Jump to content

Shadow Gallery


Recommended Posts

Pa čekaj, Confessor i nije prog metal? Watchover jesu dobri i veoma potcenjeni ali priznajem da mi je jako teško da ih slušam, ne leži mi uopšte. No, ipak ne mislim da su kompleksniji od DT (možda od ranijih radova kao što si i sam rekao). Nego odlutasmo od teme:bigblue:. Obriši, molim te ove postove (ne volim spamove):pivopije:..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Telcontar

 

Jedna lasta?! :confused: Images And Words, Awake, Scenes For..., Six Deegres, Train of., Falling into Infinity... Scenes i dan danas vodi borbu sa Operation Mindcrime-om oko titule najboljeg konceptualnog albuma u prog metalu itd. Stvarno si upravu, jedan album.

 

 

lol

 

Rage for Order, A Social Grace, Perfect Symmetry, Control & Resistance >>>>>>>>>>>

 

Upravu si ali porediti ove albume sa npr. albumima prog bendova 90-ih i 2000 je kao da poredis albume Venom i Bathory sa Dimmu Borgir ili Behemoth. Jesu Queensryche,Fates Warning i Crimson Glory bili zacetnici pravca ali moras priznati da je DT revolucionirao prog u pravom smeru. Ali i Majesty demo je takodje kumovao prog metalu jos 1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde ja nisam napisao da su oni prvi poceli svirati kompleksno nego da su oni prvi poceli da sviraju prog metal koji ce svi ostali bendovi kasnije manje ili vise pratiti. Izvinjavam se ako sam se pogresno "odrazio"

 

Inace ja sam sebi narucio vec kopiju ovog novog albuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kako vam se cini album sada kada je proslo dovoljno vremena i utisci su se slegli ?

Danas su takva vremena da se vecina albuma odslusa par puta i odmah se skida nesto novo. Zanima me jel vam takav slucaj i sa Digital Ghosts ili se slusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, ovaj novi neki klon-mutant? :lol: Tate sa Tobias Sammet momentima, a vala sam u nekim fragmentima načuo i neke Deris, Khan i još-neko-koga-ne-mogu-da-se-setim-u-ovom-trenutku uticaje. :blink:

 

Album OK na prvo slušanje, ima opet fenomenalnih deonica, ali generalno ipak fali nešto u odnosu na prethodna ostvarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto fali par stvari.

Album mi je vrlo dobar ali ne i odlican kao na primer Room V. Ne moze da se meri ni raznovrsnoscu, ni duzinom, a nazalost ni kvalitetom.

I to kad kazem ne mislim na pevaca, jer mislim da je odlicno odradio ono sto se od njega trazilo, vec na same pesme, muziku... Nema onu sirinu na koju sam navikao, kao da je osiromasena verzija...

Naravno ovo pricam poredeci album sa Room V koji od mene ima ocenu 10/10 dok novom dajem 8/10 sto je i te kako dovoljno, pogotovo u danasnja vremena :haha:

 

Sto se tice proga, ovaj album mi je mozda najbolji u 2009, mada uskoro ce kraj godine pa mozemo neku temu o tome da otvorimo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...