nove diskove stalno.

 

Ovo kao kad je Tu Pac umro pa je svima omiljeni reper postao a realno ne zasluzuje u top 50 da se spominje i ne moze 15 linija da izrepuje a da ne rimuje "enemy" i hennessy" :)

 

Bilo bih kul kad bi iscimali brdo prijatelja da gostuju na albumu, veci broj pevaca radi tribute Mike-u ili tako nesto, to bi bilo i kul i posteno ja mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, било би супер кад би Гарднер (мислим да је само он у стању да то уради, у ствари) окупио све оне људе са којима је сарађивао па да се направи неки трибјут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bih kul kad bi iscimali brdo prijatelja da gostuju na albumu, veci broj pevaca radi tribute Mike-u ili tako nesto, to bi bilo i kul i posteno ja mislim.

 

To je i meni palo na pamet danas.

 

Sto se tice njegovog glasa, priznajem da mi se nije svideo kada sam ga prvi put cuo, a sada mi je jedan od omiljenih. Bas je bio emotivan i topao. A mozda sam samo gay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"pičkast" ... e stvarno ... ja stvarno isam u fazonu "o pokojniku sve najbolje", ali mislim da se ovde prila iskreno o tome ko je i šta je bio Mike ... a za "ograničenost u vokalnim sposobnostiima" ... pa dobro, mater mu jebem, jer se na kraju sve mora svesti na tehniku, oktave, note, raspone ... gde ide ovaj svet, umetnost, ljudi ... razočaran sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Нека се човекољубиви Бог смилује његовој души.Заиста један од ријетких бендова чији је цјелокупни опус дао много овом жанру и музици уопште.

 

Сада слушам једну од мојих омиљених ствари "Act IV - Torn" са албума "Room V" и немам ријечи.А што је најчудније,овај бенд сам толико пута послушао а да нисам знао како изгледају њихови чланови,мало ближе.Свакако једна велика жал поштоваоцима оваквог бенда ће сигурно остати та,да немају ниједан лајв наступ са пуном поставом бенда.А то ће свакако ући у легенду прогресив метал музике а они ће се са Мајком слушати и слушати.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

I ja sam poceo sa albumom Room V.

Eto ako neko pljuje po nasem Metal Hammeru da se zna da sam u njemu procitao kratak opis albuma i resio da ga nabavim :) Jedan od retkih albuma koj vremenom ne izblede i stalno ih pustate... Posle sam nabavio sve albume i odusevio se, bas onakav prog koji mi odgovara, bez ikakve usiljenosti na koju moze da se nadje kod recimo DT-a... Melodicnost im je na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DT usiljen? :)

 

 

Nemoj pogresno da me razumes, ja DT slusam bas mnogo i stvarno volim to sto oni sviraju, ali na pojedinim pesmama se prelazi preko granice i pesma prestaje da bude pesma i sluzi da pokaze tehniku muzicara...

Moje misljenje...

 

Toga po meni ima najmanje na Images&Words i Octavariumu i zato su mi ta dva i omiljena albuma...

 

Al ajd da ne spamujemo, nije ovo tema za DT :)

 

:pivopije:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...