Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

Pa da na to se misli...

Inače, saznadoh skoro jedan zanimljiv podatak:

U raznim testiranjima koja su vršena, žene su se pokazale kao mnogo perceptivnije kada su auditivne draži u pitanju, tj. uspešnije su u prepoznavanju muzičke celine, tonaliteta, niži im je prag osetljivosti (bolje čuju) i opseg sluha im je u proseku nešto širi nego muškarcima...

Ovo je ukratko, sve u svemu, žene imaju fiziološku prednost kad je bavljenje muzikom u pitanju, i tu se sad postavlja pitanje, gde je tajna njihovog neuspeha?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da odolim, i da ne dam svoj doprinos ovoj temi. :mrgreen:

 

Kao muzički (hejvi talme, brate) pedagog sam nebrojeno puta dolazio u situaciju da objašnjavam početnicima gde se gitara pravilno drži.

Uglavnom objasnim lepo kako to može da varira, nekom ovako, nekom onako, ali se gitara uvek meće tu nekako..., negde na jaja (muda, ako vam je tako lepše)!

I taj organ (muda) je i kasnije, kad se tehnika sviranja gitare nauči, od presudnog značaja za sviranje.

Daklen gitarista mora da ih poseduje, inače ne bi znao ni gde da stavi gitaru ni kako da svira na njoj.

 

Tako da mislim da žene jednostavno nemaju biološku osnovu za taj instrument.

Izuzeci su ređi nego brkate žene, ili lezbejke, tako da je ta bihavioralno-psihološko-biološko-hormonalno- ...kakva god da je devijacija kod žena procentualno zanemarljiva, pa se zato stručnjaci (medicinski i tako to) i ne bave tom pojavom.

:D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste gledali Crni Bombarder, kada se Zombie obraća Anici Dobri & kaže:

 

'' Kada već držiš taj električni kurac u rukama onda nauči njime da se služiš....i budi MUŠKO kao ja!''

 

Demoralisanje u startu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...