Jump to content

Shadow Gallery


Recommended Posts

Tracklist (Special Edition):

 

ACT III

Manhunt

Comfort Me

The Andromeda Strain

Vow

Birth of a Daughter

Death of a Mother

Lamentia

 

ACT IV

Seven Years

Dark

Torn

The Archer of Ben Salem

Encrypted

Room V

Rain

 

plus bonus CD (bonus tracks / multimedia)

 

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osecam da ce biti dobar, ali strasno komercijalan. Gde su Darktown, The Queen of the City of Ice, ili Crystaline Dream?

 

Razmisljam da se upustim u preslusavanje Ghostship u kompletu. Treba biti hrabar sada.

 

RAT!

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

etu cuo sam i taj famozni "room v"...juce je promo procurio na net mada se i dalje tesko moze naci (eventualno na privatnim prog hubovima biggrin.gif )

nema ogranicenja po pitanju duzine trajanja pjesama ili produkcije i sl. vec je promo FULL album icon_mrgreen.gif

 

e sad album, definitivno nije na prvo slusanje (mozda najteze svarljiv album), nije nesto bog zna sta ni tecan kao tyranny al ima super momenata (nakon par slusanja odlicna blada "torn"!!!)... opet gostuje djevojka s tyranny-ja cak ima vecu minutazu...

 

ne znam, ima se ovdje sta slusati, nikako nije promasaj al sam od svog najdrazeg benda ikad ocekivao makar trunku vise icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

textovi su opet mnogo glupi...ali to se ocekuje od Shadow Gallery-a.

 

ima par momenata gde sam se bas nasmejao...

 

"She's a bioengineer..."

 

opet neki jak koncept. icon_smile.gif

Nemoj tako deda, ipak je to modernizacija u odnosu na skorasnje saznanje benda o postojanju interneta i chatu preko njega icon_mrgreen.gif

 

Evo mi ga novi potpis.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, koncept deluje bas dubokoumno...

 

zanimljivo je sto su baladom otvorili album (ne racunam intro), pa su me odmah naterali da pustim suzu... and now you're next to me... please don't go icon_cry.gif

 

album nema pitkost prethodna dva, ali je na njihovom nivou... medjutim, puno je godina od tiranije proslo... moglo je malo progresivnije biti... meni ne smeta, though...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff,kad cu ja vise nabaviti taj Room V...

I mene bas zanima da cujem  icon_cry.gif  ph34r.gif

Zaista, taj album bih i ja odslusao, pa da kompletiram opus Shadow Gallery-a... ma mora da ima na NETu negde za dz da se skine...

 

Volio bih komletirati i Galery. Stone sam slusao dobrih 20 noci , pred spavanje. Redovno.

 

To mi reci!!! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
poslije nekog vremena konstantnog slusanja/ubijanja s novim albumom, bez sumnje najbolji gallery od dosadasnjih 5... ocatavarium ce morati biti uzasno dobar album (makar) da se ravnopravno nosi s "room v" icon_cool.gif

Uh po meni ipak ne mogu da se porede SG i DT... tj SG nikad nisam preterano zagotivio. (Oni bi po meni pre mogli da se porede sa Arenom a ne sa DT. prim. aut )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam, slusam... i album definitivno obecava. Malo je neobicno zasto baladica odmah kao druga pesma, ali izvlaci to sto super zvuci.

 

Vuce album na Tyranny, i produkcijski se nisu nesto preterano menjali, ali bitno da pesme obecavaju, nema nikakvih smornih momenata (iako traje preko 70 min)...

 

Shadow Gallery je uvek bio bend za respect, ostao je kao takav. Jos kad bi koncert napravili jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

instrumentalno odlican album, osobno mi je vokal malo naporan u nekim dijelovima, narocito ta druga stvar od cca 7min, 'Comfort me' koja umori jer je na drugom mjestu na tracklisti..mozda su te laganice trebali malo skratiti jer umaraju i ne dolaze do nekog posebnog izrazaja kao npr i kod 'Torn'..definitivno su ih trebali razbijati sa vise solaza ili skratiti.. na 'Encrypted' se vec vidi promjena na bolje..onaj vrisak od par sekundi na 'Dark' stvari je mislim nepotreban icon_uhoh.gif primjeti se ono kroz slusanje albuma da su kasnije stvari puno bolje nego pocetne.. imho,toliko za sad:)

 

edit: album se definitivno treba promatrat kao cjelokupno djelo, umjesto svaku stvar zasebno, jer tako definitivno dolazi do svojeg pravog izrazaja icon_rockdevil.gif

Edited by Andromeda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ko je fan ovoga benda od ranije, naviknut je vec na svakakve bolove (tipa, Ghost Ship, ko to preslusa u komadu, kapu skidam icon_biggrin.gif).

 

Edit: Comfort Me meni odlicno zvuci, za sad mi najbolja na disku. Uostalom, jedina koju sam i zapamtio... Iako je sigurno da je trebala biti negde 7 ili 8 po redu, umesto druga.

 

Poz!

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...